Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

Zablokowany
jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 01 lip 2008, 22:23

5280 pisze:
SP45-166 pisze: levar napisał/a:
SP45-166 napisał/a:
Widzę że dalej bawisz się w podpierdalanie kolegów z pracy.

Ciekawe, co tzn. "dalej"...


No to już drugi czy trzeci przypadek odkąd zacząłeś szkolenie w OSK MZA i piszesz na kolegę z MZA naganę. Naprawdę to forum czyta także Senatorska i Włościańska. Więc nie pogrążaj na siłę kolegi (który już i tak swoje po łbie dostanie), by się na WAFELKOMIE wylansować.
I co z tego że czyta piszą głupoty dzieci, które mają po parenaście lat ](*,) . Któś normalny nie bierze tego pod uwage! Żeby kogoś oskarżyć trzeba mieć światków, dowody itp.
Dla mnie to może czytać sam Ruta to, jakie to ma znaczenie?? ŻADNE! bo na ty forum kazdy może pisac i zmyślać!!! ](*,)
Ty to wiesz i jeszcze pewnie kilkanascie osób, traktuje te pochwały i nagany z przymrózeniem oka, ale zapewne znajdzie sie kilku dociekliwych konfidencikow, chcacych sie wykazac,przycukrować i sprawdzić takowego kierowce.
Zasadniczo SP45... ma racje, bo konfidentów, a zwłaszcza na swoim podworku to trzeba dusić już w zalążku, bo potem taka zaraza sie strasznie roznosi i pozostawia straszny smród po sobie (-(

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 01 lip 2008, 22:24

małpa pisze:A i jeszcze jedna sprawa:
Mam pytanko,otóz takie:
Malo,który kierowca,czy większośc kierowców jedzie przez tą wysepkę przed przystankiem Ciepłownia Wola->PKP Włochy?
Bo dziś zrobił jedne kiero z Neosia na 6/106,który miał -20.
mi się to zdarzyło jakieś 6 razy :dance:

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 01 lip 2008, 23:17

tygrys pisze:
małpa pisze:A i jeszcze jedna sprawa:
Mam pytanko,otóz takie:
Malo,który kierowca,czy większośc kierowców jedzie przez tą wysepkę przed przystankiem Ciepłownia Wola->PKP Włochy?
Bo dziś zrobił jedne kiero z Neosia na 6/106,który miał -20.
mi się to zdarzyło jakieś 6 razy :dance:
Najgorsze jest to że jeżdżą między pieszymi. Raz w tym miejscu przegonił mnie jakiś kierowca Mobilisu. Stoję sobie przed przejściem dla pieszych a ten jedzie prosto na mnie i innych ludzi oczekujących i jeszcze łapami macha żeby się odsunąć :!:
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 01 lip 2008, 23:51

5280 pisze:trzeba mieć światków
Bez światków ani rusz!

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 02 lip 2008, 0:54

BJ.2052 pisze:
5280 pisze:trzeba mieć światków
Bez światków ani rusz!
Zwłaszcza półświatek miłośników słownika ortograficznego może pomóc ;-)

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 02 lip 2008, 1:15

SP45-166 pisze:Strasznie pewny siebie jesteś. Stwierdzasz fakty z tonem znawcy i wyjadacza, starego wygi, z ogromnym doświadczeniem. Po prostu opsiujesz co robi źle człowiek który jeździ zapewne kilka lat (gdzie ty dla porówniania kilka dni). To że zdałeś egzamin za piewrszym razem, że patron był pełen uznania- GRATULACJE. Ale narazie jesteś dobrym zadatkiem na kierowcę, kierowcą będziesz za jakiś czas. Więc proszę trochę pokory i godności.
W sumie masz rację... Poniosło mnie...
SP45-166 pisze:Po prostu opsiujesz co robi źle człowiek który jeździ zapewne kilka lat
Ani RTy ani ja nie mamy pewności, ile jeździ. Może to jego 7 dzień pracy, a może 777? Nie był na pewno dziadkiem-związkowcem ;-) .
SP45-166 pisze:Że występuje coś takiego jak zmęczenie- po tygodniu jazdy na SU18 o zmęczeniu zdecydowanie mówić trudno.
Dziś najprawdopodobniej dostanę lewara, więc rzeczywiście może nie być tak różowo...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 lip 2008, 9:32

levar pisze:Dziś najprawdopodobniej dostanę lewara, więc rzeczywiście może nie być tak różowo...
Jeśli na 501 masz całkę, to będzie najpewniej SU15 lub SU18. W najgorszym wypadku automat.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 02 lip 2008, 10:38

Mam dodatek. Wczoraj na tej brygadzie jeździł 23xx. ;-)

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 lip 2008, 12:46

levar pisze:Mam dodatek. Wczoraj na tej brygadzie jeździł 23xx.
A no to będzie lewar ;-)

Koło 14 będę pod firmą, może sie miniemy :D

ITS A 218
Posty: 3167
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 02 lip 2008, 13:17

Pochwała dla kierowcy 5/504a :arrow: 5670 za sprawną, płynną i punktualną jazdę, czekanie na dobiegających pasażerów oraz za miły stosunek do pasażerów.
RELOBUS A38 ESTRADY

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 02 lip 2008, 13:40

SP45-166 pisze:...Naprawdę to forum czyta także Senatorska i Włościańska...
oraz ZTM
SP45-166 pisze:...już kiedyś pisałem (i zdanie podtrzymuję) że ten temat ma czysto konfidencki charakter...
tzn. cały dział "Obserwacje brygadowe"
SP45-166 pisze:...temat powyższy służy raczej wszelkiej maści dzieciom forumowym ku uciesze...
którzy niekiedy nie pojmują, że swoimi tutejszymi obserwacjami nieświadomie mogą wyrządzić wiele szkód kierowcom
i motorniczym, dlatego
SP45-166 pisze:...nieprzystoi tu raczej pisać kierowcy MZA...
z powodów jak wyzej.
.

MANiek
Posty: 87
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: MANiek » 02 lip 2008, 15:06

"pochwała" dla lewara za ładny krawat na pierwszą samodzielną jazdę,a czy koszula z długim rękawem nie za ciepła w taki upał...

kozioł

Post autor: kozioł » 02 lip 2008, 16:08

...już kiedyś pisałem (i zdanie podtrzymuję) że ten temat ma czysto konfidencki charakter...
Temat ten to też pochwały.
A i tak nikt nikomu z tego powodu nie robi. Więc po co ta afera? :-" :-k

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 02 lip 2008, 16:40

Muszę tu zareagować:
SP45-166 pisze:a już kiedyś pisałem (i zdanie podtrzymuję) że ten temat ma czysto konfidencki charakter.
SP45-166 pisze:Naprawdę to forum czyta także Senatorska i Włościańska
I co z tego, że ktoś tam z ZTM-u i MZA przejrzy sobie to forum? Czy ty naprawdę myślisz, że pracownicy tych dwóch firm nie mają nic lepszego do roboty niż lustrować wawkom i na tej podstawie podejmować jakieś tam kroki przeciwko kierowcom tu wymienionym? Przecież te wpisy tutaj są anonimowe, w oficjalnej skardze pisemnej musisz podać swoje dane (imię, nazwisko i adres). Jak wyślesz do ZTM-u anonim lub podpiszesz się jakimkolwiek pseudonimem, nikt nie ma obowiązku traktować tego poważnie (i zapewne tak nie potraktuje) i mimo że przeczyta to pismo, żadnych kroków najpewniej nie podejmie. Powtarzam: jeśli ktoś coś przeczyta, to wcale nie oznacza jeszcze, że podejmie jakieś dalsze kroki w tej sprawie (a Ty i nie tylko Ty zresztą te dwie sprawy utożsamiasz). Zresztą - pokaż mi kierowcę ukaranego na podstawie wpisu w internecie.... Czy uważasz, że szef informacji TVP czy TVN-u wyciąga konsekwencje służbowe na podstawie nieprzychylnych komentarzy umieszczonych w internecie? To w takim razie dziennikarze Wiadomości i Faktów musieliby być codziennie na dywaniku, bo nie ma dnia, by nie pojawiały się w sieci negatywne komentarze na ich temat.
SP45-166 pisze:A powyższy temat wertuję dla rozrywki i ubawu.
A szkoda, bo może byś się czegoś nauczył - głosy pasażerów dla człowieka traktującego poważnie swój zawód powinny być istotne, żeby się zastanowić, czy nie popełnia podobnych błędów i co mógłby w swojej pracy poprawić.
SP45-166 pisze:Ale widać kolega "swieżak" jest jeszcze zbyt świeży by zrozumieć że rutyna, nawyki potrafią zgubić.
To prawda, ale na pewno nie może to całkowicie rozgrzeszać kierowcy. W zasadzie - przyzwyczajenie i rutyna powinny być dla kierowcy autobusu wrogiem. Choćby dlatego, że w swojej pracy napotkasz na sytuację, kiedy nie możesz się zachować tak, jak zazwyczaj - czy to chodzi o niespodziewaną sytuację na drodze, czy też pasażera, wobec którego masz szczególne obowiązki, czy też pasażera, który będzie wysiadał zdecydowanie dłużej niż inni, czy też nawet będzie trochę inaczej niż wszyscy inni. A jeżeli już jesteśmy przy tym:
SP45-166 pisze:Jeżeli ktoś naprawdę przesadził- PISZ SKARGĘ DO ZTM-u od tego on jest.
To nieprawda, że ZTM jest od przyjmowania skarg na kierowców. Skargi na kierowców powinny być przyjmowane bezpośrednio u przewoźnika, ZTM wziął na siebie tę rolę dlatego, że przeciętny pasażer nie potrafi odróżnić u którego przewoźnika pracuje dany kierowca, czy też w którym oddziale MZA jest zatrudniony. Dlatego pisze do ZTM-u, bo to jest jedyna instytucja kojarząca się mu z transportem publicznym w Warszawie. Miejskie Zakłady Autobusowe mają nawet specjalny dział zajmujący się rozpatrywaniem uwag od pasażerów. Niestety dział ten jest nastawiony głównie na wyłapywanie zachowań negatywnych, z czym ja osobiście się nie zgadzam, bo uważam, że uwagi pozytywne ze strony pasażerów powinny być równie ważne, a może nawet i dużo ważniejsze niż opinie negatywne. Kierowca doceniony przez pasażera, a także przez swojego przełożonego będzie dużo lepiej zmotywowany do dobrej pracy niż kierowca ciągle obawiający się kontroli czy też skargi. Niestety kierownictwo MZA ciągle jeszcze nie nauczyło się doceniać wagi opinii pozytywnych.

rafalzag
Zbanowany
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: EPWA

Post autor: rafalzag » 02 lip 2008, 20:34

Nagana dla bodajże 8237 na 514 za niewłączoną klimatyzację i zablokowane okna. Na moją uwagę odpowiedział, że jemu jest przyjemnie, a okien teraz nie otworzy, bo nie ma czasu i nie umie. Dodam, że ludzie w autobusie wręcz zdychali.

Zablokowany