Miejski System Informacji

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 paź 2007, 22:03

Krzysiek pisze:Właściwie to Ursus, to taka sztuczna nazwa po połączeniu Szamot, Czechowic i Skoroszy w jeden twór. Więc trudno nazwać coś Stary Ursus, jeśli to są faktycznie Czechowice[ nazwa używana jeszcze w latach 70].
Stary Ursus jest znacznie starszy od Niedźwiadka, który też jest Ursusem - stąd nazwa.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 27 paź 2007, 22:17

R-11 Kleszczowa pisze:
Krzysiek pisze:Właściwie to Ursus, to taka sztuczna nazwa po połączeniu Szamot, Czechowic i Skoroszy w jeden twór. Więc trudno nazwać coś Stary Ursus, jeśli to są faktycznie Czechowice[ nazwa używana jeszcze w latach 70].
Stary Ursus jest znacznie starszy od Niedźwiadka, który też jest Ursusem - stąd nazwa.
Racja, ale nazwa Czechowice, jest jeszcze starsza,tak samo jak i Skorosze. :-$ A Ursus Niedzwiadek został zbudowany w latach 70 - 80 tych poprzedniego wieku, jako osiedle pracownicze ZM Ursus.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 paź 2007, 22:28

Krzysiek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Stary Ursus jest znacznie starszy od Niedźwiadka, który też jest Ursusem - stąd nazwa.
Racja, ale nazwa Czechowice, jest jeszcze starsza,tak samo jak i Skorosze. :-$ A Ursus Niedzwiadek został zbudowany w latach 70 - 80 tych poprzedniego wieku, jako osiedle pracownicze ZM Ursus.
OIDP to Niedźwiadek zaczęto budować w latach 60.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 27 paź 2007, 22:37

R-11 Kleszczowa pisze:
Krzysiek pisze:Racja, ale nazwa Czechowice, jest jeszcze starsza,tak samo jak i Skorosze. :-$ A Ursus Niedzwiadek został zbudowany w latach 70 - 80 tych poprzedniego wieku, jako osiedle pracownicze ZM Ursus.
OIDP to Niedźwiadek zaczęto budować w latach 60.
Fakt od roku 1968.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 paź 2007, 23:24

R-11 Kleszczowa pisze: OIDP to Niedźwiadek zaczęto budować w latach 60.
Nie wiedziałem, że jesteś taki stary :>
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 27 paź 2007, 23:26

MeWa pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: OIDP to Niedźwiadek zaczęto budować w latach 60.
Nie wiedziałem, że jesteś taki stary :>
Wtedy to Kleszczu był jeszcze młody ;)
Widzisz Kleszczu, tego tematu jeszcze nie miałem w ignorowanych, ale to kwestia jednego kliknięcia :P
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 paź 2007, 23:27

R-9 Chełmska pisze:
MeWa pisze:Nie wiedziałem, że jesteś taki stary :>
Wtedy to Kleszczu był jeszcze młody ;)
Prawda wyszła na jaw 8-[
R-9 Chełmska pisze: Widzisz Kleszczu, tego tematu jeszcze nie miałem w ignorowanych, ale to kwestia jednego kliknięcia :P
:D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 paź 2007, 15:53

JotPeCet pisze:W Łodzi wieszają MSI bez byków ortograficznych (Ulice, Place).
Jeśli dobrze pamiętam, to też mieli problem z kropkami przy skrótach.
Natomiast w Łodzi brązowe tablice wieszają bez ładu i składu po centrum i w okolicach zabytkowych :/

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 28 paź 2007, 18:40

w Łodzi są zarówno Ulice, jak i ulice. Pewnie jedne są fajniejsze od drugich... 8-[
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 01 lis 2007, 23:27

JaBaal pisze:Przed wysłaniem posta wielokrotnie używam podglądu. Czy zrobiłem w poście jakiś błąd ortograficzny albo stylistyczny?
***
(...)Otóż zawsze, kiedy widzę tablice przy Wyścigach oznaczonych w MSI jako Służew to mi się robi jakoś bylejako(...)
(...)Otóż zawsze, kiedy widzę tablice przy Wyścigach, oznaczonych w MSI jako Służew, to mnie się robi (robi mi się) jakoś byle_jako(...)

To tak w odpowiedzi na Twój podpis, stanowiący swego rodzaju prośbę O-) ;-)
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 06 lis 2007, 15:10

Nie wiem, czy już ten temat był poruszany - mianowicie ostatnio zauważyłem tabliczki MSI w Wawrze, w okolicy Edisona, podpisane jako Marysin Wawerski. Nie wiem jak ten rejon (między Płowiecką, Marsa, a torami kolejowymi) się nazywa, ja to nazywam Wypadkowem (z powodu potrąceń klinetów sklepów nocnych) lub Traktem (od przystanku), ale właściwa nazwa to chyba Stary Wawer. W każdym razie na pewno nie Marysin Wawerski

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lis 2007, 15:12

Mapa PPWiK wykazuje co następuje:
Obszar pomiędzy torami kolejowymi a Płowiecką to Stary Wawer
Obszar pomiędzy torami kolejowymi, rezerwatem i Czecha to Marysin Wawerski.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 06 lis 2007, 15:20

Na Bródno zawitały nie tylko tabliczki MSI, ale nawet i te duże, podświetlone tablice z mapą okolicy - jedna taka stoi na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Bartniczej, aż się mocno zdziwiłem wczoraj 8-[
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lis 2007, 17:49

Paweł_K pisze:Na Bródno zawitały nie tylko tabliczki MSI, ale nawet i te duże, podświetlone tablice z mapą okolicy - jedna taka stoi na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Bartniczej, aż się mocno zdziwiłem wczoraj 8-[
We Włochach już z rok stoją i niektóre zdążyły się już "zdewastować" 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 06 lis 2007, 17:51

Paweł_K pisze:Na Bródno zawitały nie tylko tabliczki MSI, ale nawet i te duże, podświetlone tablice z mapą okolicy - jedna taka stoi na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Bartniczej, aż się mocno zdziwiłem wczoraj 8-[
W moim rejonie czyli rejon MSI Zerzeń wszystkie tabliczki tablice już wiszą.

ODPOWIEDZ