(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 28 lut 2008, 23:32

Bastian pisze:
dzidek pisze:Szkoda tylko, że będzie trzeba na to czekać aż do ... jesieni :/
Kwiecień to wiosna chyba? :>
Ojej faktycznie te zmiany już w kwietniu :D W takim razie byle do kwietnia!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2008, 23:36

MeWa pisze:
Bastian pisze: Póki nie oderwie się postojów motorowych od postojów wozów, póty się nie da.
Czemu się nie da?
Bo przerwy (np. śniadaniowe) powodują konieczność takiego poukładania, by stojąca brygada nie blokowała takiej, która ma jechać wcześniej. Różne linie mają różnej długości postoje, więc wyszłoby zaraz, że tramwaj linii A ma odjazd 8 minut po przyjexie, tymczasem wszystkie tory są zajęte przez tramwaje innych linii, które stoją dłużej - i nie ma jak ich wyprzedzić.

[ Dodano: 2008-02-28, 23:38 ]
mariow pisze:potoki generowane przez te ZP wymagają az 3 linii tramów i to dwuwagonowych?
Szkoły. Poza tym - jak by nie patrzeć, może i by wystarczyły tam dwa tramwaje, tylko że z obecnych trzech nie ma którego wyciąć - 16 do metra, 21 na Pragę, a 18 jest najlepiej zapełniona.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 28 lut 2008, 23:38

Chociaż zmiana trasy 46 na niewiele się zda :( Zależy od częstotliwości linii bo jeśli będzie rzadko to ludzie nie będą podjeżdżać z Zawiszy do Daszyńskiego tylko nadal czekać na przepełnioną 8 :/ Bieganie po całym rondzie Daszyńskiego w oczekiwaniu na tramwaj (8 z jednego przystanku, 10 z drugiego a 46 z trzeciego) może stać się bardzo uciążliwe. Chyba, że powstanie wspólny przystanek za r.Daszyńskiego ale w to wątpię.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lut 2008, 23:40

Czemu się nie da oderwać przerw motorniczych od postojów wozów?
Mam też pytanie: czy to jest ostateczna wersja czy też ZTM uraczy nas jeszcze nagle kilkoma innymi pomysłami na zmiany tramwajowe?

[ Dodano: 2008-02-28, 23:41 ]
dzidek pisze:Chyba, że powstanie wspólny przystanek za r.Daszyńskiego ale w to wątpię.
cierpliwości, najpóźniej w 2012 będziesz miał :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 28 lut 2008, 23:42

Bastian pisze:Szkoły. Poza tym - jak by nie patrzeć, może i by wystarczyły tam dwa tramwaje, tylko że z obecnych trzech nie ma którego wyciąć - 16 do metra, 21 na Pragę, a 18 jest najlepiej zapełniona.
Skoro sie dało 10tke ze Słuzewca (pasazerom nie tłumacząc ze sie nie miesci) to likwidacja 18 tez by z automatu to zdziałała.
byłaby 16 do metra oraz 21 w Aleje

A co do 15 ... do niedawna Babka jakos wytrzymywała :/
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2008, 23:43

MeWa pisze:Czemu się nie da oderwać przerw motorniczych od postojów wozów?
Pytaj TW. Podobno jest wstępna zgoda na zmianę za dwa lata, przecież napisałem. Ale to może być plotka, więc nie biorę za to odpowiedzialności - myślę, że Glon to powinien móc potwierdzić lub zaprzeczyć.
MeWa pisze:czy to jest ostateczna wersja czy też ZTM uraczy nas jeszcze nagle kilkoma innymi pomysłami na zmiany tramwajowe?
Skądże ja to mam wiedzieć? Jak dla mnie, to by mogła być ostateczna. Nadzieję daje mi to, że jest już mało czasu na kolejne pomysły i "pomysły".

[ Dodano: 2008-02-28, 23:44 ]
mariow pisze:A co do 15 ... do niedawna Babka jakos wytrzymywała :/
Sygnalizacji nie było...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 lut 2008, 23:45

Bastian pisze:Bo przerwy (np. śniadaniowe)
No proszę.
A w Łodzi po prostu założyli, że w 2001 roku się da i się dało :-) (choć i przed 2001 na takich dwuperonowych Kurczakach czy Wyszyńskiego kończyły cztery linie...)
Słabsze związki zawodowe, czy większa determinacja?

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 28 lut 2008, 23:45

Bastian pisze:Sygnalizacji nie było...
korki byly wieksze ..... i blokowanie tramow przez pieszych i auta
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2008, 23:46

U nas cokolwiek przepchnąć, to męka...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 28 lut 2008, 23:53

GW pisze:Tramwaje częściej, ale jesienią. Luźniej w SKM
Jarosław Osowski, 2008-02-28, ostatnia aktualizacja 2008-02-28 20:47
Częściej jesienią? Którego roku?
GW pisze: 5 - nowa linia obsługiwana pojedynczymi tramwajami, zastąpi tymczasową Z-8
Zmiany dla zmian
GW pisze: 13 - wycofana z Bielan i Bemowa pojedzie co 6 min. trasą sprzed 11 lat
No, tak, dyrektor Ruta obiecał że nie zabierze 23 z Nowego Bemowa.
GW pisze:19 - wycofana spod Politechniki Warszawskie i ul. Puławskiej rozładuje tłok na ul. Broniewskiego i w linii 17 kursującej na Służewiec
Podobno linię 10 wycofano ze Służewca bo brak tam miejsca. Skąd się więc bierze mniejsce dla 19 - czyżby 17 miała jeździć rzadziej (co 12min)?
GW pisze: 21 - po zmianie trasy rozładuje tłok w linii 25
21 solówkami czy nadal (mimo zapowiedzi dyrektora Ruty) będzie zwiększenie liczby tramwajów na Jagiellońskiej?
GW pisze: 22 - dodatkowe kursy rozładują tłok na ul. Broniewskiego
Akurat na najbardziej potrzebnym dla mieszkańców kierunku ...

Właściwie czy ZTM ma jakąś wizję zmian czy tylko wizję zmian-dla-zmian ?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 28 lut 2008, 23:55

geograf pisze:A może lepiej połączyć 32 z 46 z Ochoty, Towarową, Kasprzaka, Skierniewicka, DT Wola na Pragę? W szczycie wsparcie dla połączenia Placu Zawiszy z Wolą, a i byłaby eliminacja jednego skrętu na Karcelaku...
Może jednak to byłaby najlepsza opcja ? Tym bardziej, że już kiedyś ktoś zaproponował taką zmianę na forum.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 29 lut 2008, 0:00

Czy jest szansa, że jutro ten projekt pojawi się ze szczegółowymi informacjami i częstotliwościami (np. co ile 23?) na stronie ZTMu?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lut 2008, 0:06

mkm101 pisze:
5 - nowa linia obsługiwana pojedynczymi tramwajami, zastąpi tymczasową Z-8
Zmiany dla zmian
W porównaniu z 13 na dwóch wagonach na Marymoncką to realny odzysk wagonów.
mkm101 pisze:Podobno linię 10 wycofano ze Służewca bo brak tam miejsca. Skąd się więc bierze mniejsce dla 19
Przecież już to wyraźnie napisałem :/
Zakładam, że mowa o wydzielonych kursach 19. W przeciwnym przypadku twoje pytanie faktycznie byłoby zasadne. Sprawdzę jutro.
mkm101 pisze:21 solówkami czy nadal (mimo zapowiedzi dyrektora Ruty) będzie zwiększenie liczby tramwajów na Jagiellońskiej?
Dwuskłady. Co w związku z tym na Jagiellońskiej - też już pisałem.
Siecool pisze:Czy jest szansa, że jutro ten projekt pojawi się ze szczegółowymi informacjami i częstotliwościami (np. co ile 23?) na stronie ZTMu?
Nie mam zielonego pojęcia. W ogóle nie słyszałem, że to będzie już w prasie :>

[ Dodano: 2008-02-29, 00:07 ]
dzidek pisze:
geograf pisze:A może lepiej połączyć 32 z 46 z Ochoty, Towarową, Kasprzaka, Skierniewicka, DT Wola na Pragę? W szczycie wsparcie dla połączenia Placu Zawiszy z Wolą, a i byłaby eliminacja jednego skrętu na Karcelaku...
Może jednak to byłaby najlepsza opcja ? Tym bardziej, że już kiedyś ktoś zaproponował taką zmianę na forum.
32 jest do natychmiastowego przerzedzenia - jego z kolei nie wytrzymuje nawet nie Kercelak, ale Zawisza! Więc nie ma mowy o połączeniu tych dwóch linii.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 29 lut 2008, 0:08

Siecool pisze:Czy jest szansa, że jutro ten projekt pojawi się ze szczegółowymi informacjami i częstotliwościami (np. co ile 23?) na stronie ZTMu?
Oby jak najszybciej bo o ile pierwszy projekt w duzej czesci pochwaliłem w mailu a jedynie poddałem w sens skracanie 23 i trzy linie na Żerań, tak ten mam zamiar zjechac niemal kompletnie.

Poza tym nie rozumiem . Dopiero co p.Ruta mowi co sie ludziom podobało w projekcie a i tak sie tego nie zostawia? #-o
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lut 2008, 0:11

mariow pisze:jedynie poddałem w sens skracanie 23 i trzy linie na Żerań
No to wychodzi, że pochwaliłeś tylko zamianę 22 i 24, bo więcej zmian tam w zasadzie nie było :P

Ten Gocławek też sprawdzę jutro, zawsze mogę się mylić.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ