Strona 80 z 586

: 14 lut 2010, 21:23
autor: Walas
Dziś na stacji Warszawa Ochota o godz.19:50:
Pociąg z Warszawy Zachodniej do Dęblina odjeżdzający z Dworca Śródmieście o godz. 19:24 zwiększył opóżnienie do około 50min. Opóżnienie może ulec zmianie. Za opóżnienie serdecznie przepraszamy.

Po jakiejś minucie:
Pociąg z Dęblina do Warszawy Zachodniej odjeżdzający ze Śródmieścia o godz. 18:27 zwiększył opóżnienie do około 100min. Opóżnienie może ulec zmianie. Za opóżnienie serdecznie przepraszamy.

: 14 lut 2010, 23:49
autor: przewoz
Pewnie jeden obieg. Ale skład mogli zastępczy w tym czasie z Ochoty dać, chyba że już nic nie było.
Ostatnio na Dęblinach często widuję AKMki.

: 15 lut 2010, 0:53
autor: rufio198
przewoz pisze:Pewnie jeden obieg. Ale skład mogli zastępczy w tym czasie z Ochoty dać, chyba że już nic nie było..
Przykro mi ale dysp na Ochocie nie potrafi wyczarowac sprawnych ezt. A z nieba leci jakieś białe g... a ezty. Szkoda

: 15 lut 2010, 7:43
autor: przewoz
Z nieba leci w dalszym ciągu. Na ok 7.30 większość pociągów miała mniejsze lub większe opóźnienie. Nasielsk jakiś +90,reszta na tablicy +20, więc nie wiadomo jak z pociągami bliżej planu. Chyba nie było reguły, czy wschód czy zachód leżał, bo Łukowianka praktycznie planowo, a Czeremcha-Tłuszcz jeszcze chyba nie dojechał. Pociągi rozpoczynające bieg w Wawie też w plecy. Oj, ta zima da w kość...
Drogowcy stali Unimanem i z pługami na dodatkowych, a pociągi po śniegu jeżdżą, SBL nich nie łapie no i jest jazda... 20km/h. Ciekawe, czy chociaż w Warszawie stacyjne w nocy oblecieli. Nie wyglądało na to.

: 15 lut 2010, 8:58
autor: kebe
Ok 8.25 pociag relacji Legionowo Piaski - Warszawa Wola wjechal na zly tor przed Dw. Gdanskim. Sklad wycofal sie przed zwrotnice na most. Po 15min wjechal na Gdanski. Tam stal juz sklad z Ilowa, ktory oczekiwal na odmrozenie zwrotnicy. Nie wiadpmo bylo kotory pociag kiedy odjedzie. 8:52 poszedlem do metra.

[ Dodano: |15 Lut 2010|, 2010 09:09 ]
A na Srodmiesciu pociagi w kierunku Zachodnim kursuja z duzym ooznieniem, w kierunku Wschonim z powodu awarii sklasu ruch zostal wstrzyamny. komunokat z 9.05

[ Dodano: |15 Lut 2010|, 2010 09:11 ]
na centralnym pusto

: 15 lut 2010, 12:06
autor: Bernard
SKM 10:17 z Rembertowa przyjechał opóźniony 15 min. Stawał na kilkadziesiąt minut na każdych światłach. Pomiędzy nimi wlókł się 20 km/h. Do Śródmieścia jechałem 50 minut.

: 15 lut 2010, 12:28
autor: Walas
WKDka przyjeżdzająca do Grodziska o 12:17 do tej pory nie przyjechała. Nie wiem co się stało.

Już wiem:
WKD na swojej stronie w necie informuje pisze:Warszawska Kolej Dojazdowa informuje podróżnych, że z powodu kolizji kolejki z samochodem osobowym pomiędzy przystankami Podkowa Leśna Wsch.-Otrębusy, do której doszło ok. godz. 11:50, wystąpią utrudnienia w ruchu pociagów. Ruch pociągów WKD odbywa się po jednym torze.

W okresie utrudnień wszyscy posiadacze ważnych biletów WKD mogą korzystać z przejazdów pociągami spółki "Koleje Mazowieckie - KM" na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu pociągów serdecznie przepraszamy.

: 15 lut 2010, 16:57
autor: przewoz
Popoludnie na wschodnim spokojniejsze. Ale np Pilawa ok 16.00 +50, Deblin z 16.33 +30. Reszta do 10 min. Dzis nic, co z Otwocka planowo nie bedzie. SBL leży. Nieco lepiej na dalekich, w zasadzie tylko do Łodzi poopóźniane do 60 min.

: 15 lut 2010, 17:57
autor: Szymon
Opóźniony 9482 (Błonie - Warszawa Wsch.) potrącił człowieka na p.o. Warszawa Ursus Płn.

Edit:
Całe szczęście zdarzenie nie było śmiertelne. Ruch chwilowo prowadzony jest po jednym torze.

: 15 lut 2010, 18:01
autor: przewoz
18.00. Cos sie wykrzaczylo. Wszystko na zachód po 40-50, oraz Bolimek- 70... Na dalekich też gorzej. Mazovia +40, Łódź z 16.52 już +60. Podobnie TLK do Lublina z 18.03 i Krakowa z 18.03.

: 15 lut 2010, 18:14
autor: lukasek1
Na KM 9(nasielskiej) tak samo od rano opóźnienia. Rano KM 602 Nasielsk-Wola +25 bo stał na p.o. Pomiechówek, bo miał chyba pomarańczowe ale w końcu ruszył. Powrót KM 1525 +70 opóźniony (w dodatku 1 jednostka) z poprzedniego obiegu i podobno jakaś awaria zwrotnicy na Woli bądź Zachodnim. I przez to następne poopóźniane.

: 15 lut 2010, 21:05
autor: Michalk001
Mr_Kolesław pisze:Opóźniony 9482 (Błonie - Warszawa Wsch.) potrącił człowieka na p.o. Warszawa Ursus Płn.

Edit:
Całe szczęście zdarzenie nie było śmiertelne. Ruch chwilowo prowadzony jest po jednym torze.
Jechałem tym pociągiem z pracy - nie tyle potrącił człowieka co zdarzenie miało taki przebieg że dwoje pijanych szło peronem (facet o kuli z babką) i się tak prowadzili. Pociąg już dohamowywał przy stacji, gdy poczułem uderzenie w wagon, kiedy koleś wpadł pomiędzy peron a skład. Cud że wyciągnęliśmy go w jednym kawałku. Ale głupota ludzka nie zna granic gdyż po przyjeździe policji i pogotowia kobieta zeznała że wypili oboje litr wódki. Wielkich obrażeń nie widać było - tylko zadrapania i rozcięcia ale nie wiadomo czy nie miał obrażeń wewnętrznych gdyż w pociągu już nie kontaktował i zakończył podróż na noszach do karetki. Zanim wszystko zostało zakończone to pociąg stał na Ursusie do 19:40 i dopiero wtedy ruszyliśmy dalej.

: 15 lut 2010, 21:15
autor: przewoz
Jeszcze słyszałem w rozmowach, że od Piaseczna ruch jednym torem ok 18, więc też było wesoło. Na średnicy coś z siecią. Wsio stało na zachód (od wschodniej do Rembertowa praktycznie na każdym odstępie pociąg...), a na wschód poopóźniane.
Rafał pewnie ma pełny spis z tego dnia :]

: 15 lut 2010, 21:51
autor: Bernard
Obrazek

Paraliż na kolei. Wypadek, awaria i korek pociągów

Najpierw zepsuł się pociąg SKM jadący w kierunku zachodnim. Zanim wznowiono ruch, doszło do wypadku w Ursusie: człowiek dostał się między wagony pociągu z Błonia. Składy czekające na przejazd zablokowały ruch samochodów na Chełmżyńskiej.



Ciężkie popołudnie dla pasażerów kolei. Najpierw zepsuł się pociąg SKM jadący z kierunku zachodnim. Dyspozytor Szybkiej Kolei Miejskiej, nie miał akurat wolnego innego składu, więc zepsuty pociąg blokował tor w kierunku zachodnim. - Skład SKM można odholować lub zepchnąć tylko taki samym składem. Nie można tego zrobić jakimkolwiek pociągiem - informuje Jan Telecki z Polskich Linii Kolejowych. Kolejarzom udało się odblokować tor i przywrócić ruch dopiero o godz. 18.33.

Wcześniej, bo o 17.45, doszło do wypadku na stacji Ursus Północny. Człowiek wpadł pod pociąg jadący z Błonia do Warszawy. Pieszy przeżył, ale odniósł poważne obrażenia. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, nie wiadomo kiedy ruch w kierunku Warszawy zostanie wznowiony.

Oba zdarzenia spowodowały duże opóźnienia pociągów. Wyobraźnią nie popisał się szczególnie maszynista jednego składu. Czekając na możliwość przejazdu zatrzymał pociąg dokładnie na skrzyżowaniu torów z ul. Chełmżyńską w Rembertowie. Kierowcy czekali więc, aż rozładuje się korek pociągów. Jan Telecki zapewnia, że zator jest już rozładowywany.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... iagow.html

: 15 lut 2010, 22:27
autor: chiste
Niezły jest pierwszy komentarz na forum gazeta.pl pod tym artykułem!