Bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 14 sty 2013, 0:21

TOMEK pisze:Albo mogłeś połączyć się z CR i powiedzieć, że nie możesz odjechać z typkami stwarzającymi zagrożenie dla pasażerów i kierowcy.
Skąd wziąłeś teorię, że kukuryk12 jest kierowcą?

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 14 sty 2013, 0:26

Wolfchen pisze:
BJ pisze:Zagonić do tego miejskich!
Wychodzi drożej, niż zatrudnienie ochrony, zaś uprawnienia są tylko nieznacznie większe. Ponadto w nocy SM dużo nie widziałem... Ile w ogóle patroli weekendami jest na mieście? :-k
Jesienią była akcja, że w weekendowe noce kilkudziesięciu strażników jeździło autobusami. Zdarzało się, że w sile czterech wpadali do wozu, co miało odnieść efekt mocno prewencyjny. Akcja skutkowała nie tylko mandatami za picie czy palenie na wozie, ale też zatrzymaniami np. osób poszukiwanych i miała być kontynuowana, ale chyba na razie nie jest :-k

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 14 sty 2013, 0:28

TOMEK pisze:Akcja skutkowała nie tylko mandatami za picie czy palenie na wozie
Nawiasem mówiąc, to z paleniem już się bardzo dawno nie spotkałem w nocnych.
Może mam farta albo zjawisko zanika na szczęście.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 14 sty 2013, 0:29

bepe pisze:
TOMEK pisze:Albo mogłeś połączyć się z CR i powiedzieć, że nie możesz odjechać z typkami stwarzającymi zagrożenie dla pasażerów i kierowcy.
Skąd wziąłeś teorię, że kukuryk12 jest kierowcą?
A nie jest? Opis sytuacji na to wskazuje, ale oczywiście mógł też całą noc tylko towarzyszyć kierowcy.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3098
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 14 sty 2013, 0:30

BJ pisze:Nawiasem mówiąc, to z paleniem już się bardzo dawno nie spotkałem w nocnych.
Może mam farta albo zjawisko zanika na szczęście.
Zapraszam na wieczorne kursy 742 czasami się zdarza.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 14 sty 2013, 0:32

742 to nie nocny ;) A wielu ludzi uważa, że nocne z założenia są niebezpieczne, a dzienne są spoko, nawet jeśli nocny jedzie o 22:30, a dzienny o północy.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3098
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 14 sty 2013, 0:40

Też mam takie przekonanie co co nocnych, skąd to się u mnie wzięło? sam nie wiem, a co ciekawe jeździłem dwa może trzy razy w życiu nocnym autobusem.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 14 sty 2013, 0:45

eM pisze:a tak naprawdę jedynie w noce pt/sob i sob/ndz zdarzają się incydenty (tzn. zdarzenia skutkujące interwencją Policji i/lub SM albo zjazdem awaryjnym, jak po wybiciu szyby czy innej dewastacji), które ten spokój i "nocną sielankę" zaburzają.
Wiadomo, że w weekendowe noce sporo jest młodych ludzi, którzy pod wpływem alkoholu bywają agresywni i zaczepiają kogo popadnie, albo takich co to jadąc z grupką znajomych muszą sobie poskakać i walić w sufit, żeby się popisać przed koleżankami, co uważam za wyjątkowo żenujące. Z perspektywy pasażera nie lubię korzystać z nocnej komunikacji w piątek i sobotę, przez resztę tygodnia jest natomiast pusto i spokojnie, bo mało kto może sobie pozwolić na melanż w dp.

[ Dodano: |14 Sty 2013|, 2013 00:47 ]
vernalisadonis pisze:Też mam takie przekonanie co co nocnych, skąd to się u mnie wzięło? sam nie wiem, a co ciekawe jeździłem dwa może trzy razy w życiu nocnym autobusem.
Wzięło się stąd, że właśnie nie jeździsz nocnymi :>

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 14 sty 2013, 1:08

](*,) Policjanci na DC w porach przyjazdu autobusów znikają na peronach. ](*,)
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 14 sty 2013, 2:27

MALIN pisze:
Glonojad pisze:Podobno.
Czyli, co na takiego "delikwenta" nie ma żadnego sposobu... ?
Jest. Kierowca. Naprawdę, jak słyszę tłumaczenie że kierowca nie wyprosi menela bo się boi, to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Co innego wypraszać grupę agresywnych dresiarzy, co innego śmierdzącego menela. Oni naprawdę w 99% przypadków wysiadają, jak się im powie "proszę wysiąść".

Co do skarg innych pasażerów - po pierwsze, nie jestem instytucją charytatywną ani noclegownią. Mało mnie interesuje, co ze sobą zrobi kloszard po przymusowym opuszczeniu autobusu - wsiądzie do innego, przejdzie się, zmarznie, zamarznie. Komunikacja miejska nie służy za ogrzewaną poczekalnię. Są setki miejsc, w których bezdomni mogą uzyskać pomoc. Jeśli nie chcą - ich sprawa. Po drugie - nikt nie zmusi mnie do jeżdżenia w smrodzie, to byłoby moje główne tłumaczenie w przypadku skargi. Po trzecie - może tacy piszący skargi zaprosiliby kloszarda do swojego miejsca pracy, np. do biura?
eM pisze: Jestem ciekawa Twojego poglądu jako kierowcy na nieco inną teorię związaną z bezpieczeństwem w nocnej KM, z którą przynajmniej częściowo się zgadzam. Mówi ona, że tak naprawdę "niebezpieczeństwa w nocnych autobusach" to mit, bo przez znakomitą większość tygodnia w nocnych jest zupełny spokój i kierowca ma komfort pracy (i w sumie najlepsze możliwe warunki - spokój na wozie, puste ulice, dodatek do wypłaty... przy czym życie utrudniają głównie napięte czasy przejazdów), a tak naprawdę jedynie w noce pt/sob i sob/ndz zdarzają się incydenty (tzn. zdarzenia skutkujące interwencją Policji i/lub SM albo zjazdem awaryjnym, jak po wybiciu szyby czy innej dewastacji), które ten spokój i "nocną sielankę" zaburzają. Na ile zgodzisz się z tym twierdzeniem? A może tak naprawdę nie ma reguły i do nieprzyjemnych sytuacji dochodzi równie często w weekendy, jak i w dni powszednie? Choć tu przypuszczam, że statystyczna "przewaga" zdarzeń w weekendy jest co najmniej znaczna. Zapewne sporo zależy też od linii...
Co prawda wypowiedź nie była skierowana do mnie, ale pozwolę sobie napisać kilka słów :)

Jako pasażer, względnie "kabiniarz", najeździłem się nocnymi liniami bardzo, bardzo dużo. Od ponad pół roku jeżdżę nimi (fakt - specyficznymi, bo z reguły tymi peryferyjnymi) również jako kierowca.

Widziałem kilka mniej lub bardziej poważnych bójek, ale jedno mogę powiedzieć na pewno. Ani razu nie widziałem, by ktoś dostał w dziób za niewinność. Te bójki zawsze były sprowokowane, zawsze dwie strony ich chciały. Nie byłem nigdy świadkiem sytuacji, by ot tak kogoś pobito. Raz widziałem, że dwóch pijanych kolesi chciało ukraść telefony dwóm mniej pijanym kolesiom - sądząc po stanie tych pierwszych, sukcesu się nie spodziewałem, ale akurat obok mnie przejeżdżał radiowóz, więc zareagowałem i było po sprawie.

Większość osób zadaje mi pytanie "dlaczego lubisz jeździć nocnymi, nie boisz się?". Otóż nie, nie boję się. Naprawdę nie ma czego, nie zauważyłem by w nocnych było bardziej niebezpiecznie niż w dziennych (ponoć najbardziej niebezpieczna nocna - N58 - tak naprawdę też nie jest straszna. Jeśli ktoś się tłucze, to zawsze te same ekipy między sobą, choć rzeczywiście samotnych nocnych wojaży po Izabelinie raczej nie polecam.). Jest za to wiele plusów - przystanki "na żądanie", brak korków :)

Na koniec dodam, że chyba najbardziej poważną bójkę miałem na "spokojnym" 712, ok. godziny 19, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia :) Bliski jestem zdania, że najbardziej niebezpieczne są właśnie linie podmiejskie - a nie nocne.
noidea

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 14 sty 2013, 5:06

vernalisadonis pisze:Zapraszam na wieczorne kursy 742 czasami się zdarza.
Oj, u Was tam to wszystko jest możliwe...
Adam G. pisze:jak się im powie "proszę wysiąść
Ale mało który z kierowców tak zrobi.
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 sty 2013, 7:40

TOMEK pisze:A nie jest?
Nie jest.

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 14 sty 2013, 10:19

Adam G. pisze: może tacy piszący skargi zaprosiliby kloszarda do swojego miejsca pracy, np. do biura?
Trochę nie związane z komunikacją, ale kiedyś miałem takiego lumpa na klatce i poprosiłem straż wiejską o wyprowadzenie go (brudny, śmierdzący i do tego załatwił swoją potrzebę fizjologiczną na klatce). Pani przyjmująca zgłoszenie stwierdziła, że jest zimno i nie mogą go wyrzucić, zatem patrol nie podjedzie. Więc poprosiłem ją o adres, gdzie mieszka, żeby go tam na kopach dostarczyć - u mnie siedział już pół nocy, a drugie pół niech spędzi u niej. Jakoś jej się ta propozycja nie spodobała.

bartoni722
Posty: 12142
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 14 sty 2013, 17:09

Fajne i ciekawe wywody tu piszecie. :) Ja również, chociaż nieomal codziennie się spotykam z przekonaniami że nocne są be, czasem nimi jeżdżę, głównie N95. I poza menelstwem które przy każdym hamowaniu latało przód-tył i głośnymi okrzykami obrażającymi kierowcę z piwem w ręku nic takiego się nie stało. Pozostałe cztery przejazdy niczym się nie wyróżniały, a i te powyższe nie są jakąś wielką oznaką niebezpieczeństwa. Inna sprawa, że w większości nocnych trudno by było dostać tak konkretnie, bo np. na powyższym N95 nie byłoby na to miejsca przy kilkunastu stojących osobach (no dobra, N11 jest puste - ale to chyba kierowca sam ze sobą by się musiał bić). N58 to zapewne jakieś mafie, które spotykają się w Libero, bo im za zimno i nie mają gdzie się chować. Równie dobrze biliby się u Wieśka na podwórku... :P
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 14 sty 2013, 17:17

Adam G. pisze:Ani razu nie widziałem, by ktoś dostał w dziób za niewinność.
Ja dostałem na swoim przystanku o 2 w nocy. Ze stoickim spokojem koleś do mnie podszedł i uderzył w twarz. Żadnych wcześniejszych zaczepek, wyzwisk, nic. Słowem się nie odzywał. Nic mi też nie zabrał. Po prostu walnął w twarz za free.

ODPOWIEDZ