Marki, Radzymin, Wołomin

Moderator: Wiliam

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 10 sie 2007, 14:04

Dopiero teraz czytam to forum, ale po co ZTM na Radzymińskiej na mnożyło przystanków 718/805 na tej ulicy? Nie mogę tego pojąć. Kto mi to wyjaśni?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 sie 2007, 15:04

To było dawno dawno temu, gdzie ZTM stwierdził, że linie podmiejskie w Warszawie są normalnymi liniami miejskimi co powinny stawać na każdym przystanku ;)

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 10 sie 2007, 15:15

pasażer pisze:Dopiero teraz czytam to forum, ale po co ZTM na Radzymińskiej na mnożyło przystanków 718/805 na tej ulicy? Nie mogę tego pojąć. Kto mi to wyjaśni?
Narobili zbędnych przystanków, a teraz nie chcą ich skasować.

Z powodu właśnie tych przystanków dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji, że prywatna linia J jedzie od ulicy Lisa Kuli w Markach do samego centrum pod Pałac Kultury około 20-25 minut. Tym czasem z pobliskiego przystanku Rejtana to linią 718 lub 805 to sobie można w 20 minut co najwyżej do Młodzieńczej dojechać - śmieszne :?: - dla pasażerów 718/805 to już nie jest do śmiechu :-?
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2007, 15:20

Frencher pisze:Tym czasem z pobliskiego przystanku Rejtana to linią 718 lub 805 to sobie można w 20 minut co najwyżej do Młodzieńczej dojechać
Chwila moment, widzę tu coś dziwnego. To gdzie 718 ma te zbędne przystanki między Rejtana a Młodzieńczą? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 10 sie 2007, 19:06

Bastian pisze:
Frencher pisze:Tym czasem z pobliskiego przystanku Rejtana to linią 718 lub 805 to sobie można w 20 minut co najwyżej do Młodzieńczej dojechać
Chwila moment, widzę tu coś dziwnego. To gdzie 718 ma te zbędne przystanki między Rejtana a Młodzieńczą? :>
O ile dobrze rozumiem to nie chodzi o zbędne przystanki między Rejtana a Młodzieńczą tylko o czas potrzebny na ich pokonanie przez linie prywatną i autobusy MZA

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2007, 19:46

No ja właśnie nie rozumiem. Jesli nie chodzi o przystanki, to po pierwsze skąd taka różnica w czasie przejazdu, a po drugie po co o tym pisać w odpowiedzi na podniesienie kwestii przystanków?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 10 sie 2007, 19:47

Bastian pisze:
Frencher pisze:Tym czasem z pobliskiego przystanku Rejtana to linią 718 lub 805 to sobie można w 20 minut co najwyżej do Młodzieńczej dojechać
Chwila moment, widzę tu coś dziwnego. To gdzie 718 ma te zbędne przystanki między Rejtana a Młodzieńczą? :>
Tak się składa, że pamiętam jeszcze czasy "dawnych" linii 718 i 805.

Jak dziś pamiętam że wsiadałem u siebie w Markach na przystanku, to po 20 minutach wysiadałem przy Wileńskim... a jak był korek przy Wileńskim (a wtedy nie było jeszcze bus pasa) to czas jazdy był góra 25 minut. Kierowcy tak pruli po Radzymińskiej że się autobusy tylko trzęsły - i pasażerowie, jak i kierowcy byli zadowoleni. Niech się nawet dzisiejsze E4 jeżeli chodzi o szybkość jazdy przy dawnym 718/805 schowa.

A potem dodali przystanki na Radzymińskiej i to już było jak równia pochyła - czasy przejazdu tylko rosną i rosną, a kierowcy praktycznie leżą na kierownicach podczas jazdy.
Kiedyś po 20 minutach to wysiadałem przy Wileńskim, a teraz to po 20 minutach to mogę sobie co najwyżej przy Młodzieńczej wysiąść (i to przy dobrych wiatrach) :-?
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2007, 19:51

Frencher pisze:Kiedyś po 20 minutach to wysiadałem przy Wileńskim, a teraz to po 20 minutach to mogę sobie co najwyżej przy Młodzieńczej wysiąść (i to przy dobrych wiatrach) :-?
Albo płynie z tego wniosek, że dołożono przystanków przed Młodzieńczą (a więc nie na terenie Warszawy), albo ty nie umiesz przekazać tego, co chcesz :-s

Albo wreszcie przyczyną jest zupełnie coś innego, niż rozmnożenie przystanków.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 sie 2007, 21:20

Frencher pisze:Jak dziś pamiętam że wsiadałem u siebie w Markach na przystanku, to po 20 minutach wysiadałem przy Wileńskim... a jak był korek przy Wileńskim (a wtedy nie było jeszcze bus pasa) to czas jazdy był góra 25 minut. Kierowcy tak pruli po Radzymińskiej że się autobusy tylko trzęsły - i pasażerowie, jak i kierowcy byli zadowoleni
Wtedy nie kwekałeś że to Ikarusy :-k

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 11 sie 2007, 10:02

Bastian pisze:
Frencher pisze:Kiedyś po 20 minutach to wysiad;ałem przy Wileńskim, a teraz to po 20 minutach to mogę sobie co najwyżej przy Młodzieńczej wysiąść (i to przy dobrych wiatrach) :-?
Albo płynie z tego wniosek, że dołożono przystanków przed Młodzieńczą (a więc nie na terenie Warszawy), albo ty nie umiesz przekazać tego, co chcesz :-s

Albo wreszcie przyczyną jest zupełnie coś innego, niż rozmnożenie przystanków.
Bastian -Frencher napisał o czasie przejazdu i dodatkowych przystankach a TY przypiolęś się do tych poza mlodziencza to pamiętaj ,że nie tak dawno 718/805 dodano przystanek Krynoliny a od Mlodzieńczej do Dw. Wileńskiego też dołożono ich Gorzykowska, Jórskiego, Kościeliska, Tużycka. i to one mają wpływ na czas przejazdu. Powiedz tylko po co je dodano. IHMO o to chodzi Basianowi

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 11 sie 2007, 10:08

Ja troche nie w temacie: Czy ZTM zamierza w niedziele uruchomic jakies linie do Ossowa?
)dbedzie sie tam slynna inscenizacja Bitwy o warszawe z 1920 roku.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2007, 10:42

pasażer pisze:Bastian -Frencher napisał o czasie przejazdu i dodatkowych przystankach a TY przypiolęś się do tych poza mlodziencza
No bo on pisze, że kiedyś jechał (lub może teraz jechać prywaciarzem) z Marek na Wileński w 20 minut, a teraz w te same 20 minut dojeżdża tylko z Marek do Młodzieńczej. A więc czas podróży wyraźnie się wydłużył na tym właśnie odcinku, przystanki za Młodzieńczą nie mają nic do tego! Więc się grzecznie pytam, ile przystanków dołożono na odcinku Marki - Młodzieńcza i czy sugeruje, by je polikwidować... :/

[ Dodano: 2007-08-11, 10:43 ]
rhemek pisze:Ja troche nie w temacie: Czy ZTM zamierza w niedziele uruchomic jakies linie do Ossowa?
)dbedzie sie tam slynna inscenizacja Bitwy o warszawe z 1920 roku.
Tam akurat jest dobry dojazd koleją...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 11 sie 2007, 10:53

Mozesz dprecyzowac? Bo z tego co wiem to linia idzie troche jednak bokiem?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2007, 11:28

Ale tylko trochę. Ze stacji Ossów do pomnika nie jest daleko, można się przejść. Nie wiem tylko, jak oznaczenia.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 11 sie 2007, 11:50

Ile to jest? 2-3 km? Czy wiecej?

ODPOWIEDZ