Kościół na siłę (przy ursynowskiej Kopie Cwila)

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 10 lut 2006, 9:31

Jarek pisze:
R11 pisze:Niestety. Kościół w tym kraju w wielu przypadkach chce jeszcze bardziej się odwrócić od siebie ludzi niż ich nakłonić do siebie. Cóz.
Akurat tutaj wątpię, żeby tutaj chciał. Intencje wyglądają na dobre, sposób realizacji może pozostawia nieco do życzenia.
Tu się akurat z Tobą zgodzę. Kościół jest po prostu tak pewny siebie i swojej pozycji, że niewiele z tego co ludzie mówią go obchodzi. I tak przyjdą do kościoła rzymsko-katolickiego, no bo żadnego innego praktycznie nie ma. I tu się mylą. Ja np. ruszyłem tyłek i zmieniłem swój kościół z rzymsko-katolickiego na inny chrześcijański, bo postępowanie hierarchów, a także pewne dogmaty wiary zbulwersowały mnie już do cna. I jak tak dalej pójdzie, to więcej ludzi zrobi to samo. Ale zdecydowana większość, nie zmieniając wyznania, po prostu przestanie chodzić do kościoła, która to tendencja zresztą już od jakiegoś czasu jest coraz wyraźniejsza.

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 12 lut 2006, 12:00

Wstyd i hańba po prostu. Kościół sam sprawia, że kościoły nie długą będą świecić pustkami ale urzędnicy, którzy pozwalają na takie "coś", to już się rzygać chce. Nie jestem emocnojalnie związany z kopą cwela, jednak bardzo często przejeżdżam obok niej i trzymam kciuki aby mieszkańcom udało się uratować tę fajna zielona górkę przed czarną mafią!

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 12 lut 2006, 16:59

:twisted: :evil: Na co czarni położa łape jest trudno odzyskać :evil:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

ODPOWIEDZ