Moderatorzy: Tyrystor, Dantte
-
Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Post
autor: Szeregowy_Równoległy » 02 paź 2011, 20:55
Tranzystor pisze:A, to nie wiem. Ja sprawdziłem znakomitą część, i już był wgrany Knapik.
Biegasz po mieście i sprawdzasz kto w którym tramwaju gada?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.
Nazywam się Major Bień
-
Tranzystor
Post
autor: Tranzystor » 02 paź 2011, 20:58
Tak się składa, że często korzystam z linii obsługiwanych tymi wagonami to i mam okazję sprawdzić.

-
Pawel_
- Sierściuch
- Posty: 6176
- Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
- Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)
Post
autor: Pawel_ » 02 paź 2011, 20:58
W
Z17 nikt nic nie gadał, bo chyba nie zrobiono sesji nagraniowej, bo i po co, nie?

-
ashir
- Posty: 19904
- Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
- Lokalizacja: Targówek
Post
autor: ashir » 02 paź 2011, 21:00
I odhaczasz każdy tramwaj w notesiku?

-
Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Post
autor: Szeregowy_Równoległy » 02 paź 2011, 21:02
Pawel_ pisze:W
Z17 nikt nic nie gadał, bo chyba nie zrobiono sesji nagraniowej, bo i po co, nie?

Nikt nic nie gadał wewnątrz? Jeśli tak, to nie kwestia nie nagrania, a kwestia niesprawnych zapowiedzi. Jeśli w sterowniku miałeś trasę z przystankami, to powinien gadać bez względu na to, jaka to linia.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.
Nazywam się Major Bień
-
Pawel_
- Sierściuch
- Posty: 6176
- Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
- Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)
Post
autor: Pawel_ » 02 paź 2011, 21:03
Szeregowy_Równoległy pisze:Nikt nic nie gadał wewnątrz? Jeśli tak, to nie kwestia nie nagrania, a kwestia niesprawnych zapowiedzi. Jeśli w sterowniku miałeś trasę z przystankami, to powinien gadać bez względu na to, jaka to linia.
Tzn.? Komu to zgłosić?
![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
-
Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Post
autor: Szeregowy_Równoległy » 02 paź 2011, 21:04
Odpisać na zjeździe, to usterka jest.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.
Nazywam się Major Bień
-
bepe
- Posty: 3469
- Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
- Lokalizacja: Gocław
Post
autor: bepe » 02 paź 2011, 21:07
Nowe SU 12 Mobilisu nic nie gadają od czasu słynnej na całe forum aktualizacji Macrosystemu. Cały czas jest też tak, ze np. na 179 wyświetlacze zewnętrzne i wewnętrzny boczny jadą na Ursynów Płn., a te pod sufitem jadą na Os. Kabaty. Czy w Mobilisie ktokolwiek próbuje coś z tym zrobić?
-
Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Post
autor: Szeregowy_Równoległy » 02 paź 2011, 21:13
bepe pisze:Nowe SU 12 Mobilisu nic nie gadają od czasu słynnej na całe forum aktualizacji Macrosystemu.
Nieprawda.
bepe pisze:Cały czas jest też tak, ze np. na 179 wyświetlacze zewnętrzne i wewnętrzny boczny jadą na Ursynów Płn., a te pod sufitem jadą na Os. Kabaty. Czy w Mobilisie ktokolwiek próbuje coś z tym zrobić?
Męczą Macrosystem, bezskutecznie. Dlatego mnie bawi, że MZA nie uczą się na Mobilisowych błędach, tylko też sobie sprawiły Macrosystem, i to z tą zaktualizowaną wersją oprogramowania

129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.
Nazywam się Major Bień
-
bepe
- Posty: 3469
- Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
- Lokalizacja: Gocław
Post
autor: bepe » 02 paź 2011, 21:20
Szeregowy_Równoległy pisze:
Nieprawda.
Nieprawda, że od aktualizacji, czy nieprawda, ze nie gadają? Możliwe, ze błędnie powiązałem te dwie okoliczności (tzn. że była aktualizacja i że nie gadają). Natomiast co najmniej od początku wakacji nie widziałem żadnego SU 12-2, w którym działałyby zapowiedzi.
-
Bywalec
- Posty: 3791
- Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17
Post
autor: Bywalec » 02 paź 2011, 21:22
bepe pisze:Szeregowy_Równoległy pisze:
Nieprawda.
Nieprawda, że od aktualizacji, czy nieprawda, ze nie gadają?
Sądzę, że nieprawda, że nie gadają. Ba, niektóre nawet podwójnie zapowiadają przystanki.
-
Pawel_
- Sierściuch
- Posty: 6176
- Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
- Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)
Post
autor: Pawel_ » 02 paź 2011, 21:24
bepe pisze:Natomiast co najmniej od początku wakacji nie widziałem żadnego SU 12-2, w którym działałyby zapowiedzi.
Gadają. Trzeba im dać troszkę 'prądu', jak to koleżanka z drugiej zajezdni, powiedziała.

-
px33
- Posty: 1785
- Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43
Post
autor: px33 » 02 paź 2011, 21:26
Szeregowy_Równoległy pisze:
Męczą Macrosystem, bezskutecznie.
A może to nie jest do końca kwestia głównego sterownika tylko np. połączeń (te ekraniki podsufitowe - tutaj mają filozofię jak w R&G tzn są podłączone do własnego komputera?), które się zrywają czy jakichś zawieszeń urządzeń po drodze (routera, stosu sieciowego itp.)?
Bo to trochę bez sensu żeby sterownik rozsyłał komunikaty inne niż wpisane w zestaw dla danego kierunku
-
Pawel_
- Sierściuch
- Posty: 6176
- Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
- Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)
Post
autor: Pawel_ » 02 paź 2011, 21:28
Zbyt dużo elektroniki. I tyle. Mi dzisiaj 'pod sufitem' wyświetlało się, iż aby kontynuować, mam nacisnąć ENTER.

-
Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Post
autor: Szeregowy_Równoległy » 02 paź 2011, 21:30
Bywalec pisze:bepe pisze:
Nieprawda, że od aktualizacji, czy nieprawda, ze nie gadają?
Sądzę, że nieprawda, że nie gadają. Ba, niektóre nawet podwójnie zapowiadają przystanki.
Oczywiście, zresztą to dokładnie ta sama wersja oprogramowania, co w SU18. Czasem wóz przestaje gadać, po restarcie z powrotem zaczyna przemawiać, nie każdemu kierowcy się chce restartować, nie każdy o tym wie, że restart pomaga, niektórzy celowo nie restartują, bo nie lubią gadania.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.
Nazywam się Major Bień