Bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 22 sie 2007, 9:44

KSP pisze:Dzisiejszej nocy w ręce ochockich policjantów wpadło troje, spośród czworga osób, które ok. godz. 0.30, przy użyciu noża próbowały dokonać rozboju w nocnycm autobusie na jednym z pasażerów.

Ok. godz. 0.30 oficer dyżurny Komendy Rejonowej Policji przy ul. Opaczewskiej został powiadomiony bójce, do której doszło w autobusie nocnym linii N 38, jadącego ul. Grójecką w stronę Okęcia. Policjanci po niezwłocznym udaniu się w podany rejon, na przystanku przy ul. Bakalarskiej zauważyli mężczyznę noszącego ślady pobicia. Mężczyzną tym okazał się Marcin D.(lat 25). Poszkodowany oświadczył, że na przystanku przy Pl. Narutowicza do autobusu nocnego linii N 38, którym on jechał wsiadło trzech mężczyzn i kobieta. Wszyscy byli pod wyraźnym wpływem alkoholu i zachowywali się bardzo agresywnie. W pewnej chwili podeszli do pokrzywdzonego, bijąc go a następnie grożą użyciem, wyjętego z przez jednego ze sprawców noża, zażądali oddania wszystkich posiadanych przedmiotów. W trakcie tego zajścia, zaatakowany mężczyzna zaczął bronić się przed uderzeniami sprawców oraz podjętej przez napastników próbie opróżnienia przez nich kieszeni jego ubrania. Gdy autobus zatrzymał się na przystanku przy ul. Korotyńskiego, sprawcy wysiedli z autobusu. W wyniku szybkich działań podjętych przez funkcjonariuszy ochockiej patrolówki i wywiadowców, na terenie działek mieszczących się w rejonie Al. Krakowskiej w trakcie penetracji zostało zatrzymanych troje, spośród czworga rozbójników, którymi okazali się Sebastian A (lat 21), Albert S (lat 24) i Katarzyna B (la t26). Zatrzymani sprawcy zostali przewiezieni do komendy przy ul. Opaczewskiej, gdzie w wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu okazało się, że Sebastian A miał 1.38 promila, Albert S – 1.02 promila, natomiast Katarzyna B – 1.02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cała trójka dalszą część nocy spędziła w policyjnej izbie zatrzymań. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia trzeciego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu.

W dniu jutrzejszym po przewiezieniu do prokuratury zostaną im przedstawione zarzuty z art. 13KK w związku z art. 280 par 2 KK, za co grozi kara pozbawienia wolności od lat 3.

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 22 sie 2007, 21:11

rhemek pisze:A najgorsze jest to, ze w autobusie element pije sobie piwko bezkarnie, ale jak ja w upal sprobuje idac sobie laskiem z miedzylesia do anina wypic zimne piwko zaraz jest patrol i wlepia mandat. Bo najlepiej karze sie normalnych ludzi, bo od nich nic nie grozi...
A Ty zwracasz uwagę takim osobom, że nie wolno pić alkoholu w KM, bo taki jest przepis, czy też lecisz do kierowcy/motorniczego, żeby to on się tym zajął, bo Ty masz portki pełne wiadomo czego ze strachu :?: Dlaczego kierowca ma się narażać na pobicie lub inne przykre wypadki, skoro społeczeństwo na to przyzwala i nie reaguje :?: Jeśli się nie mylę, to jest też przepis, o zakazie picia alkoholu w miejscach publicznych. Skoro ty ignorujesz ten przepis, to inni ignorują przepis o zakazie picia alkoholu w KM. Rozumiem, że Ciebie nie dotyczy przepis o zakazie picia alkoholu w miejscach publicznych, za to inni mają już tego przepisu przestrzegać :?:

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 25 sie 2007, 21:44

8226, linia 182, jakieś 20 minut temu na Trasie "Ł" za przystankiem "Torwar" - autobus obstawiony ok. 6 radiowozami i ok. 30 policjantów. I to ja rozumiem :D

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 25 sie 2007, 22:01

W końcu mecz na Legii się skończył...

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 25 sie 2007, 22:17

Busmann pisze:A najgorsze jest to, ze w autobusie element pije sobie piwko bezkarnie, ale jak ja w upal sprobuje idac sobie laskiem z miedzylesia do anina wypic zimne piwko zaraz jest patrol i wlepia mandat. Bo najlepiej karze sie normalnych ludzi, bo od nich nic nie grozi...
we Włoszech w praktyce możesz nawet prowadzić samochód "pod wpływem" dopóki nie spowodujesz wypadku. No i tak też powinno być z piciem...

ITS A 218
Posty: 3167
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 25 sie 2007, 23:10

Jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu to jestem przeciwny ale co w tym złego że ktoś wypije piwo na mieście ?? Oczywiście nie gdzieś w centrum miasta ale np. na obrzeżach czy gdzieś gdzie nie ma ludzi dużo czemu nie można wypić piwa np. z kumplami ??

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 25 sie 2007, 23:59

[-X [-X [-X Bo piwo zostało zakwalifikowane do alkoholi :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 28 wrz 2007, 23:55

:arrow: 310 tysięcy złotych miesięcznie za 26 ochroniarzy? :shock:
GW pisze:Ochroniarze w miejskich autobusach

śmik, ostatnia aktualizacja 2007-09-28 21:53

Od poniedziałku o bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej będą dbać ochroniarze. W całej Warszawie i okolicach będzie ich jednak tylko 26.

Zarząd Transportu Miejskiego wynajął w piątek firmę G4 Security. Urzędnicy liczą, że poprawi się bezpieczeństwo w autobusach, tramwajach i na przystankach. Część ochroniarzy będzie jeździć komunikacją miejską. Mają być umundurowani, co według ZTM ma odstraszać potencjalnych chuliganów. Po ulicach ma też jeździć siedem zmotoryzowanych patroli. Będą mieć kontakt z dyspozytorem ruchu, który informacje o bójkach czy dewastacjach otrzyma przez radio od motorniczych czy przez komórki od kierowców.

Wszystkich ochroniarzy będzie jednak zaledwie 26, dlatego nie wiadomo, czy skutecznie poprawią bezpieczeństwo. Za trzymiesięczne usługi ZTM zapłaci firmie G4 Security 930 tys. zł.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 29 wrz 2007, 0:40

Zbyt dużo za zbyt mało - takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 13 paź 2007, 23:20

Widziałem dzisiaj tych ochroniarzy - dwóch dużych panów w klasycznym, czarnym wdzianku ochrony, z krótkofalówkami. Podróżują po kilka przystanków i co ciekawe wychodząc z pojazdu przytykają swoje WKM do kasownika - to chyba w ramach potwierdzenia dla ZTMu, że faktycznie jeździli.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 14 paź 2007, 0:15

Siecool pisze:Widziałem dzisiaj tych ochroniarzy - dwóch dużych panów w klasycznym, czarnym wdzianku ochrony, z krótkofalówkami. Podróżują po kilka przystanków i co ciekawe wychodząc z pojazdu przytykają swoje WKM do kasownika - to chyba w ramach potwierdzenia dla ZTMu, że faktycznie jeździli.
Widziałem ich na pl.Wilsona w towarzystwie kanarów, ci drudzy w towarzystwie tych pierwszych, strasznie "urosli w piórka" #-o
Wydaje mi sie ze ten proceder sie nie sprawdzi i ochroniarczyki odpadna w przedbiegach, szkoda tylko że za nasze podatki są utrzymywani ](*,)

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 14 paź 2007, 0:15

A Ja dziś widziałem, jak dwóch ochroniarzy z 3-ma kanarami zrobiło nalot na 125. Mam pytanie: od kiedy ochroniarze są upoważnieni do spisywania danych gapowiczów, bo to dziś robili, i dlaczego uczestniczą w kontrolach, nie do tego ich zatrudniono.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 14 paź 2007, 0:17

rhemek pisze:Mam pytanie: od kiedy ochroniarze są upoważnieni do spisywania danych gapowiczów, bo to dziś robili, i dlaczego uczestniczą w kontrolach, nie do tego ich zatrudniono.
Nie maja do tego prawa :-"

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 paź 2007, 0:34

Tak, wielkie oburzenie :D Uciśnieni gapowicze zawsze mają grono obrońców :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 14 paź 2007, 0:55

MeWa pisze:Tak, wielkie oburzenie :D Uciśnieni gapowicze zawsze mają grono obrońców :D
Nie [-X Sa tez tacy co znaja zarówno przepisy, jak i swoje prawa i nie musza sie legitymować byle jakim ochroniarczykom, bo ktos sobie nagle takich wykombinowal :D

ODPOWIEDZ