Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 sty 2008, 15:28

Dzisiaj dosyć niebezpiecznie było na Al Pilsudskiego i tamtejszym przejeździe kolejowym (między rondem w Ząbkach a Zielonką) Są tam automatyczne zapory, niestety dzisiaj cos nie zadziałało i zapory zaczeły się zamykac dopiero gdy pociąg KM juz był na przejeździe. Na szczęście światła ostrzegawcze cały czas działaly i kierowcy się zatrzymali.

tarasek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lip 2007, 7:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tarasek » 05 sty 2008, 18:14

Dwie osoby zginęły na przejeździe kolejowym w Skalmierzu k. Sieradza (Łódzkie) po tym, jak pociąg osobowy relacji Łódź-Kalisz uderzył w ciągnik, którym jechały. Mężczyźni próbowali zepchnąć zepsuty pojazd z przejazdu kolejowego.
Do zdarzenia doszło w sobotę, ok godziny 7 rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym z automatycznymi zaporami. Ofiary to ojciec i syn w wieku około 50 i 20 lat.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ciągnik utknął na środku torowiska przy zamkniętych zaporach.
- Kierowca pojazdu oraz jego syn próbowali przepchnąć ciągnik. Niestety, nie zdążyli uciec przed nadjeżdżającym pociągiem - powiedział Albert Radek z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Żadna z osób znajdujących się w pociągu nie odniosła poważnych obrażeń. Trasa kolejowa Łódź-Kalisz była zablokowana przez kilka godzin.

http://www.tvn24.pl/-1,1534362,wiadomosc.html
Za błędy ortograficzne, interpunkcyjne, składniowe z góry przepraszam.
Za zwróconą uwagę o błędzie, z góry dziękuje...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 05 sty 2008, 19:01

Wypadki na przejazdach są już tak częste, że na forach nikt ich nie komentuje

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5316
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 sty 2008, 13:30

Wypadki na przejazdach są już tak częste, że na forach nikt ich nie komentuje
Chyba że ginie rajdowy mistrz, to wtedy wszystkich się ciąga po sądach i we wiadomościach klepią na okrągło - a wystarczy zwolnić przed przejazdem i upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg, a nie ślepo jechać przed siebie, "bo przecież szlaban otwarty i światła nie migają"...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 08 sty 2008, 1:18

Na wstępie zaznaczam, że to tylko moje podejrzenia, ale potwierdzone nausznie. ;)

Przed paronastoma minutami jechał sobie przez Lasek na Kole pociąg. Przed przejazdem przez ks. Janusza maszyniści muszą zatrąbić, ten również to uczynił, jednak z jakiś przyczyn nie udało mu się sygnału wyłączyć. :D Efektem był cudowny, jednostajny koncert na 3/4 Bemowa, który zaniknał calkowicie dopiero po paru minutach, w miarę jak pociąg się oddalał. :D
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 09 sty 2008, 22:42

Aha, jeszcze mi się przypomniało (ale tu naspamowałem :P): dzisiejsza poranna SKMka o 7.29 z Pruszkowa zaginęła w akcji i pozostała sennym marzeniem pasażerów - kurs odwołano.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 10 sty 2008, 9:39

Jak mogła zaginąć, skoro nią przyjechałem do szkoły (była w Ursusie o 7.44) :P

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 10 sty 2008, 18:37

Raport na Gorąco: Dziś pod kolami WKD zginął człowiek Miedzy stacjami Tworki a Malichy.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 10 sty 2008, 21:24

Jak mogła zaginąć, skoro nią przyjechałem do szkoły (była w Ursusie o 7.44)
Tak dostałem w smsie od koleżanki, która czekała w Pruszkowie.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

metron

Post autor: metron » 10 sty 2008, 22:04

Siecool pisze:
Jak mogła zaginąć, skoro nią przyjechałem do szkoły (była w Ursusie o 7.44)
Tak dostałem w smsie od koleżanki, która czekała w Pruszkowie.
Widać koleżanka nie jest za bardzo jarząca czym jeździ z Pruszkowa bo tym pociągiem jak zwykle codziennie zresztą, jechała do pracy moja żona i nie miała żadnych problemów z dotarciem do Warszawy

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 20 sty 2008, 18:14

Dadzą rok zawiasów na 3 lata... Pogrubienie moje,
ONET.PL pisze: Trzech 17-latków omal nie wykoleiło pociągu

Nawet osiem lat wiezienia grozi trójce 17-latków, którzy omal nie wykoleili pociągu koło Chojnowa. Chłopcy ustawili na torach dwumetrową konstrukcję.
Policjanci z Chojnowa i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali nastolatków, którzy dla zabawy ustawili barykadę na trasie kolejowej Wrocław- Goerlitz. Młodzi ludzie poukładali na torowisku deski, gałęzie oraz stare meble - wersalkę i stół. Jak stwierdzili po zatrzymaniu, zrobili to z nudy i dla zabawy.

Zapora na torach natychmiast została usunięta. W tym czasie nie jechał żaden pociąg, ale za stworzenie zagrożenia dla pociągów i ludzi grozi 17-latkom nawet do 8 lat więzienia.
http://wiadomosci.onet.pl/1676693,11,item.html

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 lut 2008, 17:43

Potrącenie prawdopodobnie śmiertelne przy przejściu na stacji Okęcie około 15., ruch na linii radomskiej był wstrzymany.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 03 lut 2008, 18:20

Byłem tam przypadkiem właśnie po 15. To nie było przy stacji Okęcie, a zaraz za p.o. Służewiec w stronę Okęcia (jeszcze przed wjazdowymi). Maszynista, kierownik i prawdopodobnie policjanci stali przy składzie, więc wyglądało na śmiertelne...

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 lut 2008, 18:40

Mr_Kolesław pisze:Byłem tam przypadkiem właśnie po 15. To nie było przy stacji Okęcie, a zaraz za p.o. Służewiec w stronę Okęcia (jeszcze przed wjazdowymi). Maszynista, kierownik i prawdopodobnie policjanci stali przy składzie, więc wyglądało na śmiertelne...
Owym składem był Kazimierz Wielki, ale potrącił pociąg go poprzedzający. Zresztą już na Zachodnim wpierw Kazimierz drugi raz zatrzymał się przy peronie, a potem wpuścili obok osobowy do Radomia z komunikatem o odjeździe z nieokreślonym spóźnieniem.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 mar 2008, 22:53

:arrow: Zapomniałem o tym wcześniej napisać. To już kolejna tego typu sytuacja na tym odcinku:
GW pisze:Złodzieje ukradli trakcje, paraliż na torach

Agnieszka Kępka, ostatnia aktualizacja 2008-02-29 18:38

Kilkadziesiąt opóźnionych pociągów, straty na ponad 100 tys. zł - to skutki kradzieży złomu, do której doszło na trasie kolejowej Radom - Warszawa.

W czwartek o godz. 23.30 złodzieje złomu ukradli 300 m sieci trakcyjnej między Dobieszynem a Strzyżyną. Linia została pozbawiona prądu i trzeba było zupełnie wstrzymać ruch. - Sytuacja wyglądałaby lepiej, gdyby między Radomiem a Warką były dwa tory. Niestety, jest tylko jeden. Miejmy nadzieję, że budowa drugiego ruszy jak najszybciej - mówi Piotr Małek, zastępca dyrektora do spraw eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej.

Na odcinku Dobieszyn - Strzyżyna wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Podróż pociągami osobowymi z i do stolicy trwała o godzinę dłużej niż zwykle. Jeszcze większe opóźnienia - ok. 2 godz., miały składy pośpieszne, które jeździły objazdem przez Dęblin i Pilawę.

Na miejsce kradzieży wysłano pociąg sieciowy z Radomia, później dołączył do niego kolejny ze Skarżyska-Kamiennej, naprawa sieci trwała kilkanaście godzin, ruch udało się przywrócić wczoraj o godzinie 14.27.

Kolejarze szacują straty na ponad 100 tys. zł. - 50 tys. to cena samych materiałów, drugie tyle to koszty wysłania na miejsce pociągu i naprawa. Poza tym dochodzą jeszcze straty wynikające z opóźnień pociągów, na razie naprawdę trudno jest je oszacować - wymienia Małek.

SOK-iści dokonali kontroli punktów skupu złomu w pobliżu miejsca kradzieży. Na terenie dwóch z nich odnaleziono elementy sieci trakcyjnej. W jednym przypadku właściciel nie miał odpowiedniej dokumentacji. Kradzieży dokonali prawdopodobnie profesjonaliści. - Zwykle są to zorganizowane grupy. Wiedzą, jak przeciąć sieć trakcyjną, aby urządzenia nie zanotowały wybicia napięcia. Zdarza się, że złodzieje wyginają do góry drut trakcyjny, dzięki temu uszkodzeniu nie ulegają pantografy - opowiada Piotr Stefaniuk, rzecznik lubelskiego oddziału Straży Ochrony Kolei. Według niego kradzieży na linii nr 8 mogli dokonać ci sami sprawcy, którzy w piątek nad ranem zniszczyli trakcję między Stoczkiem Łukowskim a Łukowem. - Prawdopodobnie przyjechali ze Śląska i urządzili sobie taki rajd. Właśnie na Śląsku ten proceder jest najbardziej rozpowszechniony - mówi Stefaniuk.

Kradzieże złomu to prawdziwa plaga na kolei. Tylko w tym roku na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej skradziono 2,8 km sieci trakcyjnej. Straty sięgają prawie miliona złotych. - Wykrywalność w tych przypadkach była zerowa, raz tylko, jak doszło do kradzieży na Centralnej Magistrali Kolejowej, udało się zareagować na tyle szybko, że złodzieje nie zdołali zabrać tego, co zamierzali ukraść, niestety, sprawcy zdążyli uciec - opowiada Małek.

Sieć trakcyjna, która jest wykonana ze stopu miedzi i krzemu, jest łakomym kąskiem dla złodziei, bo za jej kilogram w skupie można dostać od 16 do 20 zł. Oczywiście straty ponoszone przez kolej są kilkakrotnie większe niż cena w skupie złomu. - Dla nich to tylko wartość złomu, dla nas wartość techniczna - podkreśla Małek.

Sokiści apelują, aby wszyscy, którzy widzą podejrzane samochody czy grupy osób w pobliżu trakcji, informowali o tym policję bądź SOK. Dwonić można pod numer 048 37 39 364 lub 048 37 39 403, funkcjonariusze czekają także na maile: sok.radom@pkp.com.pl.
P.S. Tak, tak, w artykule znów jest "trakcja", a nie "sieć trakcyjna" :P.

ODPOWIEDZ