Wypadek na Moście Poniatowskiego

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 22 gru 2006, 16:11

Busmann pisze:Zgodnie z prawem masz obowiązek udzielić pierwszej pomocy, a Twoja nieumiejętność jej udzielenia nie zwalnia Cię od tego. Są przypadki, że osoba, która nie udzieliła pierwszej pomocy i się tłumaczyła, że nie umiała dostawała wyrok w zawiasach, a osoba, która próbowała pomóc, ale jej się to nie udało nawet nie była o nic oskarżona.
Owszem, ale obowiązek jest tylko teoretyczny. Wskaż mi paragraf, który precyzuje ile można dostać za nieudzielenie pomocy. Nieumiejętne prowadzenie akcji ratunkowej przez osobę niekompetentną może doprowadzić do tragedii. Należy pamiętać, że osoba może mieć uraz kręgosłupa i w żadnym wypadku nie można jej przemieszczać w nieumiejętny sposób. Tak się składa, że studiuje ZDROWIE PUBLICZNE więc jak najbardziej wiem co pisze.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27442
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 gru 2006, 16:12

MANiak3333 pisze:Wskaż mi paragraf, który precyzuje ile można dostać za nieudzielenie pomocy.
Brak penalizacji nie jest równoznaczny z legalnością.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

5280
Posty: 1798
Rejestracja: 02 sty 2006, 21:25

Post autor: 5280 » 22 gru 2006, 18:06

Przed chwilą podali w kyrierze ze wstazówka prękościomierza Solarisa(8740) zatrzymała sie na 60km/h :-k
5280

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 22 gru 2006, 18:29

Byłem na miejscu około 17.30 starając dostać się na Kamionek...Most przeszedłem pieszo, za mostem tramwaje otwierały drzwi i pojedynczo przejeżdżały obok miejsca wypadku. W centrum po 200 osób na przystankach, tramy w tym, czasie czekały na wolny przejazd na Poniatowszczaku. Solaris "wisiał" na słupkach.

Autobus odholowano około 20.30, widziałem na al. Waszyngtona, ciągnięty w kierunku Wiatracznej.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 23 gru 2006, 0:12

Warto też zwrócic uwagę że karetki mogłyby dojechac 5 min wcześniej gdyby torowisko tramwajowe nie było dla nich niedostępne (tak jest napisane w GW)
Dobrze by bylo gdyby tego błedu nie popełniono przy oddzielaniu torowiska na trasie WZ.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 23 gru 2006, 0:13

Plany zakładają, że mają po nim jeździć autobusy, więc nie ma zagrożenia. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 23 gru 2006, 0:14

Rosa pisze:Dobrze by bylo gdyby tego błedu nie popełniono przy oddzielaniu torowiska na trasie WZ.
skoro będą po nim jeździć autobusy to raczej będzie przystosowane również dla karetek

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 23 gru 2006, 10:09

Podsumowując :[quote="GW"] Bilans rannych po jednym z największych w historii wypadku autobusu: 54 osoby. - Nie mówimy o zwykłym wypadku drogowym, ale o katastrofie. Wyjaśnienie jej przyczyn to dla nas teraz najważniejsza sprawa - zapewnia mł. insp. Jacek Zalewski, szef stołecznej drogówki

Zamiast przy stole z córką i wnukami Magdalena Bobek spędzi święta w szpitalnym łóżku. Ma bardzo ciężkie złamania ręki w kilku miejscach i złamaną miednicę. Jej leczenie może potrwać nawet pół roku.

Na długo zapamięta fatalną podróż autobusem linii 117 w czwartkowe popołudnie. - Zachciało mi się jechać nowym solarisem. Na przystanku miałam do wyboru trzy autobusy: dwa stare i jeden nowy. Pomyślałam, że takim eleganckim, będzie bezpieczniej. A teraz jestem połamana.

Z kraksy zapamiętała tylko huk. Dojeżdżali do ronda Waszyngtona. Rzuciło ją. Upadła na podłogę. Poleciało mnóstwo szkła. Odłamki poczuła w ustach. Ludzie wpadli w panikę. Wszyscy chcieli wyjść jak najszybciej. - Leżałam. Ludzie chodzili po mnie - opowiada kobieta. - Nie mogłam stanąć na nogi. Coś z nimi było nie tak. Ręka wisiała bezwładnie.

Gdy w końcu o własnych siłach wydostała się z autobusu, na trawie widziała mnóstwo ludzi. Jedni płakali, inni trzymali się za głowę. W karetce leżała młoda dziewczyna. Razem z nią pani Magdalena pojechała do szpitala. - Miała piękne niebieskie oczy. Leżała na noszach. Coś się jej stało z kręgosłupem. Była smutna. Pewnie miała jakieś plany na sylwestra. A tu taki pech.

- Pierwsze zgłoszenie dostaliśmy o godz. 16.41. Dosłownie sekundy po wypadku przejeżdżał tamtędy wóz bojowy straży pożarnej. To oni zadzwonili. Cztery minuty później na miejscu była pierwsza karetka - relacjonuje dr Marek Gozdek z warszawskiego pogotowia. Ostatecznie 11 karetek w godzinę odwiozło do szpitali 34 osoby. Kolejnych 20 zgłosiło się samych. Skarżyły się na drobne urazy.

Najwięcej, bo aż 24 osoby opatrzono w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów. - Dominowały urazy głowy - mówi Andrzej Kolbuszewski, lekarz dyżurny, który przyjmował poszkodowanych z katastrofy autobusu. - Ludzie uderzyli się o rurki. Upadli na podłogę. Mieli rany kończyn i powbijane kawałki szkła.

W piątek rano w warszawskich szpitalach leżało 19 osób. Większość z nich została na noc w szpitalach na obserwacji, później wypisano ich do domów. Dziewięć najbardziej poszkodowanych osób spędzi święta w szpitalu przy ul. Szaserów. Na laryngologii leży dziewczyna, która ma poważne urazy głowy. Najciężej poszkodowany jest kierowca, który ma liczne złamania i był już operowany. Jedna poszkodowana osoba przebywa na neurologii i sześć na ortopedii.

Pogotowie podkreślało w piątek, że akcja ratunkowa przebiegła niemal perfekcyjnie. - Nie było żadnych problemów ze szpitalami, bardzo pomogli nam strażacy - mówi Artur Kamecki, dyrektor stacji.

Wciąż otwarte pozostaje pytanie o przyczyny wypadku. Wersja, którą przedstawił kierowca autobusu (że ktoś mu zajechał drogę), na razie pozostaje niezweryfikowana. - Brakuje nam świadków - przyznaje mł. insp. Jacek Zalewski, naczelnik stołecznej drogówki. - Najlepsi byliby kierowcy, którzy jechali obok. Za chwilę święta, więc ludziom brakuje czasu, może nie chcieli go tracić na przesłuchania. Dlatego raz jeszcze apeluję do świadków o kontakt z nami na ul. Waliców 15 lub pod numerem telefonu 0 22 603 77 55 przez całą dobę - prosi.

Już po świętach prokurator powoła biegłego, który powinien m.in. określić prędkość, z jaką jechał autobus. Policjanci podejrzewają (oceniając m.in. zniszczenia), że mógł jechać za szybko.
[/quote]
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 23 gru 2006, 15:13

Piotrek pisze:Podsumowując :[quote="GW"]
(...)
Zamiast przy stole z córką i wnukami Magdalena Bobek spędzi święta w szpitalnym łóżku. Ma bardzo ciężkie złamania ręki w kilku miejscach i złamaną miednicę. Jej leczenie może potrwać nawet pół roku.

Na długo zapamięta fatalną podróż autobusem linii 117 w czwartkowe popołudnie. - Zachciało mi się jechać nowym solarisem. Na przystanku miałam do wyboru trzy autobusy: dwa stare i jeden nowy. Pomyślałam, że takim eleganckim, będzie bezpieczniej. A teraz jestem połamana.
(...)
[/quote]
ROTFL! SU15 nie jest już ani nowy, ani elegancki, ani bezpieczny - szczególnie te z R-7 to wyjątkowy syf :evil: :!: Po za tym wkurza mnie takie podejście pasażerów i błędne przekonanie co do bezpieczeństwa - teraz ci co jechali tym #8740 chyba długo nie wsiądą do Solarisa :grin: :!:

reserved
Posty: 14644
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 gru 2006, 15:13

TOMEK pisze:teraz ci co jechali tym #8740 chyba długo nie wsiądą do Solarisa :grin: :!:
Szczególnie że będą się leczyli prawie pół roku.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 23 gru 2006, 20:15

Dziś w TKW podano informację, że przedstawiciele MZA odwiedzili dziś w szpitalach osoby ranne w wypadku, a także przekazały drobne upominki.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

reserved
Posty: 14644
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 gru 2006, 20:26

R-11 Kleszczowa pisze:Dziś w TKW podano informację, że przedstawiciele MZA odwiedzili dziś w szpitalach osoby ranne w wypadku, a także przekazały drobne upominki.
Szkoda że nie dostali darmowych przejazdów Ztm jak tej kobiecie w ciąży. :P

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7775
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 23 gru 2006, 20:27

A co ma ZTM do kwestii MZA?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

reserved
Posty: 14644
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 gru 2006, 20:28

R-9 Chełmska pisze:A co ma ZTM do kwestii MZA?
W takim razie co mają tramwaje warszawskie do ztm?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 23 gru 2006, 20:30

Szkoda że nie dostali darmowych przejazdów Ztm jak tej kobiecie w ciąży. :P
rety co za bzdury ](*,) #-o
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ