Wycieczki po mieście

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 11 lut 2007, 20:58

Siecool pisze:
dzidek pisze:=D> pogoda (szczególnie temperatura) wręcz zachęca do spacerów po lesie :> :P
Chyba nie przewidujesz nam zimy na najbliższe 6 miesięcy? ;]
teraz to wszystko jest możliwe :P Pogoda jest nieobliczalna :>

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 lut 2007, 21:55

Tomasz pisze:Witajcie!

Trafiło mi się oprowadzić zagranicznego gościa po Warszawie. Będzie tu 6 miesięcy. Jak sądzicie, co może być interesujące? I nie chodzi mi o np. Łazienki, Starówkę. Pozdrawiam

P.S.
Złote Tarasy ma już za sobą lol
Proponuje Tobie barokowy (oryginalny!) kosciol na Czerniakowskiej, Wilanow, Zamek Krolewski, Cytadele, muzea (Powstania, Narodowe, Wojska) Stare Powazki, Cmentarz Zydowski etc.... Jako przyszly przewodnik warszawski zapewniam ciebie, ze tu jest kupa miejsc do zwiedzania.

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2006, 13:24

Post autor: Tomasz » 11 lut 2007, 22:07

Właśnie takich miejsc chcę uniknąć. Może sam sobie tam pójść. A ja mu chcę pokazać prawdziwą Warszawę. Nie te wszystkie przyjazne dla turystów miejsca.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 11 lut 2007, 22:08

Tomasz pisze:A ja mu chcę pokazać prawdziwą Warszawę.
To proponuję Dworzec Główny i tamtejsze cmentarzysko wagonów. :D
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7766
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 lut 2007, 22:10

Tomasz pisze:Nie te wszystkie przyjazne dla turystów miejsca.
Kościół na Czerniakowskiej nie jest przyjazny dla turystów. Jedyna msza tamże odbywa się w DP o godzinie 6 i w niedziele jakoś niewiele później. Zresztą to właśnie zabytki są prawdziwą Warszawą - przetrwały dużo, lub przypominają historię, którą Warszawa ma bogatą.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 11 lut 2007, 22:20

Siecool pisze:To proponuję Dworzec Główny i tamtejsze cmentarzysko wagonów. :D
to może Centralny z jego labiryntem korytarzy
Tomasz pisze:Właśnie takich miejsc chcę uniknąć.
a jakie zaintersowania ma ten gość, bo to duzo zmienia

nie wiem czy jest otwarta, ale jesli tak to można mu pokazać widok na pobliskie centrum z kładki-ulicy Przyce na Odolanach
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 lut 2007, 22:25

Tomasz pisze:Właśnie takich miejsc chcę uniknąć. Może sam sobie tam pójść. A ja mu chcę pokazać prawdziwą Warszawę. Nie te wszystkie przyjazne dla turystów miejsca.
Sam, sam.... Obcokrajowiec nie ma pojecia o miescie do ktorego przyjechal. Polec do Aten i zastanow sie co robic. Owszem Akropol, ale co jeszcze? Trzeba mu pomoc i pokazac historie. Natomiast zdanie o tym co widzial musi wyrobic sobie sam.
R-9 Chełmska pisze:Kościół na Czerniakowskiej nie jest przyjazny dla turystów. Jedyna msza tamże odbywa się w DP o godzinie 6 i w niedziele jakoś niewiele później. Zresztą to właśnie zabytki są prawdziwą Warszawą - przetrwały dużo, lub przypominają historię, którą Warszawa ma bogatą.
W czasie mszy sie nie zwiedza. Ale mozna ojcow poprosic i wpuszcza w czasie dnia.

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2006, 13:24

Post autor: Tomasz » 11 lut 2007, 23:21

MisiekK pisze:Sam, sam.... Obcokrajowiec nie ma pojecia o miescie do ktorego przyjechal. Polec do Aten i zastanow sie co robic. Owszem Akropol, ale co jeszcze? Trzeba mu pomoc i pokazac historie. Natomiast zdanie o tym co widzial musi wyrobic sobie sam.
Ma przewodnik, a poza tym inni ludzie z jego uczelni mogą mu pomóc. Przyjechał z wymiany. Zapewne wszyscy będą chcieli mu pokazać te wszystkie "fajne" miejsca jak starówka itd., więc ja tego chcę uniknąć. Wiem co robię :D

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 12 lut 2007, 22:19

Spacer po skarpie...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 mar 2007, 19:18

O tak,jak najbardziej! :D
Jak już skarpa,to całe piękne pogranicze Ursynowa z Mokotowem i Wilanowem!
Pola Wilanowskie,SGGW[pałac,pływalnia],Kościół Św.Katarzyny.A z Czerniakowa-jak najbardziej Kopiec PW-fenomenalne widoki,ciekawe wejście[dość fabryczne,z krajobrazem ruskich hurtowni-niedawno z klasą byłem :P].Najlepiej sobie wejść od strony ochydnych bloków bierutowsko-gierkowskich[przy okazji],zejść spacerkiem deptakiem-chodnikiem,gdzie są setki krzyży pamiątkowych na Bartycką.Niedaleko sanktuarium na Siekierkach jest ścieżka rowerowa nad stawami wiodąca,fajna bardzo,pozatym wał jak najbardziej dobry na rowery,Zawady,Powsin Park Kultury musi zobaczyć!Pojechać do Konstancina,do parku zdrojowego-tam się odświeżyć solą. ;-)
A z dalszych podróży-rok temu w długi weekend byłem na zamku w Czersku,tam też bardzo fajnie pojechać samochodem najlepiej,bo PKS do Góry Kalwarii,a dalej nie wiadomo kiedy w sumie jest...
Trochę się rozpisałem,tyle. O-)
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 05 mar 2007, 19:21

ziomal pisze:ruskich
To ciekawe, skąd w Warszawie Rusini, a już w czasach "fabrycznych" :-k

[ Dodano: 2007-03-05, 19:23 ]
ziomal pisze:ochydnych bloków bierutowsko-gierkowskich
Hmm... To też ciekawe, tak długo te bloki budowali?

[ Dodano: 2007-03-05, 19:23 ]
Hmm... Już nie będę krytykował czytelności i poprawności zapisu, bo jeszcze mnie samego ktoś skrytykuje... :-P
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 mar 2007, 19:25

Dobra-może to tak za bardzo ,,w biegu'' pisałem... :D
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2007, 19:36

Po pierwsze - spacje po przecinkach!

Po drugie - przestańże stosować kwadratowe nawiasy, choćby dlatego (jeśli polszczyznę masz w głębokim poważaniu), że przy cytowaniu to się wszystko zacznie chrzanić. [-X
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 mar 2007, 19:57

ziomal pisze:ałe piękne pogranicze Ursynowa z Mokotowem i Wilanowem!
Pola Wilanowskie,SGGW[pałac,pływalnia],Kościół Św.Katarzyny.A z Czerniakowa-jak najbardziej Kopiec PW-fenomenalne widoki,ciekawe wejście[dość fabryczne,z krajobrazem ruskich hurtowni-niedawno z klasą byłem :P ].Najlepiej sobie wejść od strony ochydnych bloków bierutowsko-gierkowskich[przy okazji],zejść spacerkiem deptakiem-chodnikiem,gdzie są setki krzyży pamiątkowyc
Bastian pisze:że przy cytowaniu to się wszystko zacznie chrzanić. [-X
tak? :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2007, 20:49

Tak.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ