Strona 9 z 16

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 12:56
autor: Autobus Czerwon
ashir pisze:
28 lis 2024, 12:23
Autobus Czerwon pisze:
28 lis 2024, 11:32
Przecież będą mieli dokładnie tyle samo, no MOŻE ci najbardziej "poszkodowani" o 50 metrów dalej. Bezpośrednio przy pętli żadne bloki nie stoją. Przynajmniej będą mogli wsiąść w cywilizowanych warunkach, tj. bez martwienia się który autobus jedzie pierwszy i z krawędzi peronu a nie środka jezdni
A teraz nie mogą? Co to za jakieś kreowanie rzeczywistości na nowo? :D
mb112 pisze:
28 lis 2024, 11:41
Na Gwiaździstej część linii i tak musi tam teraz stawać po lewej (zwykle 197 i 122) bo przepisowo po prawej nie ma jak bez blokowania się nawzajem.
No, chyba niezbyt

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:03
autor: konri
michael112 pisze:
28 lis 2024, 11:29
Jak wszystkim? Pasażerom którzy będą mieli dalej do przystanku??????????
Po pierwsze to po tej pętli przede wszystkim hula wiatr, a pasażerów nie ma. Trafi się może jeden na całą zmiane.
Po drugie autobusy stoją tam też przy lewej krawędzi pętli, a wsiadający muszą lawirować pomiędzy odjeżdżającymi autobusami, co nie jest zbytnio normalne. Ta pętla powinna być techniczna od zawsze i brawo, że ktoś wreszcie wpadł na ten pomysł.
Po trzecie, nie wiem skąd ten lament, że pasażer nie może sobie posiedzieć 20min w autobusie. W niemal każdym mieście w Polsce i w większości na świecie autobusy odbywają postój bez pasażerów. Tylko u nas jest jakiś chory zwyczaj robienia poczekalni w autobusach.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:10
autor: ashir
Autobus Czerwon pisze:
28 lis 2024, 12:56
ashir pisze:
28 lis 2024, 12:23
A teraz nie mogą? Co to za jakieś kreowanie rzeczywistości na nowo? :D
mb112 pisze:
28 lis 2024, 11:41
Na Gwiaździstej część linii i tak musi tam teraz stawać po lewej (zwykle 197 i 122) bo przepisowo po prawej nie ma jak bez blokowania się nawzajem.
No, chyba niezbyt
A jednak kreowanie rzeczywistości na nowo. Na miarę oznakowania na Świętokrzyskiej. :D Dotychczas można wsiąść/wysiąść zarówno na pętli, jak i na przystankach przelotowych Gwiaździsta 01/02/04. Od niedzieli będzie możliwa tylko druga opcja. A Ty piszesz tak:
Przynajmniej będą mogli wsiąść w cywilizowanych warunkach, tj. bez martwienia się który autobus jedzie pierwszy i z krawędzi peronu a nie środka jezdni
A teraz nie mogą wsiąść w "cywilizowanych warunkach"? Przecież nie powstanie żaden nowy przystanek i pasażerowie będą wsiadali na tych samych przystankach co dotychczas.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:10
autor: reserved
Jurand pisze:
28 lis 2024, 8:47
ashir pisze:
28 lis 2024, 7:57
Pasażer ma robić z kierowcą wywiad środowiskowy? Przepraszam bardzo, ilu ma Pan pracodawców i na jaką część etatu, czy jest Pan wypoczęty, a może jakieś używki były brane? Pytam, bo nie wiem czy wsiadać. Człowieku, co Ty piszesz. Myślisz chociaż czasem? #-o
Jakie to szczęście że Walas nie jest kierowcą autobusu
Pisanie o Walasie za kierownicą w temacie "Zmiany od grudnia"?! :D Weźta nie straszcie, temat "Humor" jest kilka pięter niżej.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:23
autor: ashir
konri pisze:
28 lis 2024, 13:03
michael112 pisze:
28 lis 2024, 11:29
Jak wszystkim? Pasażerom którzy będą mieli dalej do przystanku??????????
Po pierwsze to po tej pętli przede wszystkim hula wiatr, a pasażerów nie ma. Trafi się może jeden na całą zmiane.
Po drugie autobusy stoją tam też przy lewej krawędzi pętli, a wsiadający muszą lawirować pomiędzy odjeżdżającymi autobusami, co nie jest zbytnio normalne. Ta pętla powinna być techniczna od zawsze i brawo, że ktoś wreszcie wpadł na ten pomysł.
Po trzecie, nie wiem skąd ten lament, że pasażer nie może sobie posiedzieć 20min w autobusie. W niemal każdym mieście w Polsce i w większości na świecie autobusy odbywają postój bez pasażerów. Tylko u nas jest jakiś chory zwyczaj robienia poczekalni w autobusach.
Skoro wsiada/wysiada tam znikoma liczba pasażerów to w czym problem? Odczuwasz w czasie postoju niepokój czy ktoś może jednak nie wsiądzie i zakłóci Tobie przerwę? Wcale nie upieram się, że akurat ten przystanek musi istnieć, ale kompletnie nie rozumiem takiego przyklasku. Zamiast skupiać się na tym co można zrobić, żeby praca kierowcy była mniej uciążliwa i żeby kierowcy byli mniej zmęczeni po pracy to niektórzy się cieszą z fikcyjnego rozwiązywania takich błahych problemów. Następnym przypadkiem powinna być zmiana charakteru przystanku Metro Marymont 11 dla 110, 121, 132, 134, 150 i 326 ze "stałego" na "dla wysiadających". Nikt dalej nie jedzie, a kierowcy się ucieszą i od razu będą mieli lżejszą służbę, prawda?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:26
autor: KR88
reserved pisze:
28 lis 2024, 13:10
Jurand pisze:
28 lis 2024, 8:47

Jakie to szczęście że Walas nie jest kierowcą autobusu
Pisanie o Walasie za kierownicą w temacie "Zmiany od grudnia"?! :D Weźta nie straszcie, temat "Humor" jest kilka pięter niżej.
To kim on kurczę jest, ma w ogóle kat. B?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:29
autor: person
wincenty pisze:
28 lis 2024, 12:53
Może nie straszne, ale upierdliwe... mieli przystanek, nie ma przystanku, chciałbyś taką akcję pod swym domem?
Mieli - kto? Kto straci na tym, kto będzie miał dalej? Ta pętla jest na totalnym uboczu i od początku nie powinna być z przystankami dla wsiadających.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:33
autor: ashir
Pętla Metro Stadion Narodowy też jest na uboczu, zmieniamy na techniczną?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:36
autor: person
Kto korzysta z pętli Gwiazdzista?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:36
autor: Jurand
person pisze:
28 lis 2024, 13:29
wincenty pisze:
28 lis 2024, 12:53
Może nie straszne, ale upierdliwe... mieli przystanek, nie ma przystanku, chciałbyś taką akcję pod swym domem?
Mieli - kto? Kto straci na tym, kto będzie miał dalej? Ta pętla jest na totalnym uboczu i od początku nie powinna być z przystankami dla wsiadających.
To dlaczego przy budowie nie zrobiono z niej pętli technicznej, tylko teraz po kilkunastu latach zorientowano się że faktycznie nic tam nie ma :-k :D

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 13:36
autor: michael112
konri pisze:
28 lis 2024, 13:03
Po drugie autobusy stoją tam też przy lewej krawędzi pętli, a wsiadający muszą lawirować pomiędzy odjeżdżającymi autobusami, co nie jest zbytnio normalne. Ta pętla powinna być techniczna od zawsze i brawo, że ktoś wreszcie wpadł na ten pomysł.
Po trzecie, nie wiem skąd ten lament, że pasażer nie może sobie posiedzieć 20min w autobusie. W niemal każdym mieście w Polsce i w większości na świecie autobusy odbywają postój bez pasażerów. Tylko u nas jest jakiś chory zwyczaj robienia poczekalni w autobusach.
No to niech spróbują wytyczyć przystanek dla wys. bezpośrednio przed wjazdem na pętlę i przystanek dla ws. bezpośrednio po wyjeździe z pętli.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 14:03
autor: fik
Na przystanku na Podleśnej nadal nie ma chociażby pseudowiaty?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 14:12
autor: person
Jurand pisze:
28 lis 2024, 13:36
person pisze:
28 lis 2024, 13:29

Mieli - kto? Kto straci na tym, kto będzie miał dalej? Ta pętla jest na totalnym uboczu i od początku nie powinna być z przystankami dla wsiadających.
To dlaczego przy budowie nie zrobiono z niej pętli technicznej, tylko teraz po kilkunastu latach zorientowano się że faktycznie nic tam nie ma :-k :D
Bo, niestety, ówcześni decydenci ZTMu wymogli takie rozwiązanie. Pętla=konieczność wsiadania. Takie było wtedy zdanie.

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 17:28
autor: primoż
Walas pisze:
28 lis 2024, 7:59
ashir pisze:
28 lis 2024, 7:57
Pasażer ma robić z kierowcą wywiad środowiskowy? Przepraszam bardzo, ilu ma Pan pracodawców i na jaką część etatu, czy jest Pan wypoczęty, a może jakieś używki były brane? Pytam, bo nie wiem czy wsiadać. Człowieku, co Ty piszesz. Myślisz chociaż czasem? #-o
Pasażer ma wsiadać i jechać i tyle w temacie.
Bo jest złem koniecznym dla części prowadzących pojazdy stołęcznego PTZ? :>
Autobus Czerwon pisze:
28 lis 2024, 11:27
Właśnie ułatwiono życie wszystkim i nie rozumiem w ogóle po co robić z tego zagadnienie.
Kierowcy autobusów to wbrew pozorom nie są wszyscy, nawet jeśli są wygranymi w tej sprawie. Niedawno rozpoczął się w Polsce ośmiomiesięczny listopad w pogodzie, więc o ile w latem, gdzie na ogół jest ciepła i słoneczna pogoda, nie robi problemu oczekiwanie na autobus pod chumrką, tak przy jesienno-zimowej aurze, gdzie jest zimno i często pada deszcz, a nieraz śnieg, już oczekiwać na dworze zamiast w środku pojazdu jest sporą różnicą.

O ile nie jestem przeciwnikiem pętli technicznych, tak uważam, że przy przerabianiu pętli zwykłych na techniczne, część przystanków zbiorczych infrastrukturalnie powinna być przystosowana bardziej niż w biedawiatę, co to spełnia najnowsze trendy mody projektowania, ale nie zabiezpiecza przed opadami atmosferycznymi i/lub wiatrem albo - co gorsza - tylko w słupek przystankowy z samą ławeczką pod gołym niebem, a czasem bez tego ostatniego. Może czas na przystanki ogrzewane w takich przypadkach?

Zmiany od grudnia 2024

: 28 lis 2024, 17:33
autor: HubAN
fik pisze:
28 lis 2024, 14:03
Na przystanku na Podleśnej nadal nie ma chociażby pseudowiaty?
Nie, ale przynajmniej są dwie wiaty na pętli i dwie wiaty na przystanku w kierunku pętli. #-o