Nie użyłbym tu słowa "nieco". Pisząc na podstawie badań wykonanych przez ZDM w 2012 (ostatni rok sytuacji normalnej) przez Wisłę przeprawiało się 540 tys. pojazdów, z czego 100 tys. mostem Łazienkowskim, a 140 tys. mostem Grota. Po rozpoczęciu remontu na moście Grota zostało 76 tys. pojazdów z czego ok. 30 tys. wyemigrowało na most Północny (zmiana o 71%), a 15 tys. na Siekierkowski (zmiana o 15%). Na pozostałych mostach ruch wzrósł nieznacznie. Teraz, gdy gdzieś przeniosło się 100 tys. pojazdów z Łazienkowskiego, wyniki będą zupełnie odlotowe.Piottr pisze:Dobrze, że te badania wreszcie zostaną przeprowadzone, choć poprzez spalony most ich wyniki mogą być nieco skażone.
Plan transportowy Warszawy
Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Na czym polegała normalność w 2012 roku, skoro zamknięta była Targowa, nie wspominając o Świętokrzyskiej? Czemu badania z tegoż roku uznajesz za podstawę do porównywania ze stanem obecnym?
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Zapewne na tym, że były czynne wszystkie mosty. Targowa to jednak mały pikuś, nie jedzie nią 100k pojazdów...
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Bo zamknięcie Targowej i Tamki wcale a wcale nie dobiło innych mostów... Dajcie spokój, zawsze coś jest zamknięte, zawsze jest coś nietypowego. Nie zrobią teraz, to i tak zaraz zamkną im Kasprzaka, Górczewską...
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Najbliższy "dobry" termin na robienie WBRu byłby w 2022 (o po remoncie średnicy nie wydarzy się coś kolejnego).
Nigdy nie ma idealnego czasu na robienie takich kompleksowych badań...
Nigdy nie ma idealnego czasu na robienie takich kompleksowych badań...
Lepszy będzie w listopadzie-grudniu, kiedy otworzą Grota i będzie przejezdny Łazienkowski (a przynajmniej tak obiecują urzędnicy, nie posiadana wiedza podpowiada zgoła co innego, poprzednio miałem rację, zobaczymy jak będzie teraz).
Targowa i Świętokrzyska wpłynęła na ruch na mostach, obniżając go na Śląsko-Dąbrowskim o 20 tys. pojazdów, a na moście Świętokrzyskim o 25 tys. To jest połowa tego, co na Łazienkowskim, a jak jeszcze dołożymy 65 tys. z Grota, wyjdzie nam, że zakłócenia obecnie będą czterokrotnie wyższe.Bastian pisze:Na czym polegała normalność w 2012 roku, skoro zamknięta była Targowa, nie wspominając o Świętokrzyskiej? Czemu badania z tegoż roku uznajesz za podstawę do porównywania ze stanem obecnym?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
- Solaris U10
- Posty: 2660
- Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26
Grudzień jest taki sobie, bo i zwiększony ruch przedświąteczny, i rowerzystów mniej.
Badań ruchu nigdy nie robi się w grudniu. Kwiecień i październik to najbardziej reprezentatywne miesiące, choć w Październiku ruch jest obserwowalnie większy.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
To w takim razie czekać do kwietnia 2016, choć i tak sądzę, że dane z grudnia 2015 byłyby bardziej miarodajne niż z kwietnia 2015.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
Dziś przy bramkach na stacji Politechnika, stał jakiś ankieter-obserwator robiący notatki co się dzieje. czy to w ramach badania ruchu?
To ja może powtórzę, bo może umknęło:Poc Vocem pisze:To w takim razie czekać do kwietnia 2016, choć i tak sądzę, że dane z grudnia 2015 byłyby bardziej miarodajne niż z kwietnia 2015.
W przyszłym roku ma zacząć remont linii kolejowej nr 20 i - daj borze tucholski - prace przy budowie 3+3.person pisze:Najbliższy "dobry" termin na robienie WBRu byłby w 2022 (o po remoncie średnicy nie wydarzy się coś kolejnego).
Nigdy nie ma idealnego czasu na robienie takich kompleksowych badań...
Wykonawca zadeklarował, że zmieni nieco metody badań i dalszej obróbki i będzie korygował wyniki pod kątem mostu Ł.
Nigdy nie będzie dobrego czasu na robienie WBR, dlatego istotne byłoby regularne jego przeprowadzanie.
NieSebastian pisze:Dziś przy bramkach na stacji Politechnika, stał jakiś ankieter-obserwator robiący notatki co się dzieje. czy to w ramach badania ruchu?
- Aleksander2560
- (Aleksander2634)
- Posty: 1194
- Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
- Lokalizacja: Warszawa-Białołęka
Ja mam wielką nadzieję, że te korekty będą przeprowadzone na tyle rzetelnie by wyniki były jak najbardziej miarodajne... bo takie badanie jest jak najbardziej miastu potrzebne, bowiem da to punkt wyjścia do przeprowadzania zmian w sieci transportu miejskiego...person pisze:Wykonawca zadeklarował, że zmieni nieco metody badań i dalszej obróbki i będzie korygował wyniki pod kątem mostu Ł.
Nigdy nie będzie dobrego czasu na robienie WBR, dlatego istotne byłoby regularne jego przeprowadzanie.
O jakiej regularności mówisz? Co rok, co dwa lata czy rzadziej?
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa
Generalny Pomiar Ruchu Drogowego robi się co 5 lat. Był 2005, 2010, 2015 się przygotowuje.Aleksander2560 pisze:O jakiej regularności mówisz? Co rok, co dwa lata czy rzadziej?
A Warszawskie Badanie ruchu było ostatnio w 2005 roku. Powinno być w 2010, ale nie zostało przeprowadzone.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
- Aleksander2560
- (Aleksander2634)
- Posty: 1194
- Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
- Lokalizacja: Warszawa-Białołęka
Czyli będzie 10-letnia dziura, ciekawe jakie wyniki wyjadą oraz jak zostanie przeprowadzona analiza porównawcza tego badania.
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa
Umknąć nie umknęło, ale nie bardzo wiem dlaczego chcesz wmówić, że utrudnienia o charakterze lokalnym będą mieć wpływ na przebieg podróży równie znaczący co utrudnienia globalne? Wiadomo - stanu idealnego nigdy nie osiągniemy, ale powinno się dobierać termin tak, aby zakłócenia układu były minimalne. Obecny termin przy zamkniętych 1,5 mostu (tych głównych, to nie Świętokrzyski...) tego nie spełnia.person pisze:W przyszłym roku ma zacząć remont linii kolejowej nr 20 i - daj borze tucholski - prace przy budowie 3+3.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears