Wspólny bilet ZTM/KM/WKD/PR

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 gru 2012, 11:51

Frencher pisze:Subtelne przypominanie samorządom na każdym kroku o tym, że nie mają obowiązku korzystać z usług ZTM
Cóż - zobaczymy, co zrobią.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 gru 2012, 13:26

A co mogą zrobić? Na wyrównanie Kolmazom tego, czego im nie zapłaci Warszawa (40 milionów) nie stać ich zupełnie. Dla nich to są w ogóle kwoty niewyobrażalne, nie mówiąc o tym, że sami pewnie też w tym roku będą ciąć, bo niby dlaczego ich budżety mają być bogatsze od warszawskiego.

Właściwie jedyne wyjście, jakie widzę, to przeznaczenie pieniędzy, do tej pory wydawanych na gminny wkład w komunikację kolejową, na sfinansowanie lokalnej komunikacji autobusowej.

Tylko nie wiem, kto wtedy zapłaci za kursy SKM poza granicami Warszawy. Nikt chyba.

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 22 gru 2012, 14:51

a niech ztm zabiera sobie ta skm i nie blokuje srednicy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 gru 2012, 14:57

Nxo pisze:a niech ztm zabiera sobie ta skm i nie blokuje srednicy
Z Otwocka może i zabierze, ale ze średnicy na pewno nie =;
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 gru 2012, 16:22

Nxo pisze:a niech ztm zabiera sobie ta skm i nie blokuje srednicy
Jak zabierze, to skróci do Falenicy itp. Węc na średnicy nic się nie zmieni :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 22 gru 2012, 18:58

Ja zakładam, że to jest też przy okazji szantaż na gminy i KolMazy, by zmniejszyć koszty Warszawy w systemie.
Żeby mieć możliwość szantażu trzeba mieć odpowiednie "argumenty". Wawa ich nie ma.
JEDNYM SŁOWEM PORAŻKA,
Tę porażkę również przepowiadałem - wtedy usłyszałem "Europa to nie Azja".
Poczekajmy na wybory samorządowe, wtedy wiele rzeczy dasie. Linia lotniskowa powinna się trochę rozrzedzić jak mają być cięcia.
Że tak się zapytam. A "za co" będzie się dało?
Z pustego i Salomon nie naleje...
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 gru 2012, 18:59

Otwock można skrócić do Falenicy. Miłosny, Legionowa, Pruszkowa skrócić nie ma dokąd.
Można nie brać pasażerów, jak za poprzedniej ekipy...

Blotny
(plunio7)
Posty: 672
Rejestracja: 26 cze 2010, 20:27
Lokalizacja: Odolany

Post autor: Blotny » 22 gru 2012, 20:57

Jakby przyszło do skracania S3 i S9 to jest dokąd - odpowiednio do Wschodniego i Gdańskiego. Można by wówczas nawet małą fuzję zrobić i linię obwodową, nazwać trzecią linią metra itd.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 23 gru 2012, 2:33

Ja tutaj czegoś nie rozumiem.
Pieniądze w budżecie miasta nie wystarczą w przyszłym roku na funkcjonowanie "Wspólnego Biletu", na komunikacje która może zostać okrojona.
Ale ze strony miasta nie widze robionych oszczedności.
Czy Warszawa, musi być tak rozświetlona lampami i przystrojona dekoracjami na święta, czy musi sie odbyć Sylwester na Pl. Konstytucji? Musiał sie odbyć zakup drogich autobusów marki Mercedes? To tylko kilka przykładów złego zarządzania finansami Miasta, skoro wiadomo że pieniądze się kończą. Oszczędności powinny być robione natychmiast, miszkańcy Warszawy by zrozumieli i myśle że nikt by nie miał pretensji że raz zabawa sylwestrowa by się nie odbyła. Że zakupiono by tańsze autobusy, nie robiono by świątecznych dekoracji. Ja bym to zrozumiał.

Także nie rozumiem najpierw informacji o tym że "Wspólny Bilet" na WKD/ZTM na odcinku Opacz - Warszawa Salomea wygasa z dniem 1 stycznia 2013, a po ok. mięsiącu od tej decyzji, informuje się, że jednak będzie funkcjonował (tzn. zostanie przywrócony na okres 3 miesięcy). Czy to nie nazywa się bałaganem. Część pasażerów kupuje kwartalne bilety (Nie chodzi o mnie, ja na miesięczny mogłem sobie pozwolić, ale nie mam straty cenowej po decyzjach wcześniejszych). Czy nie można o takich kwestiach dyskutować w drugim kwartale danego roku, tak aby był czas na wypracowanie różnych wariantów i odpowiednio wcześniej poinformować pasażerów o zmianach? Na ostatnią chwile takich spraw się nie zostawia.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 gru 2012, 7:57

Bon Jovi pisze:Musiał sie odbyć zakup drogich autobusów marki Mercedes?
One są właśnie tanie, nie patrz tylko na znaczek producenta. :kekeke:

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 gru 2012, 8:45

Orkiestra gra, a statek tonie( to Titanik, nie szukałbym analogii do Warszawy).
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 548
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 23 gru 2012, 10:24

Przypominam, że wypowiedzenie dotyczy tylko KM. SKM nie jest objete wspolnym biletem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 gru 2012, 8:58

Tak się kończy stawianie biletomatów ZTM na peronach pociągów, w których nie wszystkie bilety ztm są ważne:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... agow_.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 gru 2012, 12:56

Glonojad pisze:Tak się kończy stawianie biletomatów ZTM na peronach pociągów, w których nie wszystkie bilety ztm są ważne:
Zlikwidujmy biletomat na PKP Radość, bo jeździ tam Minibus. I na MeWilanowska, bo PolskiBus. I na Śródmieściu, bo TLK. I spod stadionu również, bo jeszcze ktoś z ZTMowskim biletem może próbować wejść na mecz.

Uwielbiam pasażerów, którzy zakładają. Albo wydaje się im logiczne. A przecież na każdej stacji są informacje o wspólnym bilecie. A przecież konduktor ma język w gębie i odpowiada na pytania.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 25 gru 2012, 13:10

fik pisze:
Glonojad pisze:Tak się kończy stawianie biletomatów ZTM na peronach pociągów, w których nie wszystkie bilety ztm są ważne:
Zlikwidujmy biletomat na PKP Radość, bo jeździ tam Minibus. I na MeWilanowska, bo PolskiBus. I na Śródmieściu, bo TLK. I spod stadionu również, bo jeszcze ktoś z ZTMowskim biletem może próbować wejść na mecz.

Uwielbiam pasażerów, którzy zakładają. Albo wydaje się im logiczne. A przecież na każdej stacji są informacje o wspólnym bilecie. A przecież konduktor ma język w gębie i odpowiada na pytania.
W złą stronę wnioskujesz. Powinno się dążyć do tego by choćby w granicach Warszawy wszystkie bilety ZTM były honorowane w KM.

ODPOWIEDZ