Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 maja 2007, 0:59

:arrow: Most Krasińskiego miał powstać szybciej niż Północny, ale nie powstanie.
Krótko mówiąc - miało być dobrze, a wyszło jak zwykle...
GW pisze:Most na Bródno też później

śmik, ostatnia aktualizacja 2007-05-16 23:43

Opóźnia się projektowanie mostu, który ma połączyć ul. Krasińskiego na Żoliborzu z ul. Budowlaną na Bródnie.

Jeszcze niedawno wydawało się, że ta przeprawa przez Wisłę może powstać szybciej niż most Północny między Tarchominem a Młocinami. Jednak wczorajszy wyrok arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych przesuwa termin szykowania projektów. Wprawdzie w kwietniu Zarząd Dróg Miejskich wybrał ich wykonawcę - niemiecką firmę Schüssler, ale zaprotestowała francuska firma Systra, która doszukała się nieprawidłowości w ofercie złożonej przez Niemców. Najpierw zgodził się z tym ZDM, a wczoraj Urząd Zamówień Publicznych.

Skutek jest taki, że ZDM musi ponownie rozpatrzyć złożone oferty. Nie ma więc już szans, że projekt będzie gotowy pod koniec tego roku, co zapowiadali drogowcy. Nie wiadomo zatem, czy realny jest termin ukończenia inwestycji w 2010 r. Trasa i most połączą skrzyżowania ul. Krasińskiego i Wisłostradą na Żoliborzu ze skrzyżowaniem Budowlanej z ul. Odrowąża na Bródnie. Środkiem ma prowadzić linia tramwajowa.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 17 maja 2007, 8:48

Czyli normalne. Trzeba do takich inwestycji dodawać min. 2 lata opóźnienia....

ratraciak
Posty: 515
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 17 maja 2007, 21:28

Jeśli nasze prawo przetargowe będzie nadal takie to wiecznie będą składane protesty. Trzeba wprowadzić przepis mówiący o tym, że nawet jeżeli jakaś firma złoży protest to zwycięzca może zacząć realizować zamówienie.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 17 maja 2007, 22:00

A jak się okaże, że protest był słuszny to wtedy co?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 maja 2007, 0:54

Rzepa prognozuje, że to wcale nie musi być koniec odwołań...

Obrazek
Warszawa
PROCEDURY Odwołania paraliżują budowę przepraw przez Wisłę

Most Krasińskiego też utknął


Prawnicy skutecznie opóźniają budowę w stolicy dwóch mostów. Most Krasińskiego blokują firmy niemiecka i francuska, Północny - brytyjska.


O kontrakt na projekt mostu Krasińskiego walczą za pomocą protestów i odwołań dwie pracownie. Szanse na rozpoczęcie inwestycji w 2008 roku z każdym dniem maleją.

Przypomnijmy: komisja przetargowa Zarządu Dróg Miejskich wybrała tańszą ofertę firmy Schüssler Düsseldorf (11,2 mln zł). W odpowiedzi (droższa o 3,6 mln zł) Systra Paryż zakwestionowała pełnomocnictwa rywala. ZDM uznał zarzuty Francuzów. Wtedy niemiecka pracownia odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych. Wczoraj jej wniosek arbitrzy UZP odrzucili.

Co to oznacza dla mostu Krasińskiego? - Komisja przetargowa wraca do oceny ofert - ucina rzecznik ZDM Adam Stawicki. Prawdopodobny przebieg wydarzeń jest łatwy do przewidzenia: komisja przetargowa odrzuci wadliwą ofertę Schüsslera i wskaże Systrę. A to może oznaczać protest niemieckiej firmy, a później ponowne odwołanie do UZP.

A jeszcze miesiąc temu wicedyrektor ZDM Mirosław Kazubek mówił "Rz", że do końca kwietnia drogowcy podpiszą umowę z jedną z pracowni. Słowa nie dotrzymał.

Trasa mostu Krasińskiego będzie miała 2,9 km. Połączy pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną na Targówku.

Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpoczęła przygotowania do jej budowy w obliczu kolejnych porażek przy przygotowaniach do budowy mostu Północnego. Te znowu się opóźniają: na początku maja brytyjska firma Ove Arup doprowadziła przy pomocy prawników i UZP do powtórki pierwszego etapu przetargu na projekt.

kmaj
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

vivid_photos
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2007, 15:51

Post autor: vivid_photos » 28 maja 2007, 16:00

Wiele osób, a w szczególności ZDM psioczy na przepisy przetargowe. ZDM głośno mówi, że gdyby nie to, że można składać protesty, już dawno jeździlibyśmy nowymi mostami.

Nic bardziej błędnego. Proszę zauważyć, że co przetarg to porażka. Gdyby przetargi robione były fachowo i obiektywnie, wszystkie protesty byłyby odrzucone, a tak się do tej pory nie stało. Jaki zatem może być wniosek, biorąc pod uwagę to co się wydarzyło przy przetargu na Most Krasińskiego, a także na Most Pólnocny. Jeszcze raz zaznaczam, wszystkie protesty zostały uznane, a w ZDM pracują ci sami ludzie. Ocenę pozostawiam wam, Drodzy Forumowicze ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 cze 2007, 12:27

Z wczoraj.

Obrazek
Warszawa
PRZETARGI Nowa przeprawa w 2010 roku

Most Krasińskiego już wolny od protestów

Dziś władze miasta podpiszą umowę na projekt mostu Krasińskiego wraz z trasą dojazdową. Udało się uporać się z dotychczasowymi odwołaniami firm startujących w przetargu.

Przeprawa przez Wisłę, która ma połączyć Żoliborz z Bródnem, ma więc szansę być gotowa razem z mostem Północnym, a nawet nieco wcześniej, czyli do końca 2010 roku.

Stołeczni urzędnicy łatwiej niż w przypadku mostu Północnego poradzili sobie z protestami firm, które ubiegały się o to zamówienie. W kwietniu przetarg na projektowanie przeprawy Krasińskiego wygrała firma Schüssler Düsseldorf (jej oferta opiewała na 11,75 mln zł). Zaprotestowała jednak konkurencja -francuska Systra - która doszukała się nieprawidłowości w ofercie Niemców. Władze miasta - inaczej niż w przypadku przetargu na most Północny - nie próbowały za wszelką cenę bronić swoich racji. Najpierw zgodził się z protestem Zarząd Dróg Miejskich, potem uwzględnił go Urząd Zamówień Publicznych. Po ponownej analizie ofert wygrali Francuzi, choć ich oferta była już nieco droższa (ponad14 mln zł).

Wczoraj minął termin składania protestów. Dziś ZDM może już podpisać umowę. - Liczymy, że projekt mostu będzie gotowy najpóźniej do lutego przyszłego roku i będziemy mogli natychmiast ogłosić przetarg na wykonawcę. Latem 2008 r. będzie można zacząć budowę - mówi "Rz" wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Most Krasińskiego - niektórzy chcą go nazwać im. Jacka Kuronia - mógłby powstać w ciągu dwóch lat. Ma liczyć720 metrów, a cała trasa - 3 kilometry. Z założenia ma ona mieć charakter lokalny, bez tirów, za to z trasą tramwajową i ścieżkami rowerowymi.

Losy bardziej jednak potrzebnego warszawiakom mostu Północnego będą się ważyć od 6 czerwca. Wtedy ZDM otworzy osiem ofert firm chętnych do zaprojektowania przeprawy. To już czwarte podejście ratusza do tej inwestycji. Poprzednie kończyły się klapą, bo obejmowały łącznie projekt i wykonanie. Oferty były więc zbyt drogie, bo inwestycję oceniano jako zbyt trudną i ryzykowną. Teraz firmy mają wykonać tylko projekt.

-Przykład przetargu na most Krasińskiego wskazuje, że podzielenie zamówienia na dwa etapy: projekt i wykonawstwo, może być korzystniejsze z punktu widzenia inwestorów. Jest też mniej kłopotliwe i stresujące dla urzędników niż formuła łączona, gdzie za projekt i budowę odpowiada ta sama firma- ocenia wiceprezydent.

Izabela Kraj
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 02 cze 2007, 20:33

Jak się chce to można dobrze. Szkoda, że to marginalne przykłady...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 cze 2007, 20:41

Łał... jestem w szkou, że coś u nas może być wolne od protestów =D>
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 cze 2007, 19:58

Jak to wolne od protestów? Przecież były odwołania, tylko, że już udało się z nimi uporać. Poza tym zostaje jeszcze przetarg na wykonawcę.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Dennis
Posty: 2302
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 25 cze 2007, 14:31

No, umowa na wykonanie dokumentacji podpisana =D>A więc do końca roku czekamy nań, potem weryfikacja - kilka miesiecy (chyba, że Zamawiający zdecyduje się ominąć ten etap, co może nieco sprawę przyspieszyć, ale w przypadku dużej liczby błędów, może mieć bardzo negatywne skutki w okresie realizacji), przygotowanie SIWZ (bo chyba to nie wchodziło w zakres niniejszego zamówienia) i przetargi: na roboty i na nadzór. A wtedy to się dopiero zacznie :twisted:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 wrz 2007, 8:12

Żoliborz nie chce mostu Krasińskiego

Radni z Żoliborza sprzeciwiają się budowie mostu Krasińskiego przed Euro 2012. Przegłosowali apel skierowany do ratusza o wycofanie się z inwestowania w nową przeprawę i... przeznaczenie pieniędzy na obiekty sportowe.

- Most Krasińskiego nie jest nam na razie potrzebny - mówi radny Adam Kalinowski (PO), pomysłodawca uchwały. Według niego w pierwszej kolejności powinien powstać most Północny. -Tamtędy pojedzie ruch tranzytowy i tiry, więc z naszego mostu można na razie zrezygnować. To w końcu tylko lokalna przeprawa - przekonuje.

Ale po chwili zdradza, że tak naprawdę się boi, że dzielnicę rozjadą ciężarówki.

- Jeżeli pojawią się protesty przy wyborze wykonawcy na most Północny i tamta przeprawa nie powstanie w pierwszej kolejności, kierowców tirów będzie korciło, żeby sobie skracać drogę przez Żoliborz po naszym moście. Nie wyobrażam sobie tego.

Kiedy zapytaliśmy wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, co odpowie na apel żoliborskich radnych, ten stwierdził tylko: -Chyba zbliża się koniec świata: są już wichury, trzęsienia ziemi i ulewy. A teraz jeszcze ludzi ogarnia jakiś obłęd. Od lat słyszę, że stolica cierpi na brak mostów. I teraz, gdy projektujemy dwa naraz, mamy unieważnić przetarg na jeden z nich?

Kontrowersyjny pomysł radnego Adama Kalinowskiego poparła większość rady, w tym LiD, PiS i Informator Żoliborski. - W słusznej sprawie potrafimy działać ponad podziałami -mówi Kalinowski.

Na inicjatywę rady dzielnicy chłodnym okiem patrzy zastępca burmistrza Witold Sielewicz.

- Dla mnie most powinien powstać. Od lat nie udaje się wybudować nowych przepraw przez Wisłę. A co się dzieje na drogach, widzieliśmy chociażby wczoraj -mówi.

Inicjatywą radnych z Żoliborza zdziwieni są na Targówku, który zyska nowe połączenie z lewą częścią miasta.

-To chyba pierwsza w historii samorządu inicjatywa radnych mająca na celu zablokowanie budowy mostu - dziwi się rzecznik dzielnicy Rafał Lasota. - Każda nowa przeprawa jest w stolicy na wagę złota. A ten most dodatkowo posłuży naszym mieszkańcom i odciąży pozostałe. Jesteśmy za.

Rozgorączkowanych radnych uspokaja rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken. - Most Krasińskiego będzie przeprawą lokalną, nie tranzytową. Dzielnicę będą chroniły przed tirami zakazy wjazdu dla ciężarówek -mówi.

W tym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budowy mostu. Na Żoliborz urzędnicy przyjadą odpowiadać na pytania mieszkańców w piątek 7 września (godz. 17 w dzielnicowym ratuszu). Dzień wcześniej odwiedzą mieszkańców Targówka (godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy).

Mosty Krasińskiego i Północny są na razie projektowane. Ratusz chce wbić pierwsze łopaty na budowach jesienią przyszłego roku. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz zapewnia, że pierwsze samochody pojadą nowymi przeprawami jeszcze w 2010 r.
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... a_a_9.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 wrz 2007, 12:26

](*,) Niektórzy to mają pomysły...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 07 wrz 2007, 15:53

Dziś konsultacje w sprawie mostu i trasy.
Przyjdźcie, bo zieloni chcą uwalić tą inwestycję.
17:00 w UD Żoliborz.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 wrz 2007, 16:13

Trochę późno to info... i nie żadni Zieloni, lecz rada dzielnicy! ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ