Strona 2 z 4
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 09 gru 2020, 17:05
autor: fik
Glonojad pisze: ↑07 gru 2020, 17:43
Żeby potem nie dało się go stamtąd zabrać, bo się ktoś do przesiadki na 116 albo inne 180 przyzwyczai. Nie.
A może to jednak powinno dawać możliwości takich, jednak dość atrakcyjnych relacyjnie, przesiadek? Zawszeć to większa wartość dodana niż pół 519 i całe 522, ale z różnych przystanków.
Oczywiście uwazam, że bezwzględnie to powinna być linia całotygodniowa i równie bezwzględnie powinna jechać ze Starej Miłosny zamiast 147.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 09 gru 2020, 17:12
autor: Glonojad
I potem korek na dojeździe na Ursynów?
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 09 gru 2020, 20:20
autor: michael112
fik pisze: ↑09 gru 2020, 17:05
Glonojad pisze: ↑07 gru 2020, 17:43
Żeby potem nie dało się go stamtąd zabrać, bo się ktoś do przesiadki na 116 albo inne 180 przyzwyczai. Nie.
A może to jednak powinno dawać możliwości takich, jednak dość atrakcyjnych relacyjnie, przesiadek? Zawszeć to większa wartość dodana niż pół 519 i całe 522, ale z różnych przystanków.
Oczywiście uwazam, że bezwzględnie to powinna być linia całotygodniowa i równie bezwzględnie powinna jechać ze Starej Miłosny zamiast 147.
Też sądzę że to by był dobry pomysł, ale jak są takie obiekcje co do tego Wilanowa, to może tymczasowo kończyć na pętelce tam gdzie 163 i 164 podjeżdżają w kursach szkolnych. Będzie chociaż przesiadka do 139/251/połowa 519 (a może dałoby się tam wyciągnąć skrócone 519?)
Irównież przychylam się do pomysłu że powinna to być linia całotygodniowa.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 9:10
autor: Vlady
Na pętlę Powsinek mogą zajeżdżać wozy max 10m.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 9:41
autor: Yelonker
Vlady pisze: ↑10 gru 2020, 9:10
Na pętlę Powsinek mogą zajeżdżać wozy max 10m.
Teraz po tym, jak ją przebudowano, też? To by wyjaśniało, dlaczego 217 dalej kończy na Sarmackiej.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 9:54
autor: Vlady
Pop przebudowie tym bardziej się nie da:
download/file.php?id=6062&mode=view
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 12:15
autor: michael112
To pewnie właśnie po przebudowie ją zepsuli. W dawnych czasach, do 1992 roku, kończyło tam 140, zapewne na przegubach.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 13:27
autor: fik
Glonojad pisze: ↑09 gru 2020, 17:12
I potem korek na dojeździe na Ursynów?
Mam w sobie taką myśl, że niekoniecznie linia na moście musi być tą samą, która powinna połączyć Wilanów z Ursynowem. Ale to wszystko mgliste, kompleksowych idei nie mam na razie

130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 16:26
autor: Bastian
fik pisze: ↑10 gru 2020, 13:27
Glonojad pisze: ↑09 gru 2020, 17:12
I potem korek na dojeździe na Ursynów?
Mam w sobie taką myśl, że niekoniecznie linia na moście musi być tą samą, która powinna połączyć Wilanów z Ursynowem. Ale to wszystko mgliste, kompleksowych idei nie mam na razie
No przecież nie chodzi o połączenie Wilanowa z Ursynowem, tylko o połączenie Wawra z Ursynowem. I żeby uniknąć tego, że jak puści się linię do Wilanowa, to na Ursynów i do metra trzeba będzie puścić drugą...
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 16:48
autor: fik
Bastian pisze: ↑10 gru 2020, 16:26
fik pisze: ↑10 gru 2020, 13:27
Mam w sobie taką myśl, że niekoniecznie linia na moście musi być tą samą, która powinna połączyć Wilanów z Ursynowem. Ale to wszystko mgliste, kompleksowych idei nie mam na razie
No przecież nie chodzi o połączenie Wilanowa z Ursynowem, tylko o połączenie Wawra z Ursynowem.
No mi nie chodzi. Uważam jechanie spod CZD do metra, żeby pojechać do centrum, za bezsensowne, więc uważam, że linia powinna dać jak najwięcej możliwości podróży do istotnych celów zlokalizowanych na południowo-lewym brzegu, i uważam że pod tym kątem para punktów Wilanów + M Wilanowska daje znacznie szersze możliwości niż M Imielin.
I żeby uniknąć tego, że jak puści się linię do Wilanowa, to na Ursynów i do metra trzeba będzie puścić drugą...
Ale do metra trzeba puścić zero linii. Trzeba zapewnić jak najwięcej połączeń funkcjonalnych, aby można było dojechać na szeroko pojęty Dolny Mokotów,
do Mordoru, do Piaseczna, potencjalnie na lotnisko, a nie szukać nowych dróg dla połączeń docentrowych, które już są obsługiwane koleją i liniami przyspieszonymi. Strefa oddziaływania takiego 319 na prawym brzegu obejmuje wyłącznie miejsca, które mają już obecnie bardzo dobre połączenie z dzielnicami centralnymi, więc trzeba je uatrakcyjnić w inny sposób, a dwie przesiadki w relacji do Sadyby (która indywidualnie oczywiście nie jest istotnym punktem docelowym, ale suma tych wszystkich lokacji już istotna będzie) to nie jest ten sposób.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 17:04
autor: Krzysiek_S
Fik. ZTM jednak argumentuje, że podstawowym celem będzie połączenie lk numer 7 z południowymi dzielnicami Warszawy po lewej stronie Wisły z tym i z metrem oraz tramwajem. Dodatkowo obsługa rozrastających się osiedli wzdłuż Przewodowej i połączenie Wawra południowego z administracyjnym centrum Wawra.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 17:14
autor: fik
No ale jak ma 319 połączyć z południowymi dzielnicami Warszawy po lewej stronie Wisły, w tym z tramwajem, skoro nie dojedzie do tramwaju? Nie zapewni przesiadek na Stegny i Sadybę w najdogodniejszym miejscu?
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 17:17
autor: Krzysiek_S
fik pisze: ↑10 gru 2020, 17:14
No ale jak ma 319 połączyć z południowymi dzielnicami Warszawy po lewej stronie Wisły, w tym z tramwajem, skoro nie dojedzie do tramwaju? Nie zapewni przesiadek na Stegny i Sadybę w najdogodniejszym miejscu?
Tramwaj do Branickiego którego oczywiście jeszcze długo nie będzie.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 17:18
autor: Autobus Czerwon
Chyba faktycznie dużo logiczniejsze byłoby skierowanie 319 do Wilanowskiej i puszczenie przez Branickiego czegoś z Wilanowa, przez Miasteczko.
130 metrów niedasizmu - happening SSC
: 10 gru 2020, 17:58
autor: Bastian
Zastrzegam, że pisząc o Ursynowie owszem, miałem na myśli między innymi metro, ale wcale nie podróż nim do centrum. Mam wrażenie, że dojechać Branickiego i do metra Imielin, a potem tym metrem do Wilanowskiej, będzie szybciej i pewniej, niż tłuc się tam autobusem przez al. Wilanowską...