[Łódź] Port Lotniczy im. Reymonta

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 sty 2006, 13:40

Obawiam się, że mogło to by być konieczne. W jakimś polskim mieście zaistniała ulica... Obrońców Monte Cassino. Miesiąc trwało, zanim pomyłkę naprawiono...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 sty 2006, 19:30

A w Golubiu Dobrzyniu jest skrzyżowanie ulic Chopina i Szopena :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 11 sty 2006, 20:01

R-11 Kleszczowa pisze:A w Golubiu Dobrzyniu jest skrzyżowanie ulic Chopina i Szopena :D
Dobre :D To tak jak u nas się krzyżowała Strumykowa ze Strumykową bodajże ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8378
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 sty 2006, 20:46

W Łodzi (na jednym osiedlu) są ulice Bolesława Śmiałego i Szczodrego...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 lut 2006, 15:59

geograf pisze:W Łodzi (na jednym osiedlu) są ulice Bolesława Śmiałego i Szczodrego...
....na Olechowie :wink:


Obrazek
Już w kwietniu z lotami z Łodzi do Berlina startuje Sky Express. Bardzo prawdopodobne są też regularne loty do Lwowa i Kijowa.

Loty do stolicy Niemiec mają być cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i niedzielę. Pasażerów przewiozą 34-osobowe samoloty Saab 340. - Przyloty do Łodzi zaplanowano wstępnie na godz. 9.50 , a odlot do Berlina - tego samego dnia po południu. Ceny biletów nie są jeszcze ustalone, ale ze wszystkimi opłatami będą prawdopodobnie kosztowały 90 euro (w jedną stronę). Będzie można je kupować w kasie na lotnisku oraz na stronie internetowej przewoźnika - mówi Miłosz Wika, rzecznik łódzkiego lotniska. Paweł Melcer, prezes stowarzyszenia Lotnisko dla Łodzi: - Mam nadzieję, że wybór kierunku nastąpił w oparciu o badania preferencji wyjazdowych łodzian. Niepokoi też stosunkowo wysoka cena przy niedużej odległości do Berlina - mówi.

Dyrektorem inwestycyjnym na lotnisku Lublinek ma zostać Wojciech Kuś, dyrektor budynków i lokali łódzkiego magistratu - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Na Lublinku nie ma teraz funkcji dyrektora ds. inwestycji. Nowe stanowisko miałoby zostać utworzone, żeby nadzorować inwestycje. A będzie ich sporo. Po walce posłów i samorządowców w Sejmie o pieniądze dla Łodzi budżet centralny wyłoży na nie 25 mln zł. Do tej pory realizacją inwestycji zajmował się prezes Leszek Krawczyk oraz kierownik działu inwestycji. Wojciech Kuś informacjom o swoim awansie na lotnisko zaprzecza. - To plotki - mówi. Jednak to właśnie on pojechał w styczniu na posiedzenie sejmowej Komisji Finansów, gdy ważyły się losy przekazania na lotnisko 25 mln zł z budżetu centralnego. Oprócz niego byli tam dwaj wiceprezydenci Włodzimierz Tomaszewski i Marek Michalik oraz prezes Krawczyk. Co tam robił dyrektor wydziału budynków i lokali? - Byłem w grupie, żeby w imieniu prezydenta pilnować interesów miasta - powiedział dyrektor Kuś
.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 lis 2006, 9:45


Obrazek
30 mln euro na rozbudowę lotniska

ŁÓDŹ. Tyle pieniędzy łódzki port im. Władysława Reymonta może dostać z budżetu UE

Projekt podzielenia unijnych pieniędzy przygotowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. - W rozdziale dotyczącym województwa łódzkiego jest lotnisko im. Reymonta, a przy nim kwota 30 mln euro - informuje Piotr Krzywicki, poseł PiS. - Projekt trafił właśnie do konsultacji z innymi ministerstwami, a wkrótce zajmie się nim rząd - dodaje.

Polskie propozycje podziału pieniędzy na koniec będzie jeszcze musiała zatwierdzić UE.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w latach 2007-2013 łódzkie lotnisko dostanie ok. 120 mln złotych (dokładna kwota zależy od kursu euro). A pieniądze są bardzo potrzebne. Wybudowany niedawno terminal dla tanich linii niedługo może okazać się za ciasny dla pasażerów. Tymczasem budowa nowego obiektu razem z parkingami i płytą postojową dla samolotów to koszt ponad 100 mln złotych.

Piotr Anuszczyk
Natomiast mnie obiła się ostatnio o uszy infomacja, że jeden z kandydatów na prezydenta Łodzi aby zmniejszyć ilość osób, które chca wyjechać z miasta postanowił, ze jak zostanie prezydentem to przebuduje lotnisko tak aby mogły tam samoloty tylko lądować :D :shock:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 lis 2006, 16:49

R-11 Kleszczowa pisze:Natomiast mnie obiła się ostatnio o uszy infomacja, że jeden z kandydatów na prezydenta Łodzi aby zmniejszyć ilość osób, które chca wyjechać z miasta postanowił, ze jak zostanie prezydentem to przebuduje lotnisko tak aby mogły tam samoloty tylko lądować :D
Jesli to co mówisz to jest prawda to ja nie chce mieszkac w Łodzi.

A tak pozatym, to jak te samoloty by startowały? Lądowac owszem, ale wystartowac też muszą. Bez pasażerów?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lis 2006, 17:27

Nie. Na lawetach się na Okęcie przewiezie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 lis 2006, 17:50

pawcio pisze:Nie. Na lawetach się na Okęcie przewiezie.
I utkną w korku pod raszynem :D

ODPOWIEDZ