Korzystanie z wind w metrze

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27448
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 mar 2007, 21:19

metron pisze: Ten zapis o windach nie powstał o tak sobie,tylko został napisany po masowych protestach niepełnosprawnych pasażerów,matek z wózkami itp którzy nie mogli skorzystać z windy,bo młodym zdrowym gnojkom nie chciało się jechać schodami
AFAIR obowiązywał od samego początku.
metron pisze:Wydaje mi się że każda firma świadcząca masowe usługi przewozowe dla ludnosći ma prawo do napisania regulaminu porządkowego
Nie.
Ustawa prawo przewozowe Art. 15 pisze:# Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw administracji publicznej może określić , w drodze rozporządzenia, przepisy porządkowe związane z przewozem osób i bagażu środkami transportu publicznego, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6.
# W odniesieniu do gminnego transportu zbiorowego oraz przewozów osób i bagażu taksówkami przepisy porządkowe określa rada gminy, a na terenie miasta stołecznego Warszawy - Rada miasta stołecznego Warszawy.
# W odniesieniu do powiatowego transportu zbiorowego przepisy porządkowe określa rada powiatu, a w odniesieniu do wojewódzkiego transportu zbiorowego - sejmik województwa.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

metron

Post autor: metron » 01 mar 2007, 21:51

Tm pisze:
metron pisze:Wydaje mi się że każda firma świadcząca masowe usługi przewozowe dla ludnosći ma prawo do napisania regulaminu porządkowego
ma, ale nie ma prawa karać za jego nieprzestrzeganie

Czyli kolejny nonsens. Regulamin może powstać ale nie można wymusić jego przestrzegania.Czyli praktycznie żadnego regulaminu nie ma

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 01 mar 2007, 22:19

metron pisze:Czyli kolejny nonsens. Regulamin może powstać ale nie można wymusić jego przestrzegania.Czyli praktycznie żadnego regulaminu nie ma
nie, to nie nonsens, to podstawowa zasada prawa, jest się zobowiązanym do przestrzegania tych umów, które się zawarło, a jak nie, to i umowa nie obowiązuje; jeżdżąc metrem przestrzegam umowy z ZTM, to, że metro postanowiło we własnym zakresie ograniczyć korzystanie z wind to sprawa metra, nie moja
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 mar 2007, 23:56

czy w umowie z ZTM-em masz zagwarantowaną możliwość korzystania z windy? Większość urządzeń ma swoje instrukcje, zasady korzystania i nic w tym złego, że właściciel, w celu dbałości o ten sprzęt, postanawia egzekwować te zasady. Czy też będziesz się czepiał, że w umowie z ZTM-em nie ma mowy o tym, że ktoś zostanie upomniany, bo będzie siedział na schodach ruchomych, wchodził po schodach zjeżdżających w dół?
Jak ktoś, łamiąc zasady korzystania z windy powciska nie te przyciski co trzeba, utknie w niej, też ma mieć pretensje do Metra, bo w umowie z ZTM-em nie ma nic o windach?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 02 mar 2007, 3:25

Ten regulamin to jakiś absurd. Sam korzystam z wind, najczęściej na stacji metra Wilanowska.

kam
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:44

Post autor: kam » 02 mar 2007, 8:12

MeWa pisze:Jak ktoś, łamiąc zasady korzystania z windy powciska nie te przyciski co trzeba, utknie w niej, też ma mieć pretensje do Metra, bo w umowie z ZTM-em nie ma nic o windach?
różnicy między takim zachowaniem, a korzystaniem z windy zgodnie z jej przeznaczeniem nie widzisz?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 mar 2007, 8:42

Tyle, że MeWa jak rozumiem cytuje zdanie MW, które uważa, że ma prawo jako operator windy określać jej przeznaczenie.

[ Dodano: 2007-03-02, 08:44 ]
Nawiasem pamiętam, jak kiedyś z grupą kolegów próbowaliśmy zjechać windą; skończyło się na godzinnym sterczeniu na komisariacie, bo buc z obsługi usiłował nam wmówić, żesmy w niej skakali i ją zepsuli. Skończyło się, gdy zagroził "że ma to wszystko na taśmie" a myśmy zażądali, by ją w takim razie pokazał. ](*,)

Zarzutu o nieuprawnione korzystanie nam nie przedstawiono.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 02 mar 2007, 9:29

MeWa pisze:czy w umowie z ZTM-em masz zagwarantowaną możliwość korzystania z windy?
wystarczy, że w umowie z ZTM nie ma zakazu korzystania z windy
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 mar 2007, 15:04

Tm pisze:
MeWa pisze:czy w umowie z ZTM-em masz zagwarantowaną możliwość korzystania z windy?
wystarczy, że w umowie z ZTM nie ma zakazu korzystania z windy
nie zgodzę się, żeby to było podstawą do korzystania z urządzenia niezgodnie z przeznaczeniem. Jak windę zepsujesz, to nie ZTM Cię będzie pozywał, tylko Metro.
kam pisze:a korzystaniem z windy zgodnie z jej przeznaczeniem nie widzisz?
instrukcje użytkowania windy są umieszczone właśnie przy każdej windzie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 mar 2007, 15:07

Czyli jak rozumiem potwierdzasz, że to MW ustala przeznaczenie windy za pomocą w/w instrukcji?

Tylko czy to oznacza, że jak zepsuje matka z dzieckiem w wózku to jej metro nie pozwie? :-k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 02 mar 2007, 18:50

MeWa pisze:nie zgodzę się, żeby to było podstawą do korzystania z urządzenia niezgodnie z przeznaczeniem.
ale nie jest to też podstawą do zabraniania korzystania na podstawie wewnętrznych ustaleń podwykonawcy
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 mar 2007, 22:12

inż. Glonojad pisze:Tylko czy to oznacza, że jak zepsuje matka z dzieckiem w wózku to jej metro nie pozwie? :-k
jeśli celowo zepsuje windę bądź będzie notorycznym wandalem i zostanie złapana, to czemu nie :eek:

Obrazek
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 02 mar 2007, 22:30

MeWa pisze:jeśli celowo zepsuje windę, tudzież będzie notorycznym wandalem i zostanie złapana, to czemu nie :eek:
Ale te kartki to już chyba nie wiszą?
xxx

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 02 mar 2007, 22:32

Jak zwykle nie jestem w temacie, ale gdzie to zdjęcie zostało zrobione? Ja korzystam w metrze tylko z wind, bo nie mogę przejść przez bramki. To nie jest zresztą jedyny powód.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 02 mar 2007, 22:33

Na placu Wilsona wisiały takie kartki.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ