Strona 96 z 109
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:06
autor: mkm101
fik pisze: ↑23 sty 2025, 14:05
Zakładając, że jest to prawidłowa interpretacja: czy w takim razie kontrolerzy mają wypraszać wszystkie osoby bezbiletowe z pojazdów?
Nie muszą ale mogą, z zachowaniem zasad współżycia społecznego (cokolwiek by to miało oznaczać)
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:11
autor: wincenty
AdamKlocusky pisze: ↑23 sty 2025, 13:19
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 12:45
Co do siedzeń jeszcze - dlaczego wszyscy pasażerowie mają ponosić odpowiedzialność zbiorową za grupkę meneli, którzy zresztą w komunikacji pojawiają się w głównie w okresie zimowym, a organizator nie może poradzić sobie z problemem?
A w jaki sposób według Ciebie organizator transportu miałby sobie poradzić z tym problemem?
Zatrudnić lotną ochronę. Widziałem to w Berlinie - podjechał skład metra, na peronie stało już dwóch rosłych byczków z ochrony (chyba nawet z psem) i ustawieni byli dokładnie w miejscu gdzie menel siedział - wyprowadzanie go zajęło im tyle, ile postój metra na stacji. Wzięli go potem ze sobą, choć co dalej się z nim stało, to nie wiem.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:12
autor: fik
mkm101 pisze: ↑23 sty 2025, 14:06
fik pisze: ↑23 sty 2025, 14:05
Zakładając, że jest to prawidłowa interpretacja: czy w takim razie kontrolerzy mają wypraszać wszystkie osoby bezbiletowe z pojazdów?
Nie muszą ale mogą, z zachowaniem zasad współżycia społecznego (cokolwiek by to miało oznaczać)
Aha. A w jaki sposób mają podjąć decyzję?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:15
autor: Flash8222
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:27
autor: mkm101
fik pisze: ↑23 sty 2025, 14:12
Aha. A w jaki sposób mają podjąć decyzję?
To jest pytanie do ZTM, nie do mnie
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:27
autor: fik
Odpowiedź równie wygodna, co znamienna.
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:27
autor: ZielonyJamnik
Na szczęście mamy sposób na wyrzucanie meneli, więc to kwestia czy kierowca wie co mówić w rozmowie ze SM. Nie chce publicznie pisać, bo zaraz znowu jakiś nienormalny RPO zaskarży kolejny przepis, sędzia przyklepie i się skończy na tym, że trzeba będzie 5zł dawać żeby wyszedł
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 14:40
autor: mkm101
fik pisze: ↑23 sty 2025, 14:27
Odpowiedź równie wygodna, co znamienna.
Możesz rozwinąć?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 16:46
autor: wincenty
Flash8222 pisze: ↑23 sty 2025, 14:15
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.
No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 17:21
autor: Matt Cubis
Jakieś 30 minut na Ursynowie i 20 na Ostroroga to za mało na ładowanie?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 19:27
autor: fluger
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 14:11
Zatrudnić lotną ochronę. Widziałem to w Berlinie
Pamiętaj jak za kadencji ś.p. Lecha Kaczyńskiego jeździła (nawet w dzień) ochrona (chyba "juwentus") i wypraszała nawet złomków z towarem do skupu.
Re: Elektrobusy
: 23 sty 2025, 19:37
autor: Łukasz
Matt Cubis pisze:Jakieś 30 minut na Ursynowie i 20 na Ostroroga to za mało na ładowanie?
To przecież nie jest czas na postój tylko na wyrównanie opóźnienia. Choć teraz to już może nawet nie potrzeba
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 20:05
autor: fraktal
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 16:46
Flash8222 pisze: ↑23 sty 2025, 14:15
Na Kleszczowej postawiono tymczasowo dwie ładowarki mobilne do ładowania 5853. Lada moment mają ruszyć szkolenia, a sam wóz już w lutym ma zacząć jeździć na 136.
No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...
Tylko ciekawe, gdzie będą jeździć elektryczne solówki, bo dla 106 zabraknie ładowarki.

Elektrobusy
: 23 sty 2025, 20:30
autor: ZielonyJamnik
178?
Elektrobusy
: 23 sty 2025, 20:48
autor: wincenty
fraktal pisze: ↑23 sty 2025, 20:05
wincenty pisze: ↑23 sty 2025, 16:46
No i dobrze, choć nie wiem co na to rozkład tej linii, który póki co czasu na ładowania nie przewiduje...
Tylko ciekawe, gdzie będą jeździć elektryczne solówki, bo dla 106 zabraknie ładowarki.
Ale przecież na Ostroroga są 2 ładowarki.