Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 maja 2008, 16:14

Jarek pisze:
R10 pisze:taa z pewnością, jeszcze tam 508 brakuje...
Mieszkańcom Legionowa to naprawde wiele nie da. 511 + ekspres to mało?
To po gwizdek się na stronie WWW sprzedaje im ekspres + 508? Przecież maretoidy tego same nie wymyśliły, nieprawdaż?
(Pomijam tu fakt "atrakcyjności" rozkładu świątecznego 511, w końcu skoro 189 czy 517 może jeździć wieczorem co pół godziny, to pewnie jest to atrakcyjne).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 maja 2008, 17:49

No Limit Biker pisze:mnie zastanwia to dlaczego na osiedlu pojawiły się ulotki odnośnie zmian na trasie 508, chodzi mi o przystanek Picassa, który wg projektu zostaje na trasie linii.
I dlaczego 503 dopiero od 1 września?!
Nikt nie wie, czemu. Podobno rzeczywiście na PICASSA zawisła jakaś odezwa, ludzie zaczęli pisać i dzwonić. Po południu została wysłana ekipa, by to zdjąć, czymkolwiek by nie było...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 30 maja 2008, 18:37

Lipa pisze:Dokładnie. Należy wygiąć 508 przez Światowida i zrobić punkt przesiadkowy przy Ratuszu. E-X powinny w kierunku metra zatrzymywać się przy Ratuszu, natomiast w drodze powrotnej przy Konwaliowej. I po kłopocie. Nie wiem dlaczego w ZTM na to nie wpadli, przecież to takie proste... ;-)

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 09:10 ]
Bastian pisze:Dlatego 508 ma być wzmocnione, by nie trzeba było aż tak kombinować.
Co da wzmacnianie 508 jeżeli rano zapewne wiekszość będzie się przesiadała do E-8/511 przy Ratuszu?
takie wygięcie 508 to śmierć tej linii...

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 30 maja 2008, 20:10

To po gwizdek się na stronie WWW sprzedaje im ekspres + 508?
To znaczy:
- w DP najlepsza przesiadka jest do ekspresu, ew. 511; 508 - bywa luźniejsze, też są chętni
- w DS 508 jeździ bardzo często, szybkość nie jest najważniejsza, więc przesiadka optymalna jest na Konwaliowej do 508-511

Nie widzę żadnej nieścisłości. Pasażerowie mają mnóstwo kursów różnych linii (także 510), do których mogą się przesiąść. Główne role odgrywają jednak ekspres i 508 i tak zostało napisane. Przecieć w notatce dla pasażerów nie będzie się dzielić włosa na czworo, jak to się robi na tym forum, gdzie piszą osoby zainteresowane i dobrze zaznajomione z tematem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 maja 2008, 20:12

Skoro dla mnie jest to nieścisłość, to dla potencjalnego pasażera także może być. To właśnie potencjalny pasażer nie siedzi na forum i nie wie, że "to jest dla DP", "to jest dla DS", "to jest dla DP, ale tylko do 20" itp.

[ Dodano: Pią 30 Maj, 2008 20:12 ]
Jarek pisze:
To po gwizdek się na stronie WWW sprzedaje im ekspres + 508?
To znaczy:
- w DP najlepsza przesiadka jest do ekspresu, ew. 511; 508 - bywa luźniejsze, też są chętni
Z DWÓCH RÓŻNYCH PRZYSTANKÓW... Co to za alternatywa?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

biedronp
Posty: 102
Rejestracja: 23 lut 2008, 0:37

Post autor: biedronp » 30 maja 2008, 20:27

Od 1 czerwca 511 w dni świąteczne nie dojeżdża do Dąbrówki. Orientujecie się, czy to czasowa zmiana (ten remont w weekend 7-8 czerwca) czy jakiś idiota wpadł na pomysł ganiania ludzi z przesiadką na Nowodworach w każdy weekend? Wg opisu w rozkładzie to wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

 
Rozkład ważny od 2008-05-22
W soboty, niedziele i święta oraz w dniu 23.05 obowiązuje trasa:
 NOWODWORY - PL.WILSONA.
211 miało wspomóc komunikację z Dąbrówki, ale bez przesady - zabierać jedyną linię do metra w DS :(

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 maja 2008, 20:54

Jak Aluzyjna jest zamknięta, to inaczej być nie może.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 30 maja 2008, 20:57

inż. Glonojad pisze:Z DWÓCH RÓŻNYCH PRZYSTANKÓW... Co to za alternatywa?
To właśnie alternatywa - z jednego przystanku, albo z drugiego. :D BPNMSP
Rozkład ważny od 2008-05-22
W soboty, niedziele i święta oraz w dniu 23.05 obowiązuje trasa:
NOWODWORY - PL.WILSONA.
Ke? Po co linia fafnasta linia jadąca na Nowodowory, nie lepiej już było ją zawiesić w DS(wzmacniając inne)?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

biedronp
Posty: 102
Rejestracja: 23 lut 2008, 0:37

Post autor: biedronp » 30 maja 2008, 21:19

pawcio pisze:Jak Aluzyjna jest zamknięta, to inaczej być nie może.
We wszystkie weekendy od 22.05 bezterminowo? Bo to wynika z rozkładu ZTM.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 maja 2008, 22:03

Chyba tylko jeszcze ten.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 maja 2008, 22:29

Tm pisze:
inż. Glonojad pisze:Z DWÓCH RÓŻNYCH PRZYSTANKÓW... Co to za alternatywa?
To właśnie alternatywa - z jednego przystanku, albo z drugiego. :D BPNMSP
NIe twierdzę, że to nie alternatywa, to było pytanie o jej analizę jakościową :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 maja 2008, 22:51

biedronp pisze:211 miało wspomóc komunikację z Dąbrówki, ale bez przesady - zabierać jedyną linię do metra w DS
Raptem okolo 1000 metrów do przejscia na Dabrówke Szlachecką (-X
Na moj gust wogole powinno sie wycofać wozy z wjazdu Aluzyjną od Modlinskiej, dla 144 i 511
Lewoskręt z Modlinskiej ograniczony i niebezpieczny,obecnie droga zwirowa przez kilkanaście metrow, niezbyt wygodna zawrotka, wyjazd w Modlinska takze do bezpiecznych nie nalezy.
Po zakonczeniu poszerzenia Modlinskiej powinno sie pomyslec o pasie rozbiegowym przy wylocie z Aluzyjnej, bo w innym wypadku bedzie sporo stłuczek (o sygnalizacji świetlnej chyba raczej trzeba zapomniec) (-(
Docelowo 211 powinno kursowac pomiedzy Dąbrowka Szlachecką, a Nowodworami z dobrą czestotliwoscia, natomiast 144 i 511 powinny wrocic na Bukow z pominiaciem wjazdow na Aluzyjna :-k

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 30 maja 2008, 23:02

jacek pisze:
biedronp pisze:211 miało wspomóc komunikację z Dąbrówki, ale bez przesady - zabierać jedyną linię do metra w DS
Raptem okolo 1000 metrów do przejscia na Dabrówke Szlachecką (-X
Na moj gust wogole powinno sie wycofać wozy z wjazdu Aluzyjną od Modlinskiej, dla 144 i 511
Lewoskręt z Modlinskiej ograniczony i niebezpieczny,obecnie droga zwirowa przez kilkanaście metrow, niezbyt wygodna zawrotka, wyjazd w Modlinska takze do bezpiecznych nie nalezy.
Po zakonczeniu poszerzenia Modlinskiej powinno sie pomyslec o pasie rozbiegowym przy wylocie z Aluzyjnej, bo w innym wypadku bedzie sporo stłuczek (o sygnalizacji świetlnej chyba raczej trzeba zapomniec) (-(
Docelowo 211 powinno kursowac pomiedzy Dąbrowka Szlachecką, a Nowodworami z dobrą czestotliwoscia, natomiast 144 i 511 powinny wrocic na Bukow z pominiaciem wjazdow na Aluzyjna :-k
po skończeniu remontu ul. Molińskiej w tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna i zostaną wydzielony pas do skrętu z ul. Modlińskiej w Aluzyjną
plan sytuacyjny w formacie pdf ze strony siskomu http://siskom.waw.pl/mapy/modlinska/and ... a_wawy.pdf
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 maja 2008, 23:14

Patryk2222 pisze:po skończeniu remontu ul. Molińskiej w tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna i zostaną wydzielony pas do skrętu z ul. Modlińskiej w Aluzyjną
A jednak (-X
Gdyby kiedys madre glowy pomyslały, to Aluzyjną by mozna bylo inaczej zaprojektowac i obecnie idealnym rozwiazaniem by był 516 przedłuzony na Buków poprzez Aluzyjna i 144 na podobnej trasie wycofany z Mehoffera i Topolowej.
144 zastapiony na wspomnianym odcinku przez 126 i podciagniety na Bukow.
511 przedłuzony do Jablonnej i jednoczesnie przemianowany na 7xx, z dolozeniem przystankow na Modlinskiej.
Wtedy linia 211 obsługiwana przez Mobilis (zapewne przyszłe utrapienie kierowców tej firmy-17 kolek na zmiane, przy czasie przelotu 8 min), nie musiala by powstawac ](*,)

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 30 maja 2008, 23:24

jacek pisze:
Patryk2222 pisze:po skończeniu remontu ul. Molińskiej w tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna i zostaną wydzielony pas do skrętu z ul. Modlińskiej w Aluzyjną
A jednak (-X
Gdyby kiedys madre glowy pomyslały, to Aluzyjną by mozna bylo inaczej zaprojektowac i obecnie idealnym rozwiazaniem by był 516 przedłuzony na Buków poprzez Aluzyjna i 144 na podobnej trasie wycofany z Mehoffera i Topolowej.
144 zastapiony na wspomnianym odcinku przez 126 i podciagniety na Bukow.
511 przedłuzony do Jablonnej i jednoczesnie przemianowany na 7xx, z dolozeniem przystankow na Modlinskiej.
Wtedy linia 211 obsługiwana przez Mobilis (zapewne przyszłe utrapienie kierowców tej firmy-17 kolek na zmiane, przy czasie przelotu 8 min), nie musiala by powstawac ](*,)
kto wtedy myślał że powstanie moloch osiedle ale zostało trochę pól na Tarchominie do granicy z Jabłonną więc tam pewnie też powstaną spore osiedla zresztą już budują na Dąbrówce kolejne bloki więc pewnie będzie się szykowała kolejna reorganizacja komunikacji w tym rejonie.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Zablokowany