SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 24 paź 2007, 18:21

inż. Glonojad pisze:
JotPeCet pisze:Niestety, w przypadku ósmej jednostki, gdy stoi na kanale np. ze zdjętą parą drzwi, czy z elektrykami próbującymi rozszyfrować funkcję uszkodzonego kabla, jest po prostu w tym czasie wyłączona z ruchu. I z praktycznego punktu widzenia, nie można jej nazywać rezerwą.
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Zwł. definicję rezerwy. Naprawdę, nie ja terminologię wymyślam i tym bardziej nie ja ją będe zmieniał.
Dlatego nie pisze tu o "definicji" a o "praktycznym punkcie widzenia" ;)
Czasem definicje nie nadążają za rzeczywistością.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 paź 2007, 19:29

Może posłużę się przykładem.

Wiesz, że potrzebujesz 15 brygad w ruchu. Ogłaszasz przetarg, w ktorym wymagasz 90% gotowości. Oznacza to, że musisz kupić 17 jednostek/autobusów/whatever. Pozostałe 2 stanowią rezerwę na wypadek awarii i przeglądów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 25 paź 2007, 11:06

Jako codzienny pasażer SKMki, szczególnie tej o 6:46 z Sulejówka, mam nadzieje, że dwuskład pojawi się na kursie o 6:46.... Oby jak najszybciej!!!
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 25 paź 2007, 14:32

Jako codzienny pasażer SKMki, szczególnie tej o 6:46 z Sulejówka, mam nadzieje, że dwuskład pojawi się na kursie o 6:46.... Oby jak najszybciej!!!
To samo mówią pasażerowie kursu 7:04 z Miłosnej

[ Dodano: 2007-10-25, 14:33 ]
O 7:04 ludzie mało nie pozabijają się o miejsca siedzące.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 25 paź 2007, 15:45

Aleksander2634 pisze:Jako codzienny pasażer SKMki, szczególnie tej o 6:46 z Sulejówka, mam nadzieje, że dwuskład pojawi się na kursie o 6:46.... Oby jak najszybciej!!!
oo, wy i tak tam macie jeszcze komfort. też czasem jeżdżę tym kursem, tyle że z Rembertowa-tu sobie dopiero spróbuj wsiąść.

btw, ciekawe o ile więcej ludzi nie może wejść w Ursusie, Włochach, że to tam zdecydowali się puścić dwuskład o korzystniejszej godzinie..?
R1+R2
R3+R7
R8+R9

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 25 paź 2007, 15:57

Andrzej pisze:btw, ciekawe o ile więcej ludzi nie może wejść w Ursusie, Włochach, że to tam zdecydowali się puścić dwuskład o korzystniejszej godzinie..?
chociaz ja tak wczesnie nie jezdze ale mysle ze sporo wiecej. zaludnienie na linii Pruszkow-Sulejówek jest jednak zdecydowanie wieksze po zachodniej stronie
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 25 paź 2007, 16:11

mariow pisze:
Andrzej pisze:btw, ciekawe o ile więcej ludzi nie może wejść w Ursusie, Włochach, że to tam zdecydowali się puścić dwuskład o korzystniejszej godzinie..?
chociaz ja tak wczesnie nie jezdze ale mysle ze sporo wiecej. zaludnienie na linii Pruszkow-Sulejówek jest jednak zdecydowanie wieksze po zachodniej stronie

Chyba jednak niebardzo i się kolego userze mylisz... Kursem o 6:46 z Sulejówka często już Wesoła nie wsiada, a Rembertów?? Zapomnij o wepchnięciu się do pociągu... Fakt, że koło 9-12 jest pusto z Sulejówka, ale kursy 6:46, 7:07 i 7:51 są przepełnione do granic możliwości!!!

[ Dodano: 2007-10-25, 16:12 ]
Andrzej pisze:
Aleksander2634 pisze:Jako codzienny pasażer SKMki, szczególnie tej o 6:46 z Sulejówka, mam nadzieje, że dwuskład pojawi się na kursie o 6:46.... Oby jak najszybciej!!!
oo, wy i tak tam macie jeszcze komfort. też czasem jeżdżę tym kursem, tyle że z Rembertowa-tu sobie dopiero spróbuj wsiąść.

btw, ciekawe o ile więcej ludzi nie może wejść w Ursusie, Włochach, że to tam zdecydowali się puścić dwuskład o korzystniejszej godzinie..?
Wiesz, ciężko nazwać komfortem podróż gdzie nawet nie masz 1cm2 przestrzeni by swobodnie stać....
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 paź 2007, 22:05

Skopiowałem z Komunikacji dosyć ciekawy materiał. Pogrubiłem materiał, który szczególnie powinien interesować użytkowników MiK-u:>
Gmina Wiązowna pisze:Spotkanie z przedstawicielami ZTM i Burmistrz Halinowa
(Zam: 24.10.2007 r., godz. 12.10)

18 października br. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy poświęcone rozwojowi komunikacji publicznej na terenie gminy Wiązowna i gmin ościennych

18 października br. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy poświęcone rozwojowi komunikacji publicznej na terenie gminy Wiązowna i gmin ościennych. W spotkaniu udział wzięli: jako gospodarze Wójt M. Jędrzejczak, Naczelnik WAiSO J. Budny, Inspektor M. Paduch oraz zaproszeni goście - Burmistrz Halinowa Pani Jolanta Damasiewicz, Kierownik referatu gospodarki komunalnej Marian Kwiatkowski z UG Halinów, a także przedstawiciele ZTM z pionu przewozów Pan Andrzej Franków Koordynator Działalności Przewozowej ZTM i Pan Jacek Cegiełka Inspektor ds. inżynierii ruchu.
W związku z licznymi prośbami urzędu i mieszkańców gminy, Pan Andrzej Franków zaproponował zmodernizowany układ istniejącej linii komunikacji autobusowej ZTM na terenie gminy Wiązowna, który zmieni się po wprowadzeniu nowej linii do Duchnowa. Funkcjonująca obecnie linia 722 kursująca do Zagórza będzie przedłużona do Wiązowny. Na wniosek Wójta linia 722 w przyszłości docelowo kończyć kurs będzie na pętli w Radiówku. Kursy linii 720 będą wszystkie docierały do Glinianki (na dzień dzisiejszy tylko część kursów kończy się w Gliniance). Docelowo linia 720 będzie miała pętlę w Rzakcie. Natomiast nowa linia nazwana roboczo „730” przez Duchnów dotrze do pętli w Brzezinach obok szkoły. W przyszłości planowane są tzw. wypady do Kącka (po gruntownej przebudowie pętli). Wszystkie miejsca docelowe muszą spełnić pewne warunki techniczne stawiane przez ZTM, co jest związane z licznymi uzgodnieniami, opracowaniem projektów, zmiana organizacji ruchu, zamówieniami publicznymi i etapem inwestycyjnym. Najwcześniej ruszy linia 730 do pętli w Brzezinach. Jej uruchomienie zaplanowane jest na początek 2008 roku, jak tylko zostanie przygotowana infrastruktura techniczna na drodze 721 i pętla przy szkole w Brzezinach. Burmistrz Halinowa wyraziła zgodę i chęć współpracy przy wszelkich pracach niezbędnych do przygotowania pętli o odpowiednich parametrach technicznych.
Przedstawiciel ZTM p. Franków poinformował, że partycypacja w kosztach nowej linii wyniesie 40%. Jest to stawka standardowa stosowana we wszystkich przypadkach tworzenia nowych linii. Natomiast stawka za wozokilometr jest określana na etapie przetargowym i nie podlega negocjacji. Wynika ona z oferty przetargowej pomiędzy ZTM a MZA. Stawka za wozokilometr jest istotna dla gminy, ponieważ rzutuje na wysokość dopłaty. Na dzień dzisiejszy stawka ta wynosi 6,03zł. Na rok 2008 została zaplanowana na 6,30zł. Jednak wysokość stawki może się zmienić i osiągnąć poziom 6,70zł ze względu na podwyżki płac kierowców w Miejskich Zakładach Autobusowych. Podwyżki mają zahamować odpływ kierowców z firm transportowych obsługujących ZTM, ustabilizować sytuację kadrową i utrzymać obecny stan zatrudnienia. Nie planuje się natomiast podwyżek cen biletów, chociaż utrzymują się na tym samym poziomie od kilku lat. Wynika to z założenia, że stała cena biletu zatrzymuje obecnego pasażera i zachęca nowych do korzystania z usług przewozowych firmy.
Wójt Marek Jędrzejczak przedstawił koncepcje połączenia w przyszłości poprzez obsługę ZTM dwóch stacji kolejowych w Józefowie i Halinowie, co stworzyłoby potrzebną poprzeczną sieć połączeń komunikacyjnych
W ciągu dwóch lat planuje się uruchomić Szybką Kolej Miejską do Otwocka. Obecnie SKM dociera do Sulejówka-Miłosnej z możliwością przedłużenia do Mińska Mazowieckiego. Linia poprzeczna komunikacji autobusowej połączy dwie linie SKM. Z jednej strony stację Józefów poprzez Emów, Wiązownę i Duchnów do stacji Halinów w powiecie mińskim. Zostanie wdrożony wspólny bilet komunikacyjny. Na jednym bilecie pasażer skorzysta z autobusu miejskiego, SKM i Metra.
Na spotkaniu omawiano również sprawy dotyczące bieżącego funkcjonowania linii w tym zmian rozkładu jazdy przystosowanego do potrzeb mieszkańców. W dniu 19.10.2007r. urząd wystosował pismo ws. uzgodnienia lokalizacji przystanków na drodze wojewódzkiej 721 do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Po otrzymaniu zgody od MZDW rozpoczną się prace nad opracowaniem projektu budowlanego peronów i przystanków na drodze do Duchnowa oraz będzie równolegle przygotowywany projekt zmian w organizacji ruchu, który musi być uzgodniony w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
Będziemy na bieżąco informować o postępach w pracach na rzecz poprawy stanu komunikacji publicznej na terenie naszej gminy.

Inspektor w WAiSO
M. Paduch

:arrow: Proponowany układ komunikacji autobusowej ZTM na terenie Gminy Wiązowna
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 paź 2007, 22:21

Gmina Wiązowna pisze: W ciągu dwóch lat planuje się uruchomić Szybką Kolej Miejską do Otwocka.
A to dopiero rewelka. To już jakby było i nie było zadowalających efektów....
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 paź 2007, 22:23

A gdzieś w tym temacie było, że za rok mają ruszyć S1 i S3, ale SKM miało ogłosić przetarg na wynajęcie parenaście jednostek...

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 paź 2007, 22:32

Jak to 'wynajęcie'? To kto miałby być właścicielem tych jednostek?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 paź 2007, 22:36

Normalnie. Firma udostępnia jednostki a SKM się nimi opiekuje i jeździ nimi ;) Coś jak ostatni przetarg Kolei Mazowieckich na obsługę części pociągów na linii legionowskiej

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 paź 2007, 22:54

solaris8315 pisze:Firma udostępnia jednostki
Jaka?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 paź 2007, 6:24

Aleksander2634 pisze:Bo wsiadasz w Miłosnej...
Tam jeszcze znajdują się miejsca siedzące. I wsiadających jest o wiele mniej po uruchomieniu SKM.
Jaka?
PR, SKM 3miasto, KM...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 paź 2007, 17:33

Chyba dziś podwójniak padł. Widziałem go ok. 15:30 jak zjeżdżał na olszynkę

ODPOWIEDZ