Plan transportowy Warszawy

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 15 kwie 2015, 12:45

Piottr pisze:Dobrze, że te badania wreszcie zostaną przeprowadzone, choć poprzez spalony most ich wyniki mogą być nieco skażone.
Nie użyłbym tu słowa "nieco". Pisząc na podstawie badań wykonanych przez ZDM w 2012 (ostatni rok sytuacji normalnej) przez Wisłę przeprawiało się 540 tys. pojazdów, z czego 100 tys. mostem Łazienkowskim, a 140 tys. mostem Grota. Po rozpoczęciu remontu na moście Grota zostało 76 tys. pojazdów z czego ok. 30 tys. wyemigrowało na most Północny (zmiana o 71%), a 15 tys. na Siekierkowski (zmiana o 15%). Na pozostałych mostach ruch wzrósł nieznacznie. Teraz, gdy gdzieś przeniosło się 100 tys. pojazdów z Łazienkowskiego, wyniki będą zupełnie odlotowe.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 kwie 2015, 14:38

Na czym polegała normalność w 2012 roku, skoro zamknięta była Targowa, nie wspominając o Świętokrzyskiej? Czemu badania z tegoż roku uznajesz za podstawę do porównywania ze stanem obecnym?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2015, 14:42

Zapewne na tym, że były czynne wszystkie mosty. Targowa to jednak mały pikuś, nie jedzie nią 100k pojazdów...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 kwie 2015, 15:15

Bo zamknięcie Targowej i Tamki wcale a wcale nie dobiło innych mostów... Dajcie spokój, zawsze coś jest zamknięte, zawsze jest coś nietypowego. Nie zrobią teraz, to i tak zaraz zamkną im Kasprzaka, Górczewską...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 kwie 2015, 15:17

Najbliższy "dobry" termin na robienie WBRu byłby w 2022 (o po remoncie średnicy nie wydarzy się coś kolejnego).
Nigdy nie ma idealnego czasu na robienie takich kompleksowych badań...

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 15 kwie 2015, 17:58

Lepszy będzie w listopadzie-grudniu, kiedy otworzą Grota i będzie przejezdny Łazienkowski (a przynajmniej tak obiecują urzędnicy, nie posiadana wiedza podpowiada zgoła co innego, poprzednio miałem rację, zobaczymy jak będzie teraz).
Bastian pisze:Na czym polegała normalność w 2012 roku, skoro zamknięta była Targowa, nie wspominając o Świętokrzyskiej? Czemu badania z tegoż roku uznajesz za podstawę do porównywania ze stanem obecnym?
Targowa i Świętokrzyska wpłynęła na ruch na mostach, obniżając go na Śląsko-Dąbrowskim o 20 tys. pojazdów, a na moście Świętokrzyskim o 25 tys. To jest połowa tego, co na Łazienkowskim, a jak jeszcze dołożymy 65 tys. z Grota, wyjdzie nam, że zakłócenia obecnie będą czterokrotnie wyższe.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 15 kwie 2015, 18:09

Grudzień jest taki sobie, bo i zwiększony ruch przedświąteczny, i rowerzystów mniej.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 15 kwie 2015, 22:43

Badań ruchu nigdy nie robi się w grudniu. Kwiecień i październik to najbardziej reprezentatywne miesiące, choć w Październiku ruch jest obserwowalnie większy.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 15 kwie 2015, 22:54

To w takim razie czekać do kwietnia 2016, choć i tak sądzę, że dane z grudnia 2015 byłyby bardziej miarodajne niż z kwietnia 2015.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 15 kwie 2015, 23:01

Dziś przy bramkach na stacji Politechnika, stał jakiś ankieter-obserwator robiący notatki co się dzieje. czy to w ramach badania ruchu?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 16 kwie 2015, 9:23

Poc Vocem pisze:To w takim razie czekać do kwietnia 2016, choć i tak sądzę, że dane z grudnia 2015 byłyby bardziej miarodajne niż z kwietnia 2015.
To ja może powtórzę, bo może umknęło:
person pisze:Najbliższy "dobry" termin na robienie WBRu byłby w 2022 (o po remoncie średnicy nie wydarzy się coś kolejnego).
Nigdy nie ma idealnego czasu na robienie takich kompleksowych badań...
W przyszłym roku ma zacząć remont linii kolejowej nr 20 i - daj borze tucholski - prace przy budowie 3+3.

Wykonawca zadeklarował, że zmieni nieco metody badań i dalszej obróbki i będzie korygował wyniki pod kątem mostu Ł.
Nigdy nie będzie dobrego czasu na robienie WBR, dlatego istotne byłoby regularne jego przeprowadzanie.
Sebastian pisze:Dziś przy bramkach na stacji Politechnika, stał jakiś ankieter-obserwator robiący notatki co się dzieje. czy to w ramach badania ruchu?
Nie

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 16 kwie 2015, 11:03

person pisze:Wykonawca zadeklarował, że zmieni nieco metody badań i dalszej obróbki i będzie korygował wyniki pod kątem mostu Ł.
Nigdy nie będzie dobrego czasu na robienie WBR, dlatego istotne byłoby regularne jego przeprowadzanie.
Ja mam wielką nadzieję, że te korekty będą przeprowadzone na tyle rzetelnie by wyniki były jak najbardziej miarodajne... bo takie badanie jest jak najbardziej miastu potrzebne, bowiem da to punkt wyjścia do przeprowadzania zmian w sieci transportu miejskiego...

O jakiej regularności mówisz? Co rok, co dwa lata czy rzadziej?
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 16 kwie 2015, 13:38

Aleksander2560 pisze:O jakiej regularności mówisz? Co rok, co dwa lata czy rzadziej?
Generalny Pomiar Ruchu Drogowego robi się co 5 lat. Był 2005, 2010, 2015 się przygotowuje.
A Warszawskie Badanie ruchu było ostatnio w 2005 roku. Powinno być w 2010, ale nie zostało przeprowadzone.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 16 kwie 2015, 14:14

Czyli będzie 10-letnia dziura, ciekawe jakie wyniki wyjadą oraz jak zostanie przeprowadzona analiza porównawcza tego badania.
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 kwie 2015, 18:12

person pisze:W przyszłym roku ma zacząć remont linii kolejowej nr 20 i - daj borze tucholski - prace przy budowie 3+3.
Umknąć nie umknęło, ale nie bardzo wiem dlaczego chcesz wmówić, że utrudnienia o charakterze lokalnym będą mieć wpływ na przebieg podróży równie znaczący co utrudnienia globalne? Wiadomo - stanu idealnego nigdy nie osiągniemy, ale powinno się dobierać termin tak, aby zakłócenia układu były minimalne. Obecny termin przy zamkniętych 1,5 mostu (tych głównych, to nie Świętokrzyski...) tego nie spełnia.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

ODPOWIEDZ