Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 20 mar 2011, 2:28

Zdecydowanie unikałbym nazywania zdjęć z samolotu zdjęciami lotniczymi ;) Naprawdę :P

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9677
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 21 mar 2011, 8:07

:oops:

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1745
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 21 mar 2011, 10:39

Na fotce nr 2 widać podwórko a/p TALENTA i Siecoola.
Idiokracja nas otacza

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 22 mar 2011, 11:38

Oddala się przebudowa dojazdu do S8:
Obrazek

Poślizg na Górczewskiej

Nie uda się poszerzyć ostatniego odcinka Górczewskiej w tym roku – wbrew obietnicom władz Warszawy. Powód – urzędnicy nie przejęli jeszcze 14 działek pod drugą jezdnię.


Poszerzanie odcinka między pętlą autobusową Górczewska a granicą Warszawy obok trasy S8 potrwa 12 miesięcy. Prace zakończą się w 2012 roku – przyznaje Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Wcześniej drogowcy obiecywali, że uporają się z Górczewską do końca 2011 roku.

Cztery domy na jezdni

Na razie nie wiadomo nawet, kiedy prace się zaczną. Z 67 działek potrzebnych dla tej inwestycji urzędnicy nie przejęli jeszcze 14. Z właścicielami 10 przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego prowadzą rozmowy w sprawie wysokości odszkodowania. Jak usłyszeliśmy, te sprawy są już „blisko finału”.

Punktem zapalnym są jednak cztery domy stojące częściowo w miejscu drugiej jezdni Górczewskiej. Budynki muszą zostać zburzone. Lokatorzy powinni dostać lokale zamienne. To zadanie dla Wydziału Zasobów Lokalowych na Bemowie. Drogowcy niecierpliwią się, czekając na ratusz Bemowa.

– Druga jezdnia Górczewskiej to dla nas priorytet. Procedury trwają – mówi wiceburmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak.

– Nie mamy wystarczającej liczby mieszkań, ale jesteśmy w kontakcie z Biurem Polityki Lokalowej w ratuszu. Mieszkańcy z Górczewskiej dostaną także propozycje lokali w innych dzielnicach.

Urzędnicy nie potrafią określić, jak długo potrwa jeszcze wykup gruntów. Pierwszego dnia wiosny na plac budowy powinien już wjeżdżać ciężki sprzęt. Kiedy to się stanie – nie wiadomo. Drogowcy nie mają jeszcze pozwolenia na budowę.

– Na szczęście, nie musimy ogłaszać przetargu. Prace wykona budżetowy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg – mówi Małgorzata Gajewska.

Kiedy ruszą prace? Drogowej inwestycji nie można blokować w nieskończoność. Jeśli właściciele będą odmawiać współpracy z urzędnikami, publiczny inwestor może – na mocy drogowej specustawy – zająć teren za odszkodowaniem nawet wbrew woli właściciela (jak w przypadku domu rodziny Gmurków przy Powstańców Śląskich).

Właściciele narzekają, że przy okazji przejmowania terenów pod drogi – np. trasę S2 we Włochach – wykonane przez rzeczoznawców wyceny odbiegają od rynkowych.Właściciel może się odwoływać, ale to opóźnia wypłatę pieniędzy.

Dojazd do trasy S8

Poszerzenie ostatniego odcinka Górczewskiej jest ważne, bo to dojazd do nowej trasy S8. Już w 2008 r. alarmowaliśmy, że z S8 kierowcy zjadą na wąski i korkujący się odcinek Górczewskiej. Po tym tekście zmobilizował się tylko Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który przebudował podległe mu 350 metrów między tunelem S8 a granicą Warszawy. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, któremu podlega ostatni wąski odcinek Górczewskiej, się nie spisał. W ubiegłym roku ratusz miał nawet pomysł wpisania inwestycji na okres „po Euro 2012” w ramach oszczędności. Budowa została przywrócona na listę inwestycji na 2011 rok po interwencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,580576_ ... skiej.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 23 mar 2011, 18:10

KLIK
Obrazek
Malują pasy na S8 już po raz drugi

Drogowcy ponownie wymalowali pasy u zbiegu ulicy Warszawskiej i trasy S8. Dlaczego? Poprzednie wyblakły.


Trasa S8 rodziła się w bólach - nie ustrzegła się niedoróbek, o których niejednokrotnie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Małe kamyki na asfalcie, nierówności, pęknięcia w barierkach i za "mało asfaltu w asfalcie" - to niektóre z nich. W efekcie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała kontrolę wykonanych prac.
Pachołki i nowa zebra

Tak było też w przypadku pasów u zbiegu ulicy Warszawskiej z trasą S8. Drogowcy chcieli je szybko przygotować, więc musieli wymalować oznakowanie na jezdni w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

W efekcie pasy wyblakły, a prace trzeba było powtarzać. Drogowcy wrócili na Warszawską, gdy pogoda się poprawiła. Obstawili pasy pachołkami i zabrali się do malowania "zebry".
Obrazek

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 23 mar 2011, 19:31

Od początku było wiadomo, że te pasy są tymczasowe.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 28 mar 2011, 15:53

I tak będą zmiany, drobne bo drobne, ale będą (Lazurowa, Warszawska).

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 31 mar 2011, 23:54

Dalszy ciąg sprawy dojazdu do S8:
Obrazek

Na szerszą Górczewską poczekamy. Blokują ją 4 domy

Roku potrzebowali urzędnicy na wydanie nowego pozwolenia, które umożliwia budowę ostatniego fragmentu drugiej jezdni Górczewskiej. Inwestycję wciąż jednak blokują cztery domy.


Zaledwie 600 metrów jezdni w okolicach skrzyżowania z Lazurową i aż 12 miesięcy uzgodnień. W kwietniu zeszłego roku wojewoda odmówił wydania pozwolenia na poszerzenie Górczewskiej, bo w jej projekcie nie uwzględniono ekranów akustycznych, które zalecała decyzja środowiskowa. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przekonywał, że i tak nie spełniałyby tu swojej funkcji z powodu licznych wyjazdów z posesji. Spory między urzędnikami spowodowały, że Górczewskiej nie udało się poszerzyć przed otwarciem trasy ekspresowej, która przecina Bemowo, i teraz jest tu wąskie gardło.

- Raport środowiskowy został zmieniony i wojewoda mógł wydać nowe pozwolenie - poinformowała rzeczniczka ZMID Małgorzata Gajewska. Według niej prace między pętlą autobusową Osiedle Górczewska a granicą Warszawy mogłyby się zacząć jeszcze przed wakacjami. Nie trzeba ogłaszać przetargu na wykonawcę, bo będzie nim miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Niestety, inwestycję blokują niewywłaszczone do końca nieruchomości. - Są tu cztery budynki. Czekamy na informację z dzielnicy w sprawie lokali zamiennych dla mieszkańców - mówi Małgorzata Gajewska.

Jak pisaliśmy, na Bemowie na mieszkanie komunalne czeka właśnie ok. 200 osób.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _domy.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 05 kwie 2011, 1:44

Obrazek

Uwaga, będzie korek w Markach

Od godz. 12 we wtorek kierowców czekają duże utrudnienia na ul. Piłsudskiego w Markach. Powód – kolejny etap przebudowy Trasy Toruńskiej.


Drogowcy zamkną wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach – na 50-metrowym odcinku w rejonie powstającego wiaduktu. Kierowcom zostanie po jednym pasie w obu kierunkach.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienie potrwają do 30 października.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,585270_ ... rkach.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 06 kwie 2011, 0:36

Obrazek

W Markach już wąsko. Ale paraliżu jeszcze nie ma

Do jednego pasa zwężono ul. Piłsudskiego przy centrum handlowym M1 w Markach


We wtorek w południe zwężono do jednego pasa w każdym kierunku ul. Piłsudskiego w Markach, czyli przedłużenie Radzymińskiej. Chodzi o przejazd pod wiaduktem do skrętu z Trasy Toruńskiej w stronę Białegostoku. Estakada będzie remontowana. Powstanie też druga, nowa. Prace związane są z przebudową Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej. Podczas popołudniowego szczytu przy zwężonym odcinku tworzyły się niewielkie zatory. Niektórzy spodziewają się, że gorzej będzie rano, przy wjeździe do stolicy. Korki mogą się także tworzyć w piątki i poniedziałki.

Przebudowa Trasy Toruńskiej od Modlińskiej do Marek ma się skończyć w kwietniu 2012 r.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ie_ma.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 07 kwie 2011, 14:35

klik
Obrazek
Skrzyżowanie nowej trasy S8 to bubel. Już do poprawy

Fatalnie zaprojektowano skrzyżowanie trasy ekspresowej, która przecina Bemowo, z ul. Lazurową: dwa pasy są puste, a trzeci zakorkowany - narzekają kierowcy.


Z absurdem na oddanej w styczniu ekspresówce od pewnego czasu próbuje walczyć nasz czytelnik Mariusz Kłosowski. Codziennie pokonuje drogę ze Starych Babic w okolice stacji metra Słodowiec na Bielanach. Na trasę S8 wjeżdża się w miejscowości Blizne tuż przed granicą Warszawy. Zanim dostanie się na główną jezdnię ekspresówki, musi przejechać łącznikiem przez skrzyżowanie z Lazurową.
I tu jest największy problem - z trzech pasów dwa przeznaczone są do jazdy w lewo, a tylko jeden prowadzi prosto i w prawo. Tyle że w lewo (w stronę Boernerowa) samochody skręcają sporadycznie. - A na jedynym pasie na wprost często stoi aż kilkadziesiąt aut. Na dodatek zielone światło pali się czasem tylko przez około trzech sekund. Tak zaprojektowane skrzyżowanie doprowadza do furii kierowców w porannym szczycie - krytykuje pan Mariusz. Pisał już w tej sprawie maile do wykonawcy trasy i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uważa, że do jazdy na wprost powinno się przeznaczyć dwa pasy. Proponuje też, by podobnie było na tym skrzyżowaniu w drugim kierunku - w stronę Babic.

Urzędnicy przyznają kierowcy rację. - Wykonaliśmy tam pomiary ruchu i poprawimy jego organizację - obiecuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA. Twierdzi jednak, że zmian nie da się wprowadzić z dnia na dzień. Drogowcy zlecili nowy projekt oznakowania, który uwzględnia też zmieniony program sygnalizacji. Na razie nie wiadomo, kiedy przez skrzyżowanie przy Lazurowej będzie się jeździć łatwiej.

Wykonawca trasy S8, czyli konsorcjum, którego liderem jest firma Budimex, wzięło się do poprawiania wytartych pasów na jezdni. W wielu miejscach, zwłaszcza na bocznych, są dziś kompletnie niewidoczne.

Przypomnijmy, że GDDKiA miała długą listę zarzutów do jakości dziesięciokilometrowej trasy S8 przed jej otwarciem. Najważniejszym z nich była za mała gęstość asfaltu oraz osuwające się skarpy i pękające bariery betonowe. Urzędnicy z drogowej centrali przyznali też, że chcą wydłużenia okresu gwarancji na roboty z dwóch do pięciu lat. Skarpy i bariery już naprawiono. Asfalt ma być zaś powtórnie zbadany. Do 15 kwietnia GDDKiA wykona przegląd gwarancyjny, który wykaże, czy trasa ma jeszcze jakieś usterki. Inwestycja ma być sprawdzana co trzy miesiące do końca tego roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 07 kwie 2011, 15:24

Teraz część kierowców, zamiast jechać zapchaną [2] jedzie [580].
Sytuacja zmieni się po oddaniu [2] do Strykowa.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 07 kwie 2011, 22:53

Niestety, ale Lazurowa była wykonana zgodnie z projektem dla prognoz po otwarciu POW.
Po otwarciu wykonano pomiary i w GDDKiA jest już projekt, który odpowiada bieżącemu stanowi rzeczy.
Tylko nie pytajcie mnie dlaczego tak było. Nie wiem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 kwie 2011, 9:34

Majusi pisze:Niestety, ale Lazurowa była wykonana zgodnie z projektem dla prognoz po otwarciu POW.
Nie zamierzam zaprzeczać, ale trochę mnie to dziwi. Co by miał mieć ruch na lewoskręcie w Lazurową z zachodu na północ do POW? Nie było w tym horyzoncie przypadkiem TMP przez Boernerowo? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 08 kwie 2011, 12:25

Nie wiem, ale prawdopopodobnie określono wszystkie możliwe inwestycje (czasami do 2030 roku) chociaż ja jestem zdania, że projektować się powinno (sygnalizację) na czas oddania inwestycji, geometria jednak w szerszym horyzoncie. Należy jednak przyznać, że w obecnym czasie trudno jest np. dwa lata przed oddaniem inwestycji przewidzieć czy czasami jakaś inwestycja nie wypadnie z planu. Należałoby wtedy aktualizować na bieżąco, ale to jest inna bajka.

ODPOWIEDZ