[Praca w ZTM] Kontroler Pomocniczej Kontroli BiletĂłw

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 04 lip 2007, 20:42

No właśnie to mnie najbardzioej interesuje czy grafik jest dowolny czy rzucają człowieka gdzie im się chce :-k Zresztą w nocniku samemu się chyba nie jeździ...

Kumpel kiedyś kontrolował w CLA Chełm. Po tygodniu się zwolnił bo spisał dziecko z zespołem downa i zrobił się szum 8-[ Wypominam mu ten absurd do dziś :D
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 04 lip 2007, 20:48

Karol pisze:No właśnie to mnie najbardzioej interesuje czy grafik jest dowolny czy rzucają człowieka gdzie im się chce :-k Zresztą w nocniku samemu się chyba nie jeździ...
Podejrzewam, że albo przydzielą nowe osoby do już istniejących "grup" kanarów operujących na mieście, bądź podzielą już istniejące na więcej mniejszych, i do każdej dorzucą "nowych" aby się zawodu nauczyli. katarzy raczej sami nie wykonują swojej pracy. bo ich skuteczność jest wtedy zerowa.

A co do samej pracy, to podejrzewam, że są grafiki dla każdej "grupy" - kiedy, i w jakim rejonie ma się pojawić. Tylko ciekawe czy grafik można sobie ustawić pod własne możliwości czasowe, czy trzeba się dostosować gdyż jest on narzucony z góry :-k .
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 04 lip 2007, 21:23

MeWa pisze:
ziomal pisze:Ale zaraz, przesz ztm sprawdzanie biletów zlecał agencjom...
Jak? Była tylko Zetka z Krakowa, a tak poza tym to kontrolerzy zawodowi ZTM-u i kontrolerzy społeczni.
Predator pisze:przez 40 godzin tygodniowo
skoro szukają studentów, to wymiar będzie zmniejszony, chociaż etat "1/1"...
\
Zetka podobno wycofała się ze względu na korupcję... :-k
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lip 2007, 21:36

Nie wycofała się, tylko OIDP ZTM podziękował Zetce.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 04 lip 2007, 23:05

Karol pisze:Robota ciężka nie jest..
mając doświadczenie jako konduktor PKP szczerze powiem ze z ulgą przeszedłem na towarówkę...
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 05 lip 2007, 9:36

Jestem w stanie zrozumieć....kibice np., kaleki z dyskotek wracające pierwszymi pociągami w niedziele, rozwydrzone baby przerażone stanem pociągu itd.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 05 lip 2007, 10:16

Karol pisze:Jestem w stanie zrozumieć....kibice np., kaleki z dyskotek wracające pierwszymi pociągami w niedziele, rozwydrzone baby przerażone stanem pociągu itd.
- złodzieje
- menele
- rezerwa

a ponadto aj jeździłęm na sekcji Tłuszcz (to chyba wszystko tłumaczy)
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 lip 2007, 10:27

Gacek pisze:- rezerwa
Ja ostatnio jechałem rzeźnią "USTRONIE" z rezerwistami w przedziale i było super. nas było czterech, rozsiedliśmy sie po kątach przedziału, miejsca były wolne, a nikt się nie przysiadł. W Malborku byli już na niezłym gazie...
Gacek pisze:a ponadto ja jeździłem na sekcji Tłuszcz (to chyba wszystko tłumaczy)
Kondolencje. Chyba najgorsza sekcja...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 lip 2007, 10:34

Gacek pisze:- rezerwa
Rezerwa jest jeszcze spoko. Miałem kilka razy z nimi do czynienia, kiedy odstawiałem z żandarmerią ich powroty do cywila, i chłopaki bardzo kłopotliwe nie są. A jak już dochodzi do jakichś ekscesów, to wystarczyło im zawsze sugestywnie zwrócić uwagę i był już spokój ;-)

Miałem tylko raz incydent z jednym osobnikiem który wymagał większego zachodu na dworcu, ale czarna owca może się zdarzyć wszędzie.
Mają oni swoje "zwyczaje", i w związku z nimi dochodzi czasem do śmiesznych sytuacji, i nawet Ja jako życiowy ponurak nie mogłem potem przez tydzień się śmiać jak sobie jednego przypomniałem.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 05 lip 2007, 15:42

Busmann pisze:Ja ostatnio jechałem rzeźnią "USTRONIE" z rezerwistami w przedziale i było super. nas było czterech, rozsiedliśmy sie po kątach przedziału, miejsca były wolne, a nikt się nie przysiadł. W Malborku byli już na niezłym gazie...
ja nie mówię ze wszyscy rezerwiści to dno, bo sma ostatnio jechałem z rezerwą w przedziale ex małopolska (bardzo dużo ich jeździ tym exem) i było super- spokojnie popijali piwko- gorzej z tymi agresywnymi.

Zresztą to był rok 2000 - wtedy drugimi jednostkami do Tłuszcza- jeździli pasażerowie z biletami miesięcznymi (było nam nakazane tak domniemywać) natomiast w pierwszej jedn. bilety na wieczornych kursach sprawdzała mafia.

Tak więc pracy nie było :-/

Wzywanie policji z Wołomina nic nie dawało- bali sie przyjeżdżać.

To były zupełnei inne czasy- teraz jest spokojniej
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 lip 2007, 16:44

A słyszeliście informacje o najnowszym pomyśle WKU - do odbycia służby wojskowej wzywają wszystkich, którzy mają nieuregulowany stan - tzn. powinni iść do wojska, nie zostali przeniesieni oficjalnie do rezerwy, ale z jakichś powodów jeszcze służby nie odbyli.
Wezwania dostają nawet 28-29 latkowie ](*,) .
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 05 lip 2007, 17:37

http://www.mon.gov.pl/strona.php?idstrona=90
"W związku z faktem, iż nie ma już granicy wieku (24 i 28 lat), do której można było powołać poborowego do odbycia zasadniczej służby wojskowej, powołanie takie może nastąpić w stosunku do osoby, będącej w wieku, np. 33 lat."
To jest wszystko w tym temacie!
WKU tego nie wymyśliły, korzystają po prostu z obowiązujących uregulowań prawnych...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 lip 2007, 17:46

TOMEK pisze:http://www.mon.gov.pl/strona.php?idstrona=90
"W związku z faktem, iż nie ma już granicy wieku (24 i 28 lat), do której można było powołać poborowego do odbycia zasadniczej służby wojskowej, powołanie takie może nastąpić w stosunku do osoby, będącej w wieku, np. 33 lat."
To jest wszystko w tym temacie!
WKU tego nie wymyśliły, korzystają po prostu z obowiązujących uregulowań prawnych...
Wiem o tym. Ale sama ta ustawa jest śmieszna.
Kiedyś było tak, że brali do 28 roku życia, a absolwentów wyższych uczelni z automatu przenosili do rezerwy.

A teraz wiek poboru podwyższyli, a dopiero absolwenta studiów magisterskich się przenosi do rezerwy z automatu. Absolwenta po licencjacie może przez 12 miesięcy w każdej chwili powołać na 3 miesięcznie przeszkolenie.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lip 2007, 21:51

Predator pisze:
A teraz wiek poboru podwyższyli, a dopiero absolwenta studiów magisterskich się przenosi do rezerwy z automatu.
Znaczy się, że jak mi się uda za 4 lata skończyć studia to już mnie do rezerwy przeniosą :> Kumpla przenieśli jak im zaniósł podanie, że zaczął studiować.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lip 2007, 23:25

Jak dobrze, że ja to mam z głowy :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ