Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 12 sty 2006, 18:54

a do Wiśniowej Góry wydłużone zostaje 125.
Jeśli już to 526 :D
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 12 sty 2006, 23:27

Piotrek pisze:
a do Wiśniowej Góry wydłużone zostaje 125.
Jeśli już to 526 :D
Jeśli już to 516:P - trzeba zapełniać luki w numeracji.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2006, 0:51

Był dzisiaj u mnie ksiądz po koledzie,wbrew pozorą ma to dużo wspólnego z komunikacją w Wawrze. Ponieważ od tego roku została wydzielona nowa parafia pod wezwaniem Jana Pawła 2,obejmująca Osiedle LAS i Zastów,dotychczas część parafii Zerzeń.Z tego też powodu są protesty mieszkańców głównie tych co zagorzale związani są z kościołem.
Dlatego też mama spytała się księdza jak sobie poradzą z protestami związanymi również z brakiem dojazdu do kościoła ,który powstaje na Wąbrzeskiej między Lasem a Zastowem w połowie drogi.
A ksiądz odpowiedział że do 16 października 2006 roku[ wtedy kościół ma być zbudowany finasowany przez biskupa Sławoja],ma być uruchomiona linia autobusowa łącząca całą parafie z kościołem.Naprzeciwko kościoła budowane jest osiedle na południe od Wąbrzeskiej ,więc ta linia ma też dać obsługe temu osiedlu.
I jak tu nie wierzyć księdzu. :wink:
W 2006 roku ma być dobudowana do Wąbrzeskiej Nowozabielska wraz z kanalizacją,więc z tą ulicą będą coś kombinować aby puścić tam autobus ,koło budowy kościoła są już zbudowane zatoki.
W skrócie linia by jechała taknie wiem odkąd............Trakt Lubelski,Wąbrzeska,Kadetów,. Nowozabielska ........tylko gdzie dalej?,a w planach jest jeszcze linia na Lucernej. 8-)
A wy co o tym myślicie.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 14 sty 2006, 10:34

Krzysztof Sokołowski pisze:(...)W skrócie linia by jechała taknie wiem odkąd............Trakt Lubelski,Wąbrzeska,Kadetów,. Nowozabielska ........tylko gdzie dalej?,a w planach jest jeszcze linia na Lucernej. 8-)
A wy co o tym myślicie.
Wyciągnąć 119 Wałem, Kadetów, Wąbrzeską, Lucerny, ale dalej można się zastanowić.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 14 sty 2006, 13:44

Albo może zmienić trasę 359:

Międzylesie...Szpotańskiego, Lucerny, Wąbrzeszka, Nowozabielska, Trasa Siekierkowska...Dw. Centralny.

I wtedy zastanowić się nad zmianą w linię typu "100".
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 14 sty 2006, 14:27

Błąd, błąd. Z kościoła ludzie korzystają w niedziele, a nie w dni powszednie, więc na co 359?
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2006, 18:24

Andrzej pisze:
Krzysztof Sokołowski pisze:(...)W skrócie linia by jechała taknie wiem odkąd............Trakt Lubelski,Wąbrzeska,Kadetów,. Nowozabielska ........tylko gdzie dalej?,a w planach jest jeszcze linia na Lucernej. 8-)
A wy co o tym myślicie.
Wyciągnąć 119 Wałem, Kadetów, Wąbrzeską, Lucerny, ale dalej można się zastanowić.
To by było najlepsze ,tylko że część mieszkańców z tego nie będzie korzystać bo mieszka np.przy Dzielnicowej, a do parafii ich przyłączyli.
Ale mimo wszystko najlepszy wariant właśnie by był przez Lucerny, Wąbrzeską itd ,a chodzą słuchy że jakaś linia miała jeżdzić na Lucerny i to na jesieni,przypadek czy może jest to ta sama linia o której ksiądz mówił?
359 bym zostawił ,allbo przemienił w 148,a 119 wydłużyć np Beethovena,Trasą Siekierkowską,Nowozabielska,Kadetów,Wąbrzeska,Lucerny,Widoczna-PKP Wawer
Co da połączenie również w niedziele Nowemu Wawrowi z ich kościołem na Lucerny,jeśli już tworzymy linie do kościoła.
A Wawrowi brakuje połączeń z Gocławiem,Mokotowem itd.
Dwie linie 148 czy 359 i 119 w Międzylesiu by się chyba nie zmieściły,a innej konkretnej pętli w pobliżu nie widze.
Co wy na to? 8-)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 sty 2006, 18:36

Krzysztof Sokołowski pisze:a innej konkretnej pętli w pobliżu nie widze.
Wiśniowa Góra?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2006, 18:40

JacekM (2357) pisze:
Krzysztof Sokołowski pisze:a innej konkretnej pętli w pobliżu nie widze.
Wiśniowa Góra?
No fakt Wiśniowa Góra ale tam jest już 147 i nie wiem czy więcej potrzeba.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 14 sty 2006, 18:44

Krzysztof Sokołowski pisze:Dwie linie 148 czy 359 i 119 w Międzylesiu by się chyba nie zmieściły,a innej konkretnej pętli w pobliżu nie widze.
Wiśniowa Góra, lub przyszła pętla na Alpejskiej. :roll:
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2006, 18:47

Colony pisze:
Krzysztof Sokołowski pisze:Dwie linie 148 czy 359 i 119 w Międzylesiu by się chyba nie zmieściły,a innej konkretnej pętli w pobliżu nie widze.
Wiśniowa Góra, lub przyszła pętla na Alpejskiej. :roll:
Szkoda ze pare lat temu zamknięto przejazd w Aninie,tak to by linia mogła pojechać prosto do Instytutu.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 sty 2006, 18:49

Krzysztof Sokołowski pisze:No fakt Wiśniowa Góra ale tam jest już 147 i nie wiem czy więcej potrzeba.
no to są raptem dwa przystanki, więc brak możliwości zakrańcowania będzie wystarczającym powodem :P
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 sty 2006, 18:50

a moze 305 wykrecic jakos przez lucerny i zeby jezdzila np w godzinach szczytu + w niedziele i swieta 8 - 15 np

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 14 sty 2006, 20:28

Krzysztof Sokołowski pisze:Szkoda ze pare lat temu zamknięto przejazd w Aninie,tak to by linia mogła pojechać prosto do Instytutu.
Można by go było otworzyc w ramach potrzeby tak jak ten w Miedzeszynie w czasie remontu Patriotów.
JacekM (2357) pisze:no to są raptem dwa przystanki, więc brak możliwości zakrańcowania będzie wystarczającym powodem
Tym bardziej, że w jakieś nieokreślonej przyszłości ta linia i tak pójdzie dalej prosto do Starej Miłosnej.
djmc100 pisze:czy na wisniowej gorze wogole ktos mieszka? :| :shock:
Tak, a wliczywszy w to pobliską Macierówkę i Daków to jest to całkiem sporo osób. Inna rzecz, że większosc ma samochody lub do nich dostęp, jak nie wszyscy.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2006, 20:35

Colony pisze:Można by go było otworzyc w ramach potrzeby tak jak ten w Miedzeszynie w czasie remontu Patriotów.
No nie wiem w sumie,a zamknięto przejazd z powodu dużej ilości wypadków i to śmiertelnych.I nie wiem czy by się dało odtworzyć.

Zablokowany