Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2010, 6:41

Podejście na mapce "metrowskiej" jest chyba jednak lepsze, niż na tej mapce wydanej 07.04, którą za miesiąc będzie można wyrzucić...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 21 kwie 2010, 6:44

Jedno lepsze, drugie gorsze. Nie wiem skąd perspektywa włączenia do drugiej strefy m.in. Warszawy Choszczówki.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2010, 10:24

Jak widać, każdy... wuj ma swój strój :p

Ale czemu są na raz wydawane dwie różne mapy, z różnym zakresem informacji, to nie pojmę. No cóż, dlatego nie jestem marketoidem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8450
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 21 kwie 2010, 16:27

JotPeCet pisze:Nie wiem skąd perspektywa włączenia do drugiej strefy m.in. Warszawy Choszczówki.
A do pierwszej Nowej Iwicznej ;)
Glonojad pisze:Ale czemu są na raz wydawane dwie różne mapy, z różnym zakresem informacji, to nie pojmę. No cóż, dlatego nie jestem marketoidem.
Ponieważ na żółtej (ładniejszej ;) mapie znajdują się informację o Chopinie, wnoszę, że UM mógł maczać w tym swoje palce...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2010, 19:10

Dobrze, że mi się lodówka zepsuła w takim razie, Chopin dostał bilet w jedną stronę...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 kwie 2010, 19:37

ale mapka jest też firmowana logo ZTM, więc w pewnym stopniu przynajmniej ktoś musiał o tym wiedzieć. Moim zdaniem taka mapka całkiem fajna sprawa.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2010, 19:40

Jako ulotka informująca o inwestycjach - owszem. Jako ulotka informująca u bieżącej komunikacji - niekoniecznie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 kwie 2010, 19:43

Ma wszystkie przystanki komunikacji szynowej zaznaczone (nie ma tego na planie ZTM-u), także bym jej jednoznacznie nie przekreślał.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2010, 19:47

To jak bronić budowy metra za 4 mld, bo przy okazji plac Wileński za 50 mln zł zostanie przebudowany ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 kwie 2010, 17:22

Rzeczona mapka:

Obrazek
Ratusz promuje zbiorkom: rozda mapy jak w Londynie
UM, kc
2010-04-22, ostatnia aktualizacja 2010-04-22 14:07

Od piątku Ratusz rusza z wielką promocją komunikacji zbiorowej. Warszawiacy i turyści dostaną mapy ze schematami transportu pociągów, tramwajów i nocnych autobusów. To przygotowanie do paraliżu, jaki czeka nas w czasie budowy drugiej linii metra.

http://bi.gazeta.pl/im/2/7801/m7801872.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/5/7801/m7801745.jpg

Mapki przypominają graficznie schematy komunikacyjne z największych stolic europejskich. Ratusz zapewnia, że przygotowane są w formie poręcznej, składanej ulotki. Rozdawane będą w środkach tramwajach, autobusach, centrach informacji turystycznej oraz w urzędach dzielnic.

Opisane są po polsku i angielsku, dzięki czemu mają być przydatne także dla turystów. Na schemacie różne kolory określają poszczególne linie tramwajowe, na fioletowo zaznaczona jest linia metra, a na czarno linie kolejowe oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dodatkowo, na mapie pokazane są trasy w budowie i odcinki, które będą zamknięte na czas budowy II linii metra. Zaznaczone są też przystanki przesiadkowe.


Na odwrocie mapki znajduje się schemat komunikacji nocnej oraz trasa spaceru śladami Chopina po Warszawie, która jest przygotowana w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Szlak ten wyznaczają multimedialne ławki stojące obok miejsc związanych z Chopinem. Schemat zawiera zdjęcia miejsc chopinowskich oraz krótkie opisy.


Wraz z publikacją mapki, rusza kampania informacyjna zachęcająca warszawskich kierowców do korzystania z transportu publicznego. "Dzięki temu można ominąć korki i zaoszczędzić sporo czasu". "Korzystanie z transportu publicznego będzie szczególnie istotne w sytuacji, kiedy rozpoczną się utrudnienia związane z budową centralnego odcinka drugiej linii metra." - czytamy w informacji prasowej ratusza
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... dynie.html
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 kwie 2010, 18:56

Dzięki.

No popatrzyłem sobie na nią i wciąż uważam, że ta futurologia jest bezsensowna.

No a Rondo Waszyngtona jako dogodny węzeł do przesiadki na Gocław brzmi jak ponury żart.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 22 kwie 2010, 19:40

brak wygięcia trasy na Kawęczyńską i tradycyjnie na Żerań Wsch. (która zresztą powinna iść równolegle do tej na Żerań FSO), można było też wyróżnić trasy SKM innym kolorem. Fajnie, że w końcu powiązali jakoś stacje kolejowe z przystankami...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 kwie 2010, 19:40

Szkoda, że powiązali je tylko na mapie :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 22 kwie 2010, 20:24

jasiu pisze:można było też wyróżnić trasy SKM innym kolorem.
W sensie SKM innym kolorem, niż zielony, czy każda linia inny kolor? To pierwsze nawet logiczne, to drugie już nie bardzo... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 kwie 2010, 20:29

jasiu pisze:brak wygięcia trasy na Kawęczyńską i tradycyjnie na Żerań Wsch.
schemay mają to do siebie, że dosyć luźno traktują geografię, więc akurat to nic dziwnego.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ