Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Koszałek
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2008, 23:46
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra

Post autor: Koszałek » 19 cze 2008, 14:09

A nie chodzi przypadkiem o to, by odwlec podjęcie decyzji do momentu, kiedy będzie już możliwa tylko jedna?
- Kochasz mnie?
- Kocham.
- Wyjdziesz za mnie?
- Nie.
- Złaź!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 cze 2008, 14:38

Dłuższy czas zażyczyli sobie doradcy zewnętrzni. Władze miasta stoją na stanowisku, by metro budować. Pytanie tylko czy z tym przetargiem, czy po ogłoszeniu nowego. Po to jest potrzebna analiza ekonomicznej efektywności.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 19 cze 2008, 14:49

Chyba aż pokuszę się o zgłoszenie uwagi do zaproponowanej Polityki Transportowej 2007-2015, postulującej rezygnację z dalszej rozbudowy metra w Warszawie :-? Świadom jestem, że siłę przebicia mam żadną, ale skoro z całej II i III linii sens IMHO jedynie ma 1/3 linii II, a mianowicie odcinek z Bródna do Daszyniaka... :-"

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 8:35

Polemizowałby, czy aż tyle. Istnieje ryzyko, że temu Bródnu szybciej by było tramwajem przez most Krasińskiego... Z kolei Targówej doskonale możnaby obsłużyć tfu, tramwajami.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 cze 2008, 11:37

inż. Glonojad pisze:
Bastian pisze: Pasażerów w II linii widzę co najwyżej z 4, 25, 32, 160, 174, 512 i 517 - i to tylko ze środkowych odcinków. Mało.
Jeju, Bastek, przecież wiesz, jak to się robi:

1: od Ronda Daszyńskiego po trasie 8/10 do Os. Górczewska co 4/7,5/7,5
3: wycofanie z Bródna, skierowanie do Czynszowej
4: wycofanie z trasy W-Z, skierowanie do Kawęczyńskiej- Bazyliki co 4/7,5/7,5
7: likwidacja
8: likwidacja
9: skrócenie do Banacha, obniżenie częstotliwości do 6/15/15
10: wycofanie z Prostej, skierowanie do Piasków, względnie pochłonięcie przez 19
13: skrócenie do Dw. Wschodniego
23: przekształcenie w 43 co 12/-/-
24: wycofanie z Al. Jerozolimskich, skierowanie na Okęcie co 4/7,5/7,5
25: likwidacja
26: skrócenie do odcinka Wiatraczna - Zieleniecka
32: likwidacja

Jak w Peterburku. I co, nie byłoby pasażerów w metrze? No byliby, więc o co chodzi?
Uwazaj, żebym ja CI czegoś nie skasował ;P Jak zostawić Targówek z liniami 1,2 i 4 to gratuluję :-$

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 12:00

Liczba kursów zostaje wcale nie mniejsza, a że wszystko z przesiadką? Trudno, przecież jest Święte Metro, Które Rozwiąże Wszystkie Problemyy Komunikacyjne Stolicy

Aha, ja nie mówię, że chcę - ja tylko piszę, że dasię pociąć więcej, niż się z brzega wydaje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2008, 0:16

Obrazek
Gronkiewicz-Waltz: Jeżeli nie będzie metra, to też dobrze
ulast2008-07-06, ostatnia aktualizacja 18 minut temu

- Wszystko zależy od strony ekonomicznej - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w TVN24 pytana o to, czy miasto zdąży z budową drugiej linii metra przed Euro2012. Stwierdziła, że metro nie jest niezbędne. - Jeżeli nie będzie metra, to też będzie dobrze, a jeśli metro będzie, to będzie 135 procent wykonania normy - powiedziała prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, która uczestniczyła w ubiegłym tygodniu w rozmowach z Michelem Platinim na temat stopnia przygotowania stolicy do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r., powiedziała, że prezydent UEFA jest dobrej myśli. - Chciałby jeszcze zobaczyć ten stadion, ale na razie jeszcze stadionu nie ma - mówiła prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz ujawniła, że według ostatniego raportu UEFA w większości spraw nastąpił postęp w wielu miastach i że wszystko idzie w dobrym tempie. Jedynym problemem Warszawy według prezydent miasta jest wybudowanie na czas stadionu, ale - jak dodaje - "nie powinno z tym być problemu".

Powiedziała, że Warszawa dostała bardzo dobre notowania jeśli chodzi o transport. Prezydent stwierdziła, że problem nie jest niewystarczająca liczba miejsc parkingowych, ponieważ zakłada się, że ludzie dojdą lub dojadą komunikacją publiczną.

Dopytywana o to, czy "raczej dojdą czy dojadą", stwierdziła, że raczej dojadą. - Część mostów mamy wybudowanych, Most Północny będzie tym, który odciąży, bo będzie już w tym czasie zbudowany. Według niej Most Świętokrzyski będzie mógł służyć w tym czasie pieszym, bo jest najbliższy stadionu i będzie można nim dojść do stadionu.

Metro na Euro nierealne?

Na pytanie co z metrem, Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że nie jest ono niezbędne i wyjaśniła, że "wszystko zależy od strony ekonomicznej". - Jeżeli nie będzie metra, to też będzie dobrze, a jeśli metro będzie, to będzie 135 procent wykonania normy - powiedziała.

- W tej chwili czekamy na opinię zewnętrznych ekspertów, która ma określić stopień zwrotu - wyjaśniała. - Jeśli okaże się, że wszystkie pieniądze z Unii Europejskiej będą mogły być spożytkowane, my trochę zaciśniemy pasa i może częściowo pomoże nam rząd, to wtedy podejmiemy decyzję na tak - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy powiedziała, że jeśli nie wyjdzie wariant z budową drugiej linii metra, będzie rozwijana sieć Szybkiej Kolei Miejskiej. Powiedziała, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na linię SKM prowadzącą na Okęcie. Dodała, że miasto cały czas wymienia tramwaje i autobusy. Zapewniła też, że w tym roku będzie dokończona pierwsza linia metra.

Nie stać na metro?

Przypomnijmy, że budowa drugiej linii metra zawisła na włosku, kiedy okazało się, że oferty złożone w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka pomiędzy Dworcem Wileńskim a rondem Daszyńskiego są dużo droższe, niż zakładali miejscy urzędnicy - najtańsza opiewa na 5,8 mld zł, a ratusz zarezerwował na ten cel tylko 2,8 mld.

Władze Warszawy zapowiedziały, że decyzję, co teraz zrobić, podejmą w połowie lipca. Wśród wariantów wymienia się: powtórzenie przetargu lub szukanie dodatkowych pieniędzy. Wycofanie się z budowy drugiej linii metra oznaczałoby utratę około miliarda euro unijnych dotacji. Powtórka przetargu oznaczałaby, że druga linia metra na pewno nie będzie gotowa na mistrzostwa Euro 2012, ponieważ budowa przesunie się w czasie.

Drugi scenariusz, w którym miasto przystaje warunki firm startujących w przetargu, oznacza poszukiwania brakujących miliardów. - W grę wchodzą dodatkowe pieniądze z Unii, zainteresowanie rządu dofinansowaniem metra, wreszcie przygotowanie katalogu stołecznych inwestycji, których realizacja będzie musiała poczekać. Trudno. Nie ma nic za darmo - mówiła w czerwcu Hanna Gronkiewicz-Waltz.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 07 lip 2008, 0:22

I zbudować M2 po 2012.

[ Komentarz dodany przez: MeWa: Pią 11 Lip, 2008 22:17 ]
Usunięcie części dot. finansowania taboru komunikacji miejskiej. MeWa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2008, 0:27

solaris8315 pisze:I zbudować M2 po 2012.
Metro budować tak czy siak.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lip 2008, 7:52

MeWa pisze: Metro budować tak czy siak.
No tak właśnie było budowane przez ostatnie 25 lat - skutek: złe lokalizacje większości stacji w Centrum oraz marazm inwestycyjny dotykający około 90% podróży komunikacją zbiorową.

[ Komentarz dodany przez: MeWa: Pią 11 Lip, 2008 22:16 ]
Usunięcie części dot. finansowania taboru komunikacji miejskiej. MeWa
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2008, 17:20

inż. Glonojad pisze:No tak właśnie było budowane przez ostatnie 25 lat - skutek: złe lokalizacje większości stacji w Centrum oraz marazm inwestycyjny dotykający około 90% podróży komunikacją zbiorową.
teraz są środki unijne, można powalczyć o większe, stabilniejsze doifnansowanie z budżetu centralnego. Co do marazmu: trasa tramwajowa na Bemowie, trasa tramwajowa na Jelonkach, modernizacja Alej Jerozolimskich i innych tras tramwajowych, most Świętokrzyski, Trasa Siekierkowska, Trasa Armii Krajowej - to tak z większych inwestycji mi przychodzi do głowy.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lip 2008, 18:43

(Do Batiana:)

No właśnie, skoro już tu jesteś, przypomnij proszę mankamenty centralnego ogryzka w obecnej procedurze, które wskazywałyby na konieczność poprawek jeszcze na etapie projektowania koncepcji programowo - przestrzennej i wskazują, że projekt się raczej do ZiW nie nadaje...

Uzupełnienie treści postu kolorem czerwonym. MeWa
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lip 2008, 18:47

Znaczy... chodzi ci o Rondo Daszyńskiego i stację dla ryb nad Wisłą? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lip 2008, 18:48

A także o brakoróbstwo w przejściach podziemnych i ogólnej chęci do wprowadzania docelowego układu komunikacyjnego na powierzchni po wybudowaniu metra.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lip 2008, 18:53

No cóż, trudno zaprzeczyć.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ