Prosimy o zachowanie ostrożności! Megafoniści!

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 01 cze 2007, 17:02

MeWa pisze: Mi osobiście nie przeszkadzają te drobne niuanse w wymowie, a nawet podobają się.
Mi też nie przeszkadzają, dopóki są pewnego rodzaju egzotyką. Niestety z dworca Śródmieście korzystam niemal codziennie i w końcu zaczyna mnie to irytować ;) Z DWG jakoś udaje się jeździć do WielIszewa...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 01 cze 2007, 17:06

Dawno dawno temu (tak ze 20 lat) jechałem z rodzicami z Centralnego nocnym nad morze, chyba do Ustki. Pociągi tak odjeżdżały, że z jednego peronu w odstępie 5 minut był nocny Kołobrzeg i Ełk (przez Olsztyn). Kołobrzeg (pierwszy wg. rozkładu) został zapowiedziany jako Olsztyn i wjechał na jego tor. Tłum nie patrząc na tabliczki boczne składu "zaatakował". Zamieszanie dopiero powstało jak pojawił się Olsztyn zapowiedziany już dobrze, ale z wyświetlonym napisem na peronie Kołobrzeg. Pasażerowie oczekujący na kurs Kołobrzeg rzucili się i tu i tam.
Całość udało się uporządkować w Działdowie gdzie zatrzymano obydwa pociągi na naście minut i umożliwiono wszystkim wybranie właściwego pociągu.
Inna historia miała miejsce w Białymstoku, trafiły się akurat na jednym peronie mocno opóźnione Warszawa - Suwałki i Suwałki - Warszawa. Część pasażerów niezbyt dokładnie słuchając komunikatów wsiadła w złe składy (brak było wtedy tablic na peronie).
Zaś najdziwniejszy komunikat słyszałem w Ex Neptun w 1984 roku (w dzień pogrzebu ks. Popiełuszki). Wracałem z Malborka od rodziny i pociąg nagle stanął w "polu" gdzieś przed Iławą. W pociągu po kilku minutach komunikat "Szanowni podróżni. Pomoc jest w drodze (o to wzbudziło ciekawość), pali się lokomotywa (tu już były objawy lekkiej paniki)". Tak naprawdę był pożar EU07 i zastępczo potem ciągnął nas do Iławy jakiś spalinowóz.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 01 cze 2007, 22:32

R-9 Chełmska pisze:Ostatnio niestety jestem zmuszony do częstych podróży KM. Do pasji doprowadzają mnie teksty nagranego (?) pana na dworcu Śródmieście:
"Pociąg do DęblYna odjedzie z toru przy peronie 1", a na tablicy czołowej pociąg ma DęblIn, a nie DęblYn...
Do pasji to najwyzej moga doprowadzic teksty na Poznaniu Głównym...
A jeśli chodzi o Dęblyn, to na centralnym też jest pani, którą juz kilkukrotnie słyszałem wymawiającą "Lublyn".

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2007, 15:23

Kra pisze: Inna historia miała miejsce w Białymstoku, trafiły się akurat na jednym peronie mocno opóźnione Warszawa - Suwałki i Suwałki - Warszawa. Część pasażerów niezbyt dokładnie słuchając komunikatów wsiadła w złe składy (brak było wtedy tablic na peronie).
No akurat w Bstoku po dziś dzień planowo stoją przy tym samym peronie trzecim pociągi do Suwałk i z Suwałk i jakoś to pomyłek nie powoduje.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

bruno
Posty: 351
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:49
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bruno » 02 cze 2007, 20:02

Kiedyś na Wschodniaku, po usłyszeniu sygnału że będzie zapowiedź, usłyszałem przez megafon jakieś huki i szczekanie psa, a potem dopiero zapowiedź pociągu. Co to było - nie wiem

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 02 cze 2007, 20:33

Pewnie szklanka-sygnał dźwiękowy zbiła się megafonistce, co wywołało następnie szczekanie jej psa ;)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 cze 2007, 19:27

piotram pisze: A jeśli chodzi o Dęblyn, to na centralnym też jest pani, którą juz kilkukrotnie słyszałem wymawiającą "Lublyn".
faktycznie, bardzo lubię jej głos. To jest jedna z tych, co tam zapowiadają "od zawsze".
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 14 cze 2007, 19:53

Czy na Zachodnim zawsze są tacy nierozgarnięci megafoniści? Dzisiaj czekałem tamże 10 minut na SKMkę z lubością wsłuchując się w zapowiedzi. Sprawiało to wrażenie, jakby zapowiadający tracili rezon mniej więcej po słowie "pociąg". ;) Np. pierwsze podejście:
Pociąg Jaćwing (cisza)
Drugie podejście:
Pociąg Jaćwing z Suwałk do Warsz... Wrocławia (...)

Zapowiedzi SKMki też były niezłe, szczególnie z racji kapitalnego akcentowania,. szczególnie stacji Sulejówek Miłosna.

Cały czas podczas tych zapowiedzi czuć było nerwowe przeglądanie rozkładów w poszukiwaniu odpowiednich relacji zapowiadanych pociągów. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 cze 2007, 19:59

Na Zachodnim jest taka jedna pani, która ma śmieszny akcent :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 14 cze 2007, 20:06

Akurat z bodajże trójcy zapowiadających pani robiła to najpłynniej i najlepiej, natomiast dwaj panowie skutecznie poprawiali mi humor. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 cze 2007, 18:39

Dzisiaj na Śródmieściu nadawane były nagrane komunikaty (tego samego pana, co zapowiada wszystkie pociągi) o Czeczeńskich Dniach Kultury i Czeczeńskim Ekspresie - dla mnie trochę dziwna opcja, zwłaszcza jeśli słyszy się ten komunikat o 5:30 ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 16 cze 2007, 20:28

Na wschodnim też co 30 minut wczoraj zapowiadali

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tasiek » 23 cze 2007, 13:45

Ja w tym roku jadąc na paradę do Wolsztyna przesiadając sie w Koninie usłyszałem:

"Pociąg Tanich Linii Kolejowych ( tu chwila ciszy ) ojej (dopiero po chwili pani z wyraźnym rozbawieniem w głosie powiedziała) Pociąg Tanich Linii Kolejowych Zielonogórzanin wjedzie na tor X przy peronie Y :)

A co do wymowy to Lublyn Dęblyn, to pikuś w porówaniu z Bydgoszczą Główną gdzie pociąg wjeżdża na tor przy peronie piątem :), bo że czasami na czeci wjeżdża to już się przyzwyczaiłem :)

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 23 cze 2007, 18:42

tasiek pisze: A co do wymowy to Lublyn Dęblyn, to pikuś w porówaniu z Bydgoszczą Główną gdzie pociąg wjeżdża na tor przy peronie piątem :), bo że czasami na czeci wjeżdża to już się przyzwyczaiłem :)
Parę dni temu słyszałem "z Gdyni do Białegostoka" tylko nie pamiętam już gdzie, Gdańsk, Malbork lub Elbląg.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 lip 2007, 16:37

Od kiedy na stacji W-wa Wesoła jest zapowiadanie pociągów ? :shock:

ODPOWIEDZ