Książka skarg i wniosków

Moderator: vernalisadonis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2012, 8:37

Znaczy co - wysyłamy z takimi informacjami na FB ZTM, bo tu nie wolno? Nie bądźmy świętsi od papieża.

Inna rzecz, że z zasadą dotyczącą kabinowców też się nie zgadzam, ale to moja sprawa i niech już będzie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 29 lis 2012, 9:41

Siecool pisze:(...) w końcu podobne zasady funkcjonują chociażby w przypadku "kabinowców".
No i nie ma porównania w stawkach (wróć, w karach) za przewożenie osób postronnych w kabinie, a ominięciem przystanku stałego... W przypadku postu 5556 - dwóch przystanków stałych.
Bastian pisze:Znaczy co - wysyłamy z takimi informacjami na FB ZTM, bo tu nie wolno?
Niech sobie piszą, ale jakoś na poziomie. Przykład podałem...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2012, 10:00

Pawel_ pisze:Niech sobie piszą, ale jakoś na poziomie.
To inna para kaloszy.

Bo ogólnie to ja nie mam nic przeciwko, by w tej sytuacji kierowca "miał po dupie". Powtarzam: gdziekolwiek indziej zostanie to napisane, tam nie będzie żadnych ograniczeń dla podania pełnych danych. Zabranianie akurat tutaj jest dla mnie jakieś takie dwuznaczne. Ja bym wolał każdemu zostawić do decyzji, czy zgłasza, czy donosi. Bo to nie znaczy dokładnie to samo.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 29 lis 2012, 10:02

Anonimowy post na tym forum może być podstawą do ukarania kogokolwiek? Na jakiej podstawie?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25436
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 lis 2012, 11:13

Może być podstawą do sprawdzenia sytuacji. Wystarczy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 15:21

Bastian pisze:
SG pisze:Poza tym że można kogoś pozbawić kilku stówek.
A za niewłaściwe wykonywanie obowiązków premia się należy? :roll:
Jak sama nazwa wskazuje "Zagubione" a nie złośliwe ominięcie przystanku itd. Jak kierowca ominie przystanek jakoś wytłumaczy to pasażerom i nikt nie napisze skargi to będzie OK. Ale w tym wypadku nawet jak nikt nie napisał skargi, to kierowca może mieć po dupie. I tu nie chodzi o premię tylko za to jest odrębna "kara" stawkowa. Nie mająca nic wspólnego z premią.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 29 lis 2012, 15:39

Rozwiń proszę pojęcie "kara stawkowa".
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 16:27

KwZ pisze:Rozwiń proszę pojęcie "kara stawkowa".
Hmm, dajmy na to za przewożenie osoby postronnej w kabinie jest 44.80zł kary podpisując papier że zgadzasz się na nią, oddajesz z pensji te pieniądze. A premię mimo wszystko dostaniesz. Jakbyś się nie zgodził na tą kwotę i jej nie oddał. Wtedy możesz pożegnać się z premią. Za ominięcie przystanku nie wiem dokładnie ile jest ale coś koło 500-1000zł. Więc różnica jest dość konkretna.

[ Dodano: |29 Lis 2012|, 2012 17:33 ]
Piter232 pisze:Anonimowy post na tym forum może być podstawą do ukarania kogokolwiek? Na jakiej podstawie?
Dzwoniąc z telefonu na centralę ZTM-u ze skargą, też pozostajesz anonimowy.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 29 lis 2012, 17:34

Bastian pisze:Znaczy co - wysyłamy z takimi informacjami na FB ZTM, bo tu nie wolno? Nie bądźmy świętsi od papieża.
Powiem tak - mam wrażenie, że dopuszczenie tego typu informacji niebezpiecznie zbliży nas do poziomu komentarzy na przysłowiowym onecie, nie mówiąć o toczeniu wszelkich wojenek, wzajemnych rozgrywkach itp. Dlatego wolę zastosować znaną już zasadę z "Forumowiczów na przystanku".
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 29 lis 2012, 19:48

SG pisze:Za ominięcie przystanku nie wiem dokładnie ile jest ale coś koło 500-1000zł.
Ty słyszałeś o takiej kwocie, ja słyszałem o ośmiu stówkach. Jednak jest to konkretna kasa - 500, 800 czy ten 1000. ZTM nie musi wtedy być na tym przystanku. ZTM ma też pasażerów, którzy potrafią złożyć skargą. Nawet jeśli jest głupia, że jest śmieszna, że w ogóle.. Ale skarga to skarga... ](*,)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 lis 2012, 19:55

To może lepiej nie pomijać przystanków, co? :)

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 20:15

MichalJ pisze:To może lepiej nie pomijać przystanków, co? :)
A powiedz tak szczerze czy nigdy się nie pomyliłeś?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 lis 2012, 20:16

SG pisze:
Pawel_ pisze:Za ominięcie przystanku kierowca może mieć mocno po dupie. 5556 podał chyba wszystko, co tylko możliwe, aby kierowca miał mocno po dupie. :-?
Moim skromnym zdaniem w ogóle ten temat powinien być zamknięty. Bo oni nic on nie daje do tematu mądrego. Poza tym że można kogoś pozbawić kilku stówek.
To nie nasze zmartwienie. Jak ktoś zrobił błąd...

[ Dodano: Czw 29 Lis, 2012 ]
Siecool pisze:
Bastian pisze:Znaczy co - wysyłamy z takimi informacjami na FB ZTM, bo tu nie wolno? Nie bądźmy świętsi od papieża.
Powiem tak - mam wrażenie, że dopuszczenie tego typu informacji niebezpiecznie zbliży nas do poziomu komentarzy na przysłowiowym onecie, nie mówiąć o toczeniu wszelkich wojenek, wzajemnych rozgrywkach itp. Dlatego wolę zastosować znaną już zasadę z "Forumowiczów na przystanku".
Wydaje mi się, że to nie kwestia zasady, a kwestia ludzi.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 20:20

Jak sama nazwa wskazuje "Zagubione" a nie złośliwe ominięcie przystanku itd. Jak kierowca ominie przystanek jakoś wytłumaczy to pasażerom i nikt nie napisze skargi to będzie OK. Ale w tym wypadku nawet jak nikt nie napisał skargi, to kierowca może mieć po dupie. I tu nie chodzi o premię tylko za to jest odrębna "kara" stawkowa. Nie mająca nic wspólnego z premią.
Pójdzie dwa razy z wolnego i sobie jakoś wyrówna. :razz: Aha, w takiej sytuacji bardziej prawdopodobne jest, że skargę napiszą pasażerowie, czekający na przystanku, a nie ci, co są w środku. Tym czekającym kierowca nic nie jest w stanie wyjaśnić, niestety. Przypuszczam, że skarga jest dość prawdopodobna, tak czy inaczej, lepiej się nie rozpraszać i nie pomijać przystanków.

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 20:25

fraktal pisze:Pójdzie dwa razy z wolnego i sobie jakoś wyrówna. :razz:
Tydzień najmniej. A to jest niemożliwe.

ODPOWIEDZ