Niepełnosprawność a transport publiczny

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

petrosj
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2011, 22:03
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: petrosj » 11 sie 2011, 22:05

Przysłuchuje sie tej dyskusji i widze, ze zażartymi dyskutantami są głownie Ci zdrowi którym nic nie dolega. A problemy tu opisane zupelnie inaczej wygladaja z punktu widzenia osoby ktora nie jest w pelni sprawna. Ja od 6 tygodni mam noge w gipsie, staram sie siedzieć w domu, ale czasem musze wyjść tu i ówdzie. Bardzo często jest problem aby wyjsc z doimu - otworzyć i przytrzymac ciezkie sprezynujace drzwi przeciwpożarowe.
A wejść do autobusu - szczególnie gdy autobus zatrzymuje się np. pol metra od wysokiego krawężnika - też nie jest łatwo bo pod nogami tworzy się nagle przepaść w która łatwo się stoczyć. I w takich wypadkach kierowca powinien poczekać aż taki pasażer powoli wejdzie do autobusu i znajdzie jakieś solidne oparcie. Nie wyobrażam sobie gdyby zaraz po wejściu na stopien, autobus szybko zamknął drzwi, szarpnął i ruszył. I jeszcze jakby była śliska podłoga.
Zatem prosze tu nie PIEPRZYĆ NA TYM FORUM GŁUPOT I FARMAZONÓW, co by tu zrobić i nie zrobić - BO KOLEŻEŃSTWO NIE MA BLADEGO POJECIA CO CZUJE I CO MOZE TAKI NIEPELNOSPRAWNY, który nagle znajdzie sie w sytuacji z noga w gipsie. Kupcie sobie kule - przetrenujcie na osobiscie co jest mozliwe a co niewykonalne - a dopiero potem zabierajcie głos w takiej dyskusji, co to inwalida moze zdziałać w komunikacji, a czego nie jest w stanie.
Najbardziej wkurza mnie jak widze taka BANDĘ PRZEMĄDRZALCÓW (szczególnie na początku dyskusji), którzy próbuja dawać jakieś rady, częsgto krytyczne, anigdy nie znaleźli się w sytuacji o której mowa.
O problemie osób niepełnosprawnych pisałem juz rok temudo Szybkiej Kolei Miejskiej, do Kolei Mazowieckich, do zarzadcy infrastruktury Polskie Linie Kolejowa SA. Niepełnosprawny dojeżdża Szybka Koleja Miejską do centrum Warszawy i nie moze swobodnie wydostać się ani z Dworca Wschodniego, ani Powiśla, ani, Srodmiescia, ani Centralnego, ani Ochoty, ani Zachodniego. Byly remonty ale nic konkretnego nie wymyslono, zawsze taki inwalida musi o kulach biegac po schodach, a szczególnie na Powiślu tych schodów jest naprawdę duzo. Sa na poręczach zainstalowane jakieś urzadzenia do zwozenia ale one sa bardziej przystosowane do wózków, niz do zwozenia ludzi w pozycji stojacej. Pokonać ten tor przeszkód na dworcach gdzie dojezdza SKM to prawdziwy horror. A nie lepiej jest na ulicy pokonanie niejednego przejscia podziemnego przez inwalidę też graniczy z cudem.

Dziękuje za wysłuchanie !
--------------------------------------------------
Zapraszam na RADIO AMI Akcja*Muzyka*Inspiracja na http://radioami.fresh.yt/news.php

sam odsłuch - http://radioami13.panelradiowy.pl/radio

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2011, 23:30

petrosj pisze:Dziękuje za wysłuchanie !
Tym niemniej prosimy trochę spokojniej...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 12 sie 2011, 11:47

petrosj pisze:O problemie osób niepełnosprawnych pisałem juz rok temudo Szybkiej Kolei Miejskiej, do Kolei Mazowieckich, do zarzadcy infrastruktury Polskie Linie Kolejowa SA. Niepełnosprawny dojeżdża Szybka Koleja Miejską do centrum Warszawy i nie moze swobodnie wydostać się ani z Dworca Wschodniego, ani Powiśla, ani, Srodmiescia, ani Centralnego, ani Ochoty, ani Zachodniego.
Przecież jest winda na dworcu Śródmieście, nawet działająca. =;

8833
Posty: 238
Rejestracja: 25 lut 2009, 21:18

Post autor: 8833 » 12 sie 2011, 20:52

A mnie bierze ostatnio się źle robi, jak jeżdżę tymi świetnymi SWINGAMI. Czy naprawdę nie można zrobić porządku z zapowiedziami. Dzisiaj Knapik tak przyspieszył, że będąc na przystanku Kino Femina podawał Młynarską.

No i osobie niewidomej zapowiedzi mają pomagać. Jasne. Ale w czym.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 sie 2011, 21:18

8833 pisze:A mnie bierze ostatnio się źle robi, jak jeżdżę tymi świetnymi SWINGAMI. Czy naprawdę nie można zrobić porządku z zapowiedziami. Dzisiaj Knapik tak przyspieszył, że będąc na przystanku Kino Femina podawał Młynarską.

No i osobie niewidomej zapowiedzi mają pomagać. Jasne. Ale w czym.
pisz do ZTM-u, bo TW jak dotąd nie dostały żadnych tego typu zgłoszeń od pasażerów i "do tej pory nie stwierdzono tego typu niepraidłowości w funkcjonowaniu SIP-u"...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sie 2011, 21:27

Dostały, Twoje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

fraktal
Posty: 5498
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 12 sie 2011, 21:42

MeWa pisze:pisz do ZTM-u, bo TW jak dotąd nie dostały żadnych tego typu zgłoszeń od pasażerów i "do tej pory nie stwierdzono tego typu niepraidłowości w funkcjonowaniu SIP-u"...
Ja bym może coś napisał na ten temat, ale zawsze jak jadę swingiem na liniach, na których jeżdżę, to wszystko jest ok. :-k Pewnie to zależy od konkretnych linii.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 sie 2011, 23:14

Glonojad pisze:Dostały, Twoje.
jeśli się tym zajmą, to chwała im za to =D>
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

fraktal
Posty: 5498
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 25 sie 2011, 12:43

ashir pisze:Przecież jest winda na dworcu Śródmieście, nawet działająca.
Czyżby? Może i jest, ale oczywiście nie działa. Zresztą jeżeli to można w ogóle windą nazwać, bo tego typu dźwigi to są dobre dla tych, co się chcą wysikać - przestają naciskać guzik z numerem "1" winda zatrzymuje się i można sikać swobodnie. Zresztą co z tego, że jest, skoro i tak nie działa. Ogólnie rzecz biorąc na kolei przez dziesięć lat niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o przewozy dalekobieżne to w zasadzie (prawie) nic, jedynie szynobusy przewozów regionalnych są dostrzegalne jako te bardziej dostępne na krajowych torach. Aż dziwne, że to kolejarze PR chcą strajkować, tłumacząc protest fatalnym stanem kolei.

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 25 sie 2011, 20:35

Akurat wcześniej działała, bo sprawdzałem. A i ostatnio widziałem jak ktoś używał jej. Widać już zepsuli. :D

8833
Posty: 238
Rejestracja: 25 lut 2009, 21:18

Post autor: 8833 » 04 lis 2011, 20:04

mgr MeWa pisze: pisz do ZTM-u, bo TW jak dotąd nie dostały żadnych tego typu zgłoszeń od pasażerów i "do tej pory nie stwierdzono tego typu niepraidłowości w funkcjonowaniu SIP-u"...
Pisać do ZTM-u. Dobre.
Tylko dlaczego ten problem występuje tylko w Swingach :?: Wczoraj "Knapik" tak się pospieszył, że tramwaj ruszał z przystanku DT WOLA/ ZAJEZDNIA WOLA, a Knapik zapowiadał "NASTĘPNY PRZYSTANEK: MŁYNÓW" Zamieszania w tramwaju było olbrzymie.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 11 lis 2011, 3:53

Widze że przy okazji remontu dworca Centralnego i Wschodniego, znowu zapomniano o niepełnosprawnych.

Czy na przystankach tramwajowcyh Centrum będa ponownie windy?
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 11 lis 2011, 8:44

Bon Jovi pisze:Czy na przystankach tramwajowcyh Centrum będa ponownie windy?
A co? Zabrali je? Czy po prostu nie działają?
ObrazekObrazek

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 lis 2011, 10:32

Windy na patelni są wymieniane.
A na Centralnym będą windy z hali do 'galerii' i na perony oraz na antresolę, oraz dobudowano pochylnię pomiędzy różnymi poziomami galerii środkowej i południowej. 'Od zawsze' są ruchome schody i ruchome pochylnie z galerii na perony i do hali. Na czym niby polega 'zapomnienie'?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10653
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 lis 2011, 11:56

MichalJ pisze:A na Centralnym będą windy z hali do 'galerii'
Windy w liczbie mnogiej? Bo ja kojarzę, że ma być jedna towarowa przystosowana dla ludzi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ