Złoty nektar bogów

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 20 lut 2008, 17:55

Osobiście piję tylko i wyłącznie Królewskie :)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 lut 2008, 17:56

Proboszcz pisze:Osobiście piję tylko i wyłącznie Królewskie :)
Bleee... ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 20 lut 2008, 19:41

Ja ostatnio mam "fazę" na Paulanera (jasny i ciemny) i Okocim Palone
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 20 lut 2008, 20:34

Piotrek pisze:Proboszcz napisał/a:
Osobiście piję tylko i wyłącznie Królewskie :)
Bleee... ;)
Fuj. Z opinii starszych smakoszy wiem że swój smak straciło kiedy przejął je Żywiec

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 20 lut 2008, 21:36

Premo pisze:Fuj. Z opinii starszych smakoszy wiem że swój smak straciło kiedy przejął je Żywiec
Mi smakuje

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 20 lut 2008, 22:00

Dobra już nic nie mówię. Każdy ma swój gust

TOMEK
Posty: 1448
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 20 lut 2008, 22:14

Premo pisze:
Piotrek pisze:Proboszcz napisał/a:
Osobiście piję tylko i wyłącznie Królewskie :)
Bleee... ;)
Fuj. Z opinii starszych smakoszy wiem że swój smak straciło kiedy przejął je Żywiec
+ od kiedy produkcję przejęła Warka, a po warszawskich browarach na Woli nie ma już śladu, wyrosną tam apartamentowce...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 20 lut 2008, 22:24

TOMEK pisze: + od kiedy produkcję przejęła Warka
Nawet o tym nie wiedziałem. I pewnie jest jeszcze wielu którzy myślą że Królewskie to Warszawskie piwo

TOMEK
Posty: 1448
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 20 lut 2008, 23:28

A to już ze dwa lata przynajmniej :>

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 21 lut 2008, 0:52

tak samo niby Piast jest ze "Zdolnego Śląska". A ci, co piją "tylko i wyłącznie Królewskie" robią to chyba tylko po to żeby nabić kabzę sponsorowi ich ukochanej drużyny

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 21 lut 2008, 1:38

jasiu pisze: A ci, co piją "tylko i wyłącznie Królewskie" robią to chyba tylko po to żeby nabić kabzę sponsorowi ich ukochanej drużyny
To chyba ostatni raz piłeś Królewskie ze starą etykietą kilka lat temu, bo teraz nawet moi rodzice, którzy uważali poprzednią wersje piwa za ohydną, to ta obecna im smakuje, mi tymbardziej. A nie mogę pić np shitu jak gingers karmi etc - w ogóle nie wiem w jaki sposób ktoś to nazwał piwem :-s
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 lut 2008, 9:41

Ikarus 5780 pisze:A nie mogę pić np shitu jak gingers karmi etc - w ogóle nie wiem w jaki sposób ktoś to nazwał piwem :-s
O gustach (i tak dalej)...
A tak na marginesie, źródło co prawda kontrowersyjne, ale:
Wikipedia pisze:Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 7%), uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia (czasem także pszenicy), bez destylacji. Piwo to także używka.

Wbrew rozpowszechnionym sądom piwo nie jest produktem fermentacji chmielu, gdyż chmiel nie ulega fermentacji (a nawet ją zatrzymuje). Chmiel (w przypadku jasnych, klarownych piw w postaci granulek) jest tylko dodawany jako rodzaj przyprawy do piwa nadając mu charakterystyczny gorzki smak. Posiada także właściwości konserwujące.
Tak więc zawartość chmielu nie determinuje, czy dany napój można nazwać piwem czy nie. (Paulaner na przykład). Nie ma też słowa o tym, że nie można używać jakichkolwiek dodatków i czy ich obecność pozwala taki napój nazywać piwem
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 21 lut 2008, 11:59

A to już ze dwa lata przynajmniej :>
Jakie ty masz doświadczenie a jakie ja.
Ikarus 5780 pisze:A nie mogę pić np shitu jak gingers karmi etc - w ogóle nie wiem w jaki sposób ktoś to nazwał piwem
To są napoje piwopodobne. Czy producenci tych wynalazków nie mogą iść za śladem producentów tanich win którzy nazywają swoje produkty "napojami winopodobnymi"?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 lut 2008, 13:21

Premo pisze:To są napoje piwopodobne. Czy producenci tych wynalazków nie mogą iść za śladem producentów tanich win którzy nazywają swoje produkty "napojami winopodobnymi"?
Definicja piwa wyżej - nie ma takiego obowiązku. Nie widziałem też tanich win nazywanych "napojami winopodobnymi" - chyba że chodzi o nalewki, ale te robione są na spirytusie. Jeżeli miała to być analogia do wyrobu czekoladopodobnego, to jest nietrafiona - ponieważ wyroby te różniło od czekolady brak tłuszczu kakaowego (który jest podstawowym składnikiem czekolady), zastępowanego innymi tłuszczami (nawet olejem rzepakowym). Wino czy piwo charakteryzuje określony proces produkcji oraz zawartość alkoholu, mają go zarówno tanie wino jak i gingers / karmi, więc mogą być nazywane piwem. Trochę więcej otwarcia na różne rodzaje piwa, przecież to nie tylko chmiel !
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 21 lut 2008, 15:18

Paweł_K pisze:Nie widziałem też tanich win nazywanych "napojami winopodobnymi"
No to przejedź się do Tesco :D
A ci, co piją "tylko i wyłącznie Królewskie" robią to chyba tylko po to żeby nabić kabzę sponsorowi ich ukochanej drużyny
Jeśli do mnie pijesz to odpowiadam - ja piję dla smaku, nie dla Legii

ODPOWIEDZ