Strona 96 z 109

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:06
autor: mkm101
fik pisze:
23 sty 2025, 14:05
Zakładając, że jest to prawidłowa interpretacja: czy w takim razie kontrolerzy mają wypraszać wszystkie osoby bezbiletowe z pojazdów?
Nie muszą ale mogą, z zachowaniem zasad współżycia społecznego (cokolwiek by to miało oznaczać)

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:11
autor: wincenty
AdamKlocusky pisze:
23 sty 2025, 13:19
wincenty pisze:
23 sty 2025, 12:45
Co do siedzeń jeszcze - dlaczego wszyscy pasażerowie mają ponosić odpowiedzialność zbiorową za grupkę meneli, którzy zresztą w komunikacji pojawiają się w głównie w okresie zimowym, a organizator nie może poradzić sobie z problemem?
A w jaki sposób według Ciebie organizator transportu miałby sobie poradzić z tym problemem?
Zatrudnić lotną ochronę. Widziałem to w Berlinie - podjechał skład metra, na peronie stało już dwóch rosłych byczków z ochrony (chyba nawet z psem) i ustawieni byli dokładnie w miejscu gdzie menel siedział - wyprowadzanie go zajęło im tyle, ile postój metra na stacji. Wzięli go potem ze sobą, choć co dalej się z nim stało, to nie wiem.

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:12
autor: fik
mkm101 pisze:
23 sty 2025, 14:06
fik pisze:
23 sty 2025, 14:05
Zakładając, że jest to prawidłowa interpretacja: czy w takim razie kontrolerzy mają wypraszać wszystkie osoby bezbiletowe z pojazdów?
Nie muszą ale mogą, z zachowaniem zasad współżycia społecznego (cokolwiek by to miało oznaczać)
Aha. A w jaki sposób mają podjąć decyzję?

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:15
autor: Flash8222
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:27
autor: mkm101
fik pisze:
23 sty 2025, 14:12
Aha. A w jaki sposób mają podjąć decyzję?
To jest pytanie do ZTM, nie do mnie

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:27
autor: fik
Odpowiedź równie wygodna, co znamienna.

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:27
autor: ZielonyJamnik
Na szczęście mamy sposób na wyrzucanie meneli, więc to kwestia czy kierowca wie co mówić w rozmowie ze SM. Nie chce publicznie pisać, bo zaraz znowu jakiś nienormalny RPO zaskarży kolejny przepis, sędzia przyklepie i się skończy na tym, że trzeba będzie 5zł dawać żeby wyszedł

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 14:40
autor: mkm101
fik pisze:
23 sty 2025, 14:27
Odpowiedź równie wygodna, co znamienna.
Możesz rozwinąć?

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 16:46
autor: wincenty
Flash8222 pisze:
23 sty 2025, 14:15
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.
No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 17:21
autor: Matt Cubis
Jakieś 30 minut na Ursynowie i 20 na Ostroroga to za mało na ładowanie?

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 19:27
autor: fluger
wincenty pisze:
23 sty 2025, 14:11
Zatrudnić lotną ochronę. Widziałem to w Berlinie
Pamiętaj jak za kadencji ś.p. Lecha Kaczyńskiego jeździła (nawet w dzień) ochrona (chyba "juwentus") i wypraszała nawet złomków z towarem do skupu.

Re: Elektrobusy

: 23 sty 2025, 19:37
autor: Łukasz
Matt Cubis pisze:Jakieś 30 minut na Ursynowie i 20 na Ostroroga to za mało na ładowanie?
To przecież nie jest czas na postój tylko na wyrównanie opóźnienia. Choć teraz to już może nawet nie potrzeba

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 20:05
autor: fraktal
wincenty pisze:
23 sty 2025, 16:46
Flash8222 pisze:
23 sty 2025, 14:15
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.
No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...
Tylko ciekawe, gdzie będą jeździć elektryczne solówki, bo dla 106 zabraknie ładowarki. :-k

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 20:30
autor: ZielonyJamnik
178?

Elektrobusy

: 23 sty 2025, 20:48
autor: wincenty
fraktal pisze:
23 sty 2025, 20:05
wincenty pisze:
23 sty 2025, 16:46

No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...
Tylko ciekawe, gdzie będą jeździć elektryczne solówki, bo dla 106 zabraknie ładowarki. :-k
Ale przecież na Ostroroga są 2 ładowarki.