[Humor-czarny] O komunikacji w sieci

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 21 sie 2013, 14:58

Pocieszające jest to, że te maile są wysyłane zapewne do trzech osób na krzyż.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 sie 2013, 17:21

Chciałbym gościa poznać osobiście, albo przynajmniej jego dilera ;) Strasznie ciekawi mnie, co leży u podstaw działania takich jak on (oni?) - czy to wkurw spowodowany li tylko brakiem autobusu na ulubionej ulicy, podniesiony do niemalże tej potęgi co w filmie "Upadek" z Michaelem Douglasem, czy to też, cytując Andrzeja Rodana, "pokłady czystego, bezinteresownego skur*****stwa, które są niewyczerpane".
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 sie 2013, 17:58

Asesino pisze:A można jakoś sprawdzić (albo może ktoś wie) ile osób jest zaangażowanych w ten ruch? Względnie ile osób sprawiło sobie taką subskrypcję jak MisiekK? Bo ciekawi mnie, jaki mają rozmach ;)
Jak to "sprawiło"? Gość rozsyła mailem, do kogo chce. Między innymi na ogólne adresy miejskich instytucji. Nie na imienne szarych pracowników, ale jeśli ktoś ma dostęp do ogólnych skrzynek od skarg, wniosków i konsultacji, to to do niego dochodzi. Domyślam się, że imienne adresy miejskich szych też na jego spamliście są.
Paweł_K pisze: Strasznie ciekawi mnie, co leży u podstaw działania takich jak on
Ktoś się kiedyś zastanawiał, czy z ZTM-u nie wywalono kiedyś jakiegoś informatyka ;) Ale to czyste zgadywanie. Osobiście wątpię w ten trop.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 sie 2013, 7:52

BJ pisze:Pocieszające jest to, że te maile są wysyłane zapewne do trzech osób na krzyż.
No niekoniecznie. Wycinam przed publikacją listę odbiorców.
Generalnie to jest pchane na służbowe adresy firm, spółek (w tym na niektóre działy w spółkach) i biur Ratusza i na kilka maili służbowych - prezydenci Warszawy, prezesi kilku spółek etc... Na początku wysyłane to było jawnie, teraz gość wrzuca w odbiorców ukrytych albo przez jakiś własny spam-alias.
W sam projekt pewnie 2-3 osoby są zaangażowane (nietrudne do namierzenia, bo te same tezy powtarzają w sposób ugrzeczniony na różnych spotkaniach).
Generalnie wkładane jest dużo pracy w tą działalność - mają wreszcie jakiś cel w życiu.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 sie 2013, 1:49

MisiekK pisze:W sam projekt pewnie 2-3 osoby są zaangażowane
2-3? To dużo :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 sie 2013, 7:11

i kolejna noc przemyśleń. Robi się seksualnie:
W PRZYGOTOWANIU
***Co podwładny HGW wiceburmistrz dzielnicy robi pod stołem z deweloperem***


I kolejny piard po nocnych rozmyślaniach:

Od: HGW - wynocha z miasta! [hgwwynochazmiasta@interia.pl]
Wysłano: 26 sierpnia 2013 05:15
Do: [--]
Temat: Podwójne życie rzecznika ZTM

Karty na stół: ujawniamy kolejny rażący konflikt interesów w stołecznym ZTM-ie. Mający realny wpływ na trasy komunikacji miejskiej rzecznik prasowy ZTM-u Igor Krajnow jest jednocześnie radnym Platformy Obywatelskiej w powiecie legionowskim, gdzie aktywnie ogłasza mieszkańcom zmiany komunikacyjne oraz deklaruje rozszerzenie dostępności organizowanej przez Warszawę komunikacji - pracując w ZTM wdraża te obietnice! Tak się kręci lody w PO – oto najnowsze doniesienia ze stołecznego folwarku ekipy Hanny Gronkiewicz-Waltz

Niedawno ujawnialiśmy państwu rażący konflikt interesów wyrzuconego z ratusza Leszka Ruty (kierowanie ZTM-em przy jednoczesnym zasiadaniu w radzie nadzorczej MZA – spółki miasta realizującej zlecenia ZTM-u). Igor Krajnow to bliski przyjaciel Ruty i jego żony – wszyscy mieszkają w okolicy Legionowa. Choć Ruta wyleciał z ratusza, Krajnow wbrew sugestiom postanowił nie rezygnować ze stanowiska do czasu zwolnienia go przez nowego szefa ZTM (obecnie ZTM-em kieruje tymczasowo Andrzej Franków - o aferze wokół Frankowa, którego kolega wygrywa zlecenia ZTM-u na obsługę tras komunikacji miejskiej informowaliśmy państwa ostatnio).

Igor Krajnow - Przewodniczący Komisji Rozwoju w powiecie legionowskim, a także Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej - opanował sztukę tego jak, jako polityk, żyć z obietnic przy jednoczesnym zarabianiu na realizacji składanych postulatów. Obejmując prominentną funkcję rzecznika ZTM-u może realizować składane mieszkańcom Jabłonny, Wieliszewa i Legionowa obietnice poprawy komunikacji z Warszawą. Niespecjalnie się z tym kryje, oto jego profil w serwisie Facebook:
„Igor Krajnow - radny powiatu legionowskiego”
https://www.facebook.com/igor.krajnow

Mimo że Krajnow formalnie jest rzecznikiem ZTM-u i z założenia udziela mediom jedynie informacji o pracy zarządu, to jednak ma on faktyczny wpływ na układ komunikacyjny miasta. Zamiast pracowników merytorycznych Ruta podsyłał go na obrady dzielnicowych komisji zajmujących się propozycjami zmian tras. Na Żoliborzu Krajnow wraz z Rutą osobiście przetwarzali i obiecywali ostatnio mieszkańcom zmiany w układzie tramwajowym i autobusowym (do takich wciąż nie doszło, Krajnow interesuje się Żoliborzem, bo to tu kierowany przez Frankowa Pion Przewozów ZTM wyciął szereg autobusów, mogących teraz kursować poza miasto). Z uwagi na fuchę radnego, z pewnością interesuje się też układem podmiejskim (tym w Pionie Przewozów ZTM zajmuje się z kolei Daniel Złamal – pracownik ZTM-u którego nieetyczną działalność przybliżaliśmy państwu w przeszłości – formalnie jako osoba prywatna przyjął 10 tys. zł nagrody w konkursie komunikacyjnym Citibanku, jedynym bankiem oferującym integrację karty płatniczej z biletami ZTM-u na specjalnej poufnej umowie, mimo tego skandalu Złamal wciąż pracuje w ZTM).

Igor Krajnow to polityk skuteczny – to trzeba mu przyznać. W trakcie jego kadencji radnego i pracy na etacie w ZTM Warszawa komunikacja powiatu legionowskiego rośnie jak na drożdżach. Finansowany przez Warszawę ZTM skierował już do Legionowa dwie kosztowne linie Szybkiej Kolei Miejskiej (w tym słynna linia S3 Legionowo-Służewiec/Lotnisko), trzy linie podmiejskie z Warszawy do Legionowa,a nawet kilka linii lokalnych kursujących tylko po okolicy Legionowa. Warszawa pokrywa większą część tych wydatków i samodzielnie opłaca pracowników ZTM zajmujących się komunikacją w Legionowie. Czy na taką prywatę stolicę stać? Najwidoczniej, w trakcie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, jak najbardziej!

Jako rzecznik Krajnow często popełnia gafy, a na łamach mediów drwi z pasażerów, co potęguje negatywne opinie o ZTM-ie. O tym jak bezczelnie zachowuje się rzecznik ZTM-u czytelników stołecznych mediów nie trzeba specjalnie przekonywać. Warto przypomnieć natomiast, że Krajnow w oficjalnym wywiadzie prasowym przyznał otwarcie, że aktywnie udziela się na forach internetowych i lobbuje na rzecz organizowanego przez ZTM transportu. I nie tylko on!
„Pracownicy ZTM-u w czasie pracy obrażają internautów?”
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... utow_.html
Jeszcze za czasów skompromitowanego Ruty w mediach wybuchła afera, gdy jeden z miejskich radnych nagłośnił internetowych forumowiczów, jak się później okazało – pracowników i współpracowników ZTM-u oraz miejskich spółek transportowych (m.in. Tramwajów Warszawskich – o wątpliwej działalności tej spółki przygotowujemy szereg doniesień) którzy w godzinach pracy przesiadują w sieci.
„Nie pracują, tylko siedzą w internecie”
http://biznes.onet.pl/fakt-nie-pracuja- ... rasa-detal
To za kadencji Krajnowa spopularyzowało się pojęcie „szczekaczek ZTM-u” czyli m.in. pracowników wydziału prasowego ZTM który w różny sposób swoją nadaktywnością w mediach udowadnia sens istnienia ZTM-u w strukturach miasta i zasadność kolejnych cięć komunikacji miejskiej.

Nieoficjalnie ze struktur Zarządu wiemy, że po szokującym dla Krajnowa nagłym pozbyciu się Leszka Ruty z fotela szefa ZTM, Krajnow robi wszystko aby ratować swój etat. Nie tylko dalej jest obecny w sieci, ale przede wszystkim deklaruje ścisłą współpracę z Andrzejem Frankowem, który wcześniej był zastępcą jego kolegi, Ruty. Spytaliśmy Krajnowa, dlaczego nie odszedł: - Będę pełnił funkcję rzecznika do momentu odwołania mnie z niej przez nowego dyrektora ZTM – zadeklarował nam przyssanie się do stołka do ostatniej chwili Krajnow. Ze stanowiska radnego także dobrowolnie ustąpić nie zamierza.

JUŻ WKRÓTCE MIĘDZY INNYMI
***HGW zgotuje nam paraliż miasta***

W PRZYGOTOWANIU
***Co podwładny HGW wiceburmistrz dzielnicy robi pod stołem z deweloperem***


Pozdrawiamy
Mieszkańcy Warszawy

--
„KONIEC ULITMATUM, HGW - WYNOCHA Z MIASTA!”
Otrzymują Państwo tę wiadomość, ponieważ ekipa Gronkiewicz-Waltz permanentnie oszukuje mieszkańców. Od miesięcy dyskutowaliśmy z Leszkiem Rutą i Andrzejem Frankowem nt. zmian komunikacyjnych. Gdy udowodniliśmy naszą rację, że obecny układ komunikacyjny nijak ma się do założeń miasta i jest niezgodny z planem architektów-autorów osiedli m.in. na Żoliborzu, w maju Ruta z Frankowem nabrali wody w usta i przestali odpowiadać na nasze listy, po ujawnieniu tego Ruta wyleciał z roboty. Czas na dyskusje minął, teraz będziemy Państwu regularnie dostarczać najświeższe rewelacje z Ratusza. Jeśli nie życzą sobie Państwo listów na wybraną skrzynkę, prosimy o powiadomienie. Państwa adres jest wpisany do naszej bazy, ponieważ uznaliśmy, że mogą być Państwo zainteresowani aferami z udziałem skompromitowanej ekipy Gronkiewicz-Waltz. W każdej chwili mogą Państwo poprosić o nieprzesyłanie listów, dodanie nowych adresów lub dosłanie naszych archiwalnych doniesień.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sie 2013, 8:56

Odgrzewane kotlety. Nowości mu się skończyły (już dawno zresztą)... :ziew:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Autobus Czerwon
Posty: 4146
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 26 sie 2013, 9:38

MisiekK pisze: W PRZYGOTOWANIU
***Co podwładny HGW wiceburmistrz dzielnicy robi pod stołem z deweloperem***

To brzmi najciekawiej :D
Poprawili mi humor z rana...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 26 sie 2013, 16:10

Autobus Czerwon pisze:
MisiekK pisze: W PRZYGOTOWANIU
***Co podwładny HGW wiceburmistrz dzielnicy robi pod stołem z deweloperem***

To brzmi najciekawiej :D
Poprawili mi humor z rana...
Kręci lody a co może innego robić? ;)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 sie 2013, 21:35

SławekM pisze:Kręci lody a co może innego robić? ;)
Jak pod stołem to robi lody. Tylko kto i komu - czekamy na kolejny sensacyjny odcinek telenoweli.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 sie 2013, 7:24

I następny odcinek nocnej telenoweli. Osobiście jestem zawiedziony bo coraz starsze kotlety odgrzewa zamiast drastycznych faktów z życia seksualnego wiceburmistrza i deweloperów...

Od: HGW - wynocha z miasta! [hgwwynochazmiasta@interia.pl]
Wysłano: 28 sierpnia 2013 02:22
Do: [--]
Temat: Film: Platforma nagania do udziału w referendum!!!

Ujawniamy skandaliczną obłudę PO! Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Grabarczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska... - szereg pierwszorzędnych polityków Platformy Obywatelskiej nawoływał w 2010 do udziału w referendum za odwołaniem prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego! W sprawie HGW nabrali wody w usta.

- To jest nasze miasto, to się mu od nas należy! - tak pójście na referendum firmowali politycy PO.
DOWODY ZNAJDUJĄ SIĘ W SERWISIE YOUTUBE:
http://www.youtube.com/watch?v=20niSuP0yU0

Ten kompromitujący obecne niedemokratyczne postawy Platformy filmik promocyjny najpewniej lada moment zniknie z sieci! Posiadamy jego kopię i udostępnimy na życzenie zainteresowanym.

Co na to wszystko premier Tusk i prezydent Komorowski? Pora posypać głowę popiołem, przywołać dawne argumenty, przeprosić i trzymając się partyjnej linii wezwać do udziału w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz! Warszawie też się to należy!

13 października zagłosuj i zdecyduj o losie skompromitowanej Gronkiewicz-Waltz!

Pozdrawiamy
Mieszkańcy Warszawy
http://www.facebook.com/HGWMusiOdejsc


--
„KONIEC ULITMATUM, HGW - WYNOCHA Z MIASTA!”
Otrzymują Państwo tę wiadomość, ponieważ ekipa Gronkiewicz-Waltz permanentnie oszukuje mieszkańców - z mieszkańcami osiedla Żoliborz IV nie liczy się w ogóle, ignoruje wezwania do debaty, niszczy infrastrukturę dzielnicy, odcina nas od transportu publicznego i tramwajów - to wszystko wina Pionu Przewozów ZTM. Jeśli nie życzą sobie Państwo listów na wybraną skrzynkę, prosimy o powiadomienie. Państwa adres jest wpisany do naszej bazy, ponieważ uznaliśmy, że mogą być Państwo zainteresowani aferami z udziałem skompromitowanej ekipy Gronkiewicz-Waltz. W każdej chwili mogą Państwo poprosić o nieprzesyłanie listów, dodanie nowych adresów lub dosłanie naszych archiwalnych doniesień.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sie 2013, 8:38

MisiekK pisze:Osobiście jestem zawiedziony bo coraz starsze kotlety odgrzewa
A ja bym powiedział, że tym razem cios jest zaskakująco celny, a na dodatek wyciąga coś, czego - zupełnie nie rozumiem, czemu - zdają się nie zauważać media. A aż by się prosiło.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Autobus Czerwon
Posty: 4146
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 28 sie 2013, 8:47

To chyba jak dotąd najlepszy odcinek, choć raczej myślałem na początku że będzie ze stołem i deweloperem :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sie 2013, 9:53

O tym, że PO promuje absencję przecież media od miesiąca, jak nie lepiej, piszą... nie wiem, co w tym nowego.

Natomiast co innego jest tu ważne - jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, że chodzi o jakąś poprawę komunikacji to teraz może się już przestać łudzić - to zbrojna bojówka WWS i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 sie 2013, 10:01

Bastian pisze:tym razem cios jest zaskakująco celny
Eee tam... Czekałem na mrożące krew w żyłach szczegóły zapowiadane od kilku odcinków w zajawkach...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ