Warszawskie stadiony i ich przyszłość

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 lut 2006, 22:51

Proboszcz pisze:Już wolę, żeby był Jarmark Europa (fajna tam jest atmosfera)
No........Bardzo reprezentacyjne miesce dla stolicy państwa aspirującego do odgrywania znaczącej roli we współczesnej Europie. Ale to tylko moja opinia.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 lut 2006, 15:39

Ake nieźle oddaje rzeczywisty charakter masta na dorobku, pogrążonego w chaosie organizacyjnym.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 lut 2006, 16:23

Owszem.

A tak jeszcze mi się przy okazji Olimpiady, przypomniało o Skoczni Narciarskiej na Mokotowie....nawet igielit na niej był......A mozna by wyremontowac. Napewno znalezli by się chętni do uprawiania skoków narciarskich w Warszawie.....ale co tam- dostali tytuł i udają nie wiadomo kogo.....ech.. :-?
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 lut 2006, 11:34

:arrow: Póki co wczoraj i dzisiaj podobno otworzyli górkę i wyciągi na Szczęśliwicach, ale tylko na dwa dni. To była chyba inicjatywa Faktu i Stoenu. A jeśli chodzi o stadion, to z powyższej koncepcji zagospodarowania wynika, że linia kolejowa będzie przebiegać przez teren całego kompleksu sportowego.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 12 lut 2006, 11:37

Tak Górkę Szcześliwicką mieli otworzyć wczoraj i dziś. Nawet się wybierałem na narty ale wolę pooglądać Olimpiadę w TV :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 12 lut 2006, 11:54

Paradoksalnie Jarmark Europa wyrasta na atrakcję turystyczną Warszawy... Innych prawie nie ma, więc... smutne :/

Co do stadionu zamiast Stadionu, to pamiętajmy, że taki artykuł z wypowiedzią przedstawiciela tego czy tamtego urzędu, że "za chwilę będzie stadion zamiast bazaru" pojawią się cyklicznie co kilkanaście miesięcy :))

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 12 lut 2006, 11:57

Ano. Dlatego już się przywyczaiłem, że narazie nie ma co liczyć na stadion........a oni chcą Mistrozstwa Europy w 2012 organizować :lol: :lol: :lol: Olimpiada miała wtedy być w Warszawie.


Ale tak patrząc na Igrzyska w Turynie to cały czas patrze na nie z perspektywy, że nie wiele brakowało, a odbyłyby się w Zakopanem i okolicach. :roll:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 13 lut 2006, 10:24

Raczej ze szkodą dla całego TPNu :!:

[ Dodano: 2006-02-13, 14:58 ]
(...)Tomasz Lipiec, minister sportu, oraz Mirosław Kochalski, komisarz miasta. Ten drugi powiedział, że niedawno władze miasta zdecydowały się na zmianę przebiegu trasy drugiej linii metra, tak by prowadziła bliżej stadionu
Słuchajcie, albo mi się już wszystko chrzani, albo zaczynamy naprawdę żyć w oparach absurdu PiSuarowego. Mam wrażenie, że oni starali się wlaśnie z całych sił, aby metro obok stadionu XX-lecia nie biegło, forsując równocześnie wariant przez Karową, obok pomnika "pięć piw" i bezpośrednio do Wileniaka :shock: Jednocześnie upierali się dziko przy stadionie narodowym na Legii. Teraz nagle zmienili front :?: I do tego próbują ludziom wmówić, że od początku takie właśnie mieli plany :?: :!: :shock: #-o W mojej głowie się to zmieścić nie jest w stanie. Jak tak dalej pójdzie, to osiągniemy poziom propagandy Stalinowskiej ](*,)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 lut 2006, 20:10

Już niebawem......niestety #-o Kaczynizm będzie #-o Choć w sumie to już jest #-o


Co do TPN- to faktycznie. Trzeba by trochę Park poświęcić, ale Polska na Igrzyskach tylko by zyskała IMHO. Ja wiem, że trzeba dbac o Tatry, bo są małe i wogóle.....ale i tak fajnie bybyło gdyby Polska zorganizowała IO.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 14 lut 2006, 16:44

A tak jeszcze mi się przy okazji Olimpiady, przypomniało o Skoczni Narciarskiej na Mokotowie....nawet igielit na niej był......
Piękna skocznia...naturalna górka i w ogóle.Bodajże K-45 ale zawsze.Idioci rozebrali ją jakieś 10 lat temu do połowy,i tak zostało.Może i dobrze...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 lut 2006, 19:53

Rozebrali, bo groziła zawaleniem. Skakał na niej swego czasu nawet Wojciech Fortuna :P ......ale cóz....lepiej rozberać niż naprawić/ przebudować :evil:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 22 lut 2006, 19:38

Nawet jakby przebudowali obawiam się, że skończyłaby niestety tak jak Górka Szczęśliwicka. :(
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 lut 2006, 20:04

Siecool pisze:Nawet jakby przebudowali obawiam się, że skończyłaby niestety tak jak Górka Szczęśliwicka. :(
Gdyby była dobrze zarządzana to bym jej nie przekreślał- tak Górki jak i Skoczni :wink:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 23 lut 2006, 3:51

Byłem na tej skoczni na jakichś zawodach jak miałem 3-4 lata :-D wujek mieszkał tuż obok, w wieżowcu na Cieszyńskiej.

Drugi raz byłem tam ze 4 lata temu. Okolica ponura, skocznia upodabnia się na dolnej części do okolicznych działek opanowanych przez wszelkiej maści element :roll: w dodatku gdy chciałem podejść do progu drogę zagrodził mi sporych rozmiarów wilczur. Nie ugryzł mnie ale odejść też nie dał. Po 5 minutach stania z warczącym psem przy nodze zjawił się ochroniarz i kazał spadać zamykając za sobą furtkę ("otwarta była? Kurde, on mógł wybiec i kogoś ugryźć" :shock: :roll: )
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 18 sie 2006, 8:53

:arrow: Wpłynęła tylko jedna oferta:
ŻW pisze:Obiekt na Legii wybuduje firma HBM

To będzie najnowocześniejsza piłkarska arena w Europie Środkowej. Zmieści 35 tys. widzów. Nad boiskiem powstanie dach. Wszystko będzie gotowe w 2009 roku.

Wczoraj w Ratuszu otwarto oferty, a właściwie ofertę firmy chętnej do budowy stołecznej świątyni futbolu. Stadion przy ul. Łazienkowskiej gotowa jest postawić za 462 mln zł (plus 22 proc. VAT) niemiecka firma HBM Stadien und Sportstättenbau.

Dużym zaskoczeniem był brak zgłoszenia Grupy ITI, właściciela Klubu Piłkarskiego Legia, która planowała start w przetargu.

– Kryteria, jakie postawiło miasto, nie odpowiadały nam. Kosztowny obiekt miał być wybudowany w znacznej mierze za pieniądze prywatnych inwestorów. Z przeprowadzonych przez nas analiz ekonomicznych wynika, że przy dużym własnym wkładzie finansowym zarabianie potem na stadionie będzie niezwykle trudne – ocenia Paweł Kosmala, dyrektor generalny ITI.

Jedna oferta wystarczy

Mimo zastrzeżeń właściciela Legii stadion powstanie na warunkach miasta. Będzie miał dach nad trybunami i boiskiem. Umożliwi to rozgrywanie meczów Legii i reprezentacji Polski oraz całoroczną organizację koncertów, wystaw, spotkań biznesowych.

Stadion, którego właścicielem będzie warszawski samorząd, zbuduje niemal na pewno HBM. W ciągu najbliższego miesiąca Ratusz, który jest inwestorem budowy, sprawdzi, czy dokumenty złożone przez firmę spełniają wymogi przetargu i czy nie ma w nich błędów. Nieścisłości takie pojawiły się rok temu, kiedy ogłoszono pierwszy przetarg, w związku z czym trzeba było go unieważnić.

Umowa między miastem a HBM ma zostać podpisana w październiku. Od tej chwili potrzeba trzech lat na stworzenie dokładnego projektu stadionu oraz przeprowadzenie prac. Pierwsze mecze odbyłyby się w 2009 r.

Plusem oferty HBM jest fakt, że choć budowę wyceniła na 462 mln zł, to deklaruje, że podoła inwestycji, jeśli miasto dofinansuje ją 178 mln zł, czyli kwotą o dwa mln zł mniejszą, niż planowało. HBM chce zarządzać obiektem przez 16 lat i w tym czasie nie tylko zapewnić sobie zwrot kosztów poniesionych na inwestycję, ale również sporo zarobić.

Niemieckie sympatie

Waldemar Kosiński, adwokat reprezentujący HBM w Polsce, zapewnia, że choć Niemcy nie mają żadnych związków z Legią ani z Grupą ITI, to nie wyobrażają sobie, by na nowym stadionie Legia miała grać, cokolwiek za to płacąc. Przeciwnie, to HBM chce dofinansować klub, być może na zasadzie sponsoringu.

O sympatii Niemców do drużyny aktualnych mistrzów Polski świadczy fakt, że w jednej z wizualizacji stadionu na tablicy świetlnej pokazującej wynik meczu umieścili rezultat spotkania Legia Warszawa – Wisła Kraków: 4:1.

Data: 2006-08-18; MARCIN HADAJ
ŻW pisze:DOBRA OFERTA

Michał Borowski, p.o. wiceprezydenta Warszawy, naczelny architekt miasta: Oferta jest dobra dla miasta. To mnie cieszy. Jestem za to trochę zdziwiony, dlaczego wpłynęła tylko jedna propozycja. Czyżby taka inwestycja nie była atrakcyjna dla biznesu? Nie wierzę. Jeśli nie będzie błędów w dokumentach, budowa ruszy szybko.

ODPOWIEDZ