Strona 95 z 109
Elektrobusy
: 21 sty 2025, 13:24
autor: Flash8222
Ale nie taką dewastację, takie rzeczy to wymienia się siedzisko od ręki a w zniszczonym wymienia się materiał.
Elektrobusy
: 21 sty 2025, 14:47
autor: SU89
Zobaczymy, jak to będzie traktowane po pierwszych cięciach.
Elektrobusy
: 22 sty 2025, 4:47
autor: MJ
Flash8222 pisze: ↑21 sty 2025, 13:24
Ale nie taką dewastację, takie rzeczy to wymienia się siedzisko od ręki a w zniszczonym wymienia się materiał.
To że wymienią od ręki to nie znaczy, że nie zgłoszą do ubezpieczyciela.
Elektrobusy
: 22 sty 2025, 5:42
autor: Autobus Czerwon
primoż pisze: ↑19 sty 2025, 19:28
konri pisze: ↑19 sty 2025, 4:36
Siedzenia Ikarusa to były najlepsze fotele stosowane w warszawskiej komunikacji.
Może i bym w to uwierzył. Ale jestem tak stary, że pamiętam tę
najlepszą tapicerkę częstokroć pociętą, z wystającą żółtą gąbką z zewnątrz, pomazaną markerami (trzy przypadki najczęściej z na tylnych częściach oparcia; im dalej od kabiny kierowcy, tym tego było więcej) lub połataną tapicerkę. W latach 90. i jeszcze samego początku dwutysięcznych dochodziła wersja bordowej łaty na brązowym polu albo na odwrót.
Natomiast pod względem wygody siedzenia nie miały sobie równych. Co najwyżej konkurować mogły tylko siedziska z Neoplanów N4020 i N4020td.
Przecież takie pomazanie markerami da się zmyć od ręki sprayem i szmatą, czego o tapicerce powiedzieć nie można.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 12:45
autor: wincenty
Co do siedzeń jeszcze - dlaczego wszyscy pasażerowie mają ponosić odpowiedzialność zbiorową za grupkę meneli, którzy zresztą w komunikacji pojawiają się w głównie w okresie zimowym, a organizator nie może poradzić sobie z problemem?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 12:57
autor: konri
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 12:45
Co do siedzeń jeszcze - dlaczego wszyscy pasażerowie mają ponosić odpowiedzialność zbiorową za grupkę meneli, którzy zresztą w komunikacji pojawiają się w głównie w okresie zimowym, a organizator nie może poradzić sobie z problemem?
Dlatego, że żyjemy w takich czasach gdzie każdy pierwszy lepszy menel ma takie same prawa jak Ty.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:19
autor: AdamKlocusky
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 12:45
Co do siedzeń jeszcze - dlaczego wszyscy pasażerowie mają ponosić odpowiedzialność zbiorową za grupkę meneli, którzy zresztą w komunikacji pojawiają się w głównie w okresie zimowym, a organizator nie może poradzić sobie z problemem?
A w jaki sposób według Ciebie organizator transportu miałby sobie poradzić z tym problemem?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:22
autor: mkm101
konri pisze: ↑23 sty 2025, 12:57
Dlatego, że żyjemy w takich czasach gdzie każdy pierwszy lepszy menel ma takie same prawa jak Ty.
Niestety - ma większe
1. nie płaci podatków, a więc nie dokłada się do komunikacji publicznej
2. nie płaci za bilet, nawet jeśli zajmuje więcej niż jedno miejsce
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:27
autor: mkm101
AdamKlocusky pisze: ↑23 sty 2025, 13:19
A w jaki sposób według Ciebie organizator transportu miałby sobie poradzić z tym problemem?
Egzekwując (za pomocą kontrolerów biletów, będących "ramieniem" organizatora) usuwanie z pojazdu osób jeżdżących bez biletu oraz egzekwując przepisy ustawy Prawo Przewozowe mówiące o możliwości usunięcia z pojazdu osób uciążliwych dla podróżnych (przy zachowaniu zasad współżycia społecznego).
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:38
autor: Autobus Czerwon
Pracuję w pewnej europejskiej stolicy w której pętle są podzielone na przystanki dla wysiadających, wsiadających i techniczne. Nie powiem że problem śmierdzących pasażerów nie występuje w ogóle, natomiast występuje on w naprawdę dużo mniejszej, niemal niezauważalnej skali. Spanie w autobusie czy tramwaju nie jest już takim dobrym pomysłem jak jest się z niego co kilkanaście minut regularnie wyganianym. Przy połączeniach nocnych dochodzi zawsze ryzyko że kierowca autobusu nie weźmie takiego pasażera w drogę powrotną, więc zostałby na jakimś totalnym zadupiu.
Szarpanin kontrolerów z menelami jak tu ktoś zaproponował, z technicznego punktu widzenia zupełnie sobie nie wyobrażam. Zresztą zadajcie sobie sami uczciwie pytanie jak często trafiacie na kontrole.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:43
autor: fik
Ja tylko w kwestii formalnej: brak biletu nie jest w tut. mieście żadną podstawą formalną do usunięcia kogokolwiek z pojazdu, jak również do wydania jakiegokolwiek polecania o takim zakresie.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:46
autor: mkm101
fik pisze: ↑23 sty 2025, 13:43
Ja tylko w kwestii formalnej: brak biletu nie jest w tut. mieście żadną podstawą formalną do usunięcia kogokolwiek z pojazdu, jak również do wydania jakiegokolwiek polecania o takim zakresie.
To znaczy tyle, że miasto nie korzysta z zapisów ustawowych (Prawo Przewozowe).
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:49
autor: fik
mkm101 pisze: ↑23 sty 2025, 13:46
fik pisze: ↑23 sty 2025, 13:43
Ja tylko w kwestii formalnej: brak biletu nie jest w tut. mieście żadną podstawą formalną do usunięcia kogokolwiek z pojazdu, jak również do wydania jakiegokolwiek polecania o takim zakresie.
To znaczy tyle, że miasto nie korzysta z zapisów ustawowych (Prawo Przewozowe).
Który artykuł?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 13:56
autor: mkm101
fik pisze: ↑23 sty 2025, 13:49
Który artykuł?
Art 15, pkt 3
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:05
autor: fik
Zakładając, że jest to prawidłowa interpretacja: czy w takim razie kontrolerzy mają wypraszać wszystkie osoby bezbiletowe z pojazdów?