A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 16 lip 2008, 15:55

Zaręczam Cię, że jest ważnym węzłem przesiadkowym, znam to z autopsji. Dyskutuję o liniach, z których korzystam i stąd znam problemy tam panujące. A szczególnie temat Ostrobramskiej jest mi bliski.

altar
Posty: 884
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:48
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: altar » 16 lip 2008, 16:06

Gdyby takowym był, to już dawno zatrzymywałyby się na tym przystanku linie przyspieszone. Nawet i na liniach zwykłych są tam niewielkie wymiany. Zresztą jadąc od strony Pragi już wcześniej można się przesiąśc w 141, zaś od strony centrum - w 187.
Wilanowski miłośnik KM i zakładu R-1.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 lip 2008, 16:24

altar pisze:Gdyby takowym był, to już dawno zatrzymywałyby się na tym przystanku linie przyspieszone. Nawet i na liniach zwykłych są tam niewielkie wymiany. Zresztą jadąc od strony Pragi już wcześniej można się przesiąśc w 141, zaś od strony centrum - w 187.
wydaje mi sie ze prawda lezy gdzieś pośrodku. owszem można się przesiąść wczesniej ale też, ze względu na dość słabą jakość linii czarnych, podjeżdżanie do Torwaru i przesiadanie się tam nie jest opłacalne (pomijam kwestię odległości międzyprzystankowych na węźle)
PURA VIDA!

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 16 lip 2008, 16:24

To zapraszam na przystanek Torwar pod wiaduktem w stronę Mokotowa w dni powszednie około 8-9, wtedy zrozumiesz, że opowiadasz bzdury. I zrozum, że nie jestem przeciwnikiem linii przyspieszonych, ale niech będą one tam, gdzie są również porządne linie zwykłe. A na Ostrobramskiej od lat jest problem, właśnie ze względu na niezrozumiałą dla mnie maniakalną wręcz niechęć do czarnego koloru. Szlag mnie trafia jak mam dojechać do Kanału Gocławskiego i mam czekać czasem nawet 30 minut na przejechanie JEDNEGO przystanku. Już bardziej opłaca mi się drałować na piechotę, ale czy o to chodzi w komunikacji miejskiej? Czy to tak trudno zrozumieć? Poza tym weźcie pod uwagę, że szczególnie dla ludzi starszych uciążliwe jest wspinanie się po kładkach w zespole Przyczółek Grochowski, więc Kanał Gocławski, chociaż też ze schodami w przejściu podziemnym jest jednak wygodniejszy. Gdyby ktoś rozsądny w ZTM-ie zwrócił na to uwagę, to już dawno skończyłaby się udręka ludzi ze Słonecznego Stoku, albo również pasażerów chcących przesiąść się na Torwarze. Teraz jest tak, że aby dojechać z Płowieckiej na Torwar muszę się dwa razy przesiadać, co jest kuriozum, bo tam powinna być tylko jedna przesiadka. Niech ktoś mi rownież wytłumaczy co za przyspieszenie ma 520? Czy to nie żenada, przynajmniej skorzystaliby na tym ludzie, którzy jednak nie jadą do centrum, tylko np. muszą się przesiąść w 185 albo wysiąść na Słonecznym Stoku...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 lip 2008, 16:30

kangoo2 pisze:Teraz jest tak, że aby dojechać z Płowieckiej na Torwar muszę się dwa razy przesiadać, co jest kuriozum, bo tam powinna być tylko jedna przesiadka.
Jakoś do dupy jeździsz, bo ja znam ze cztery warianty dojazdu tamże na jedną przesiadkę.
kangoo2 pisze:Niech ktoś mi również wytłumaczy co za przyspieszenie ma 520?
Słusznie prawisz, ale recepta Twoja jest zła. 520 powinno być tak samo przyspieszone, jak 525, bo nie ma żadnego powodu, by Marysin skazywać w dojeździe do Centrum na zatrzymywanie się wszędzie (nie tylko na Międzynarodowej i Rozbracie). Choć niewątpliwie potrzebny jest wówczas czarny ersatz nieco mocniejszy niż 182, czy dawne wcielenie 141.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 16 lip 2008, 16:37

Co Ty za bzdury opowiadasz z tym skazywaniem Marysina??? Czy taki będzie problem, jak się na trasie 520 doda JEDEN przystanek stały i DWA na żądanie? A nie pomyślałeś o blokach z tysiącami mieszkań na Międzynarodowej, albo z kilkuset na Słonecznym Stoku? Czy Ci mieszkańcy nie zasługują na porządny dojazd?
Pilnuj lepiej swoich zwyklaków na Gocławiu, bo Ci zrobią same ekspresy omijające Twój przystanek i wtedy zobaczymy, jak długo będziesz akceptować taki stan rzeczy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 lip 2008, 17:00

Nie bój żaby. Korzystam z pętli. Będzie ciężko. :D
Wracając do meritum. Nie doczytałeś. 520 powinno być tak samo szybkie, jak 525. Natomiast w miejsce 182 (i być może 514) należy zrobić silną czarną linię. Na poziomie 8-10/15/12-10//20.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 lip 2008, 18:19

pawcio pisze:Natomiast w miejsce 182 (i być może 514) należy zrobić silną czarną linię.
z ...? do ... ?
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 lip 2008, 18:27

Witolin-...-???
Może Ursus w miejsce 187?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 lip 2008, 18:30

pawcio pisze:Witolin-...-???
Może Ursus w miejsce 187?
taki pomysł nawet w przynajmniej jednej głowie w ZTM siedzi ;). ale nie przejdzie na Ursus z taką częstotliwością ....
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 lip 2008, 18:38

Gdyby 405 przy okazji uciachać (bo Włochu koniecznie chcą zmniejszyć ilość linii [sic!] na Ryżowej), to kto wie...
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 lip 2008, 18:45

pawcio pisze:Gdyby 405 przy okazji uciachać (bo Włochu koniecznie chcą zmniejszyć ilość linii [sic!] na Ryżowej), to kto wie...
być może. chociaż 405 jest linią do centrum a 187 nie. Ta ostatnia pracuje bardziej odcinkowo i (przynajmniej z Ursusa do Wawelskiej) wspomagająco dla 517.
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lip 2008, 19:03

mariow pisze:taki pomysł nawet w przynajmniej jednej głowie w ZTM siedzi ;)
W co najmniej dwóch. A w zasadzie jeszcze więcej... ;)
mariow pisze:ale nie przejdzie na Ursus z taką częstotliwością ....
Oczywiście. Zarówno na Tł, jak i w Ursusie jest potrzebna linia z częstotliwością 187, nie zaś 182. Z kolei na 187 na Powsińskiej nie muszą jeździć wielkopojemne, więc az by się prosiło te linie ze sobą przekrzyżowac.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 lip 2008, 19:07

Bastian pisze:Zarówno na Tł, jak i w Ursusie jest potrzebna linia z częstotliwością 187, nie zaś 182. Z kolei na 187 na Powsińskiej nie muszą jeździć wielkopojemne, więc az by się prosiło te linie ze sobą przekrzyżowac.
Ale skoro chcesz, ja przekrzyżować, to, jeżeli 182 Witolin-Ursus ma być czarną podstawą na TŁ, musi być jednak silniejsze niż obecne 187 w Ursusie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lip 2008, 19:08

Niekoniecznie silniejszą (pamiętasz o 521?), ale nie słabszą.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ