Strona 2 z 5
: 09 kwie 2008, 13:53
autor: Paweł C.
a poco Soliny wystarczą przecież Su 12 przy takiej częstotliwości choćby dla 716 ewentualnie mogą być jeszcze wtyczki z redutowej
: 09 kwie 2008, 14:12
autor: Piotrek
Misiek997 pisze:Chybaże tam U12 wystarcza...
W życiu. Bardzo zapchana linia i SU15 to minimum.
: 09 kwie 2008, 14:17
autor: alojzy
Tak sobie tu dywagujecie, pisząc co najlepiej by przejło brygady po Veolii, tylko ja się pytam z czego?
Kleszczowa nie ma ani jednej wtyczki do przejęcia.
Chyba, że jak przypuszczałem będą większe zmiany obsługowe w skali całego miasta. Np. nowy Grodzio weźmie praskie brygady Mobilisa, ten zaś po Veolii. Nieuchronne wydaje się jednak przejście niektórych linii na sołówki, tak jak już się stało np. ze 156 czy 191.
: 09 kwie 2008, 16:26
autor: Kozik
No a myślałeś, że jak inaczej. W skrócie będzie a właściwe już częściowo jest tak:
1) Grodzio nowymi Scaniami przejmie brygady "wschodniobrzeżne" od Mobilisu 12 a także od Ostrobramskiej i Stalowej.
2) Ostrobramska pokasuje bardzo dużo solówek lewarków, Stalowa też trochę pokasuje po dostawach neogniotów
3) Kleszczowa i Woronicza dostały dużo SU12 od Ostrobramskiej więc pokasują większość solówek lewarków i przejmą dwunastometrowcami niektóre brygady po Veolii.
4) Mobilis dzięki Grodziowi przejdzie ze wschodu za zachód i dzięki zwolnieniu niektórych brygad przez Grodzia przejmie resztę brygad Veoliowych na SU12 + ewentualnie na SU10
5) Na Bielanach po otwarciu bielańskiego odcinka Metra oraz w Ursusie po reorganizacji komunikacji (m.in. Skrócenie E-5 do Centralnego) uwolni się trochę Neoplanów i SU18 z Woronicza oraz Odkurzaczy z Redutowej, które wszystkie posłużą do przejęcia brygad "wielkopojemnych" od Veolii.
6) A później do MZA przybedzie 150 nowych autobusów - 80 przegubowych i 70 solówek, które spowoduja zapewne kasacje kolejnych 150 najgorszych wozów.
I tak zakończy się bajka pod tytułem "Ballada o Veolii w Warszawie"
: 09 kwie 2008, 16:38
autor: altar
Generalnie nie wiem, czy nie obejdzie się bez zwiększenia planu wyjazdowego MZA, choć dużego zapasu nie ma. Jak by nie przekładać brygad, to Grodzio wchodzi tylko na 10 brygad, a jest do przejęcia ok. 50, z czego nie wszystkie da się zamienić na solówki, gdyż chyba nie ma aż tylu wtyczek w skali całej Warszawy (przecież nie możemy tu wliczać wtyczkododatków)
: 09 kwie 2008, 16:39
autor: Piotrek
Kozik pisze:Na Bielanach po otwarciu bielańskiego odcinka Metra
Trochę się rozpędziłeś. Mimo wszystko sporo czasu jeszcze do tego zostało i prędzej przyjdzie 150 nowych autobusów.
: 09 kwie 2008, 22:24
autor: Kozik
Grodzio już wszedł nie na 10 tylko na 20 brygad a na początku maja obejmie jeszcze 10 brygad czyli w sumie 30 do 1 maja a potem od 1 czerwca obejmie czwartą dziesiątkę brygad i od 1 lipca ostatnią dziesiątkę brygad.
Czyli podsumowując:
Do odejścia Veolii Grodzio będzie obsługiwał już 30 brygad a docelowo do 1 lipca będzie obsługiwał 50 brygad.
Więc skąd Ci się wzięło, że Grodzio obsługuje tylko 10 brygad?
: 10 kwie 2008, 9:55
autor: fraktal
Kozik pisze:Na Bielanach po otwarciu bielańskiego odcinka Metra
Które nastąpi najwcześniej w październiku bądź listopadzie br. Co prawda są plany skrócenia 195 nieco wcześniej, ale przecież w zamian za to ma powstać dowozówka do metra, która będzie obsługiwana przegubami (bo innej sytuacji sobie nie wyobrażam). No i 116 też ma być nieco wzmocnione, także jak na razie wielu uwolnionych przegubów bym nie oczekiwał.
: 10 kwie 2008, 11:06
autor: Piotrek
także jak na razie wielu uwolnionych przegubów bym nie oczekiwał.
Tu to na pewno nie. Zresztą znając życie to jednak wstrzymają się jeszcze z tymi wszystkimi zmianami, ze względu właśnie na Veolię.
: 18 kwie 2008, 13:27
autor: Kozik
Ludzie, ludzie, ludzie, przestańcie się w końcu kłócić, tylko oceńcie fachowo fakty i pomyślcie realnie.
A fakty są takie:
Veolia ma do końca miesiąca do obsługi 43 brygady w dzień powszedni, z czego:
14 brygad jest na takich liniach gdzie spokojnie można wysłać wozy 12-metrowe
(są to linie 106,121,159,719,729)
29 brygad jest na takich liniach, do obsługi których potrzebne będą wozy 15 lub 18-metrowe (są to linie 123,174,184,507,713,716)
W święto jest tylko 31 brygad, więc z tym nie powinno być żadnych kłopotów w przejęciem.
W wakacje powinny dotrzeć pierwsze nowe autobusy do MZA (będzie ich ja wiadomo łącznie 80 przegubowych i 70 solowych 12-metrowych) do tego czasu myślę, że MZA i pozostali ajenci poradzą sobie z obsługą brygad po Veoliowych. Jest dużo autobusów 15-metrowych w MZA.
Po dostarczeniu choćby nowych 30 przegubowców do MZA ten problem całkowicie zniknie. Poza tym teraz jeździ sporo wielkopojemnych niskopodłogowych autobusów nie oznaczonych w rozkładach jako niskopodłogowe, więc chwilowo te wozy będzie można wykorzystać do obsługi brygad po Veolii.
A zresztą Panowie do dyskusji na temat brygad po Veolii jest założony oddzielny temat
Tylko 22 brygady wymagają obsadzenia wozami przegubowymi
: 18 kwie 2008, 16:11
autor: Filip7370
Kozik pisze:719
Chyba Cię coś, jak 15m nie są w stanie wyrobić przy takim ścisku. Deskorolka się nie domyka.
: 20 kwie 2008, 22:44
autor: gregory5576
Misiek997 pisze:716 jest wielkopojemne a z tego co mi wiadomo Mobilis wielkopojemnych wozów nie ma....

Jak nie ma a bydgoskie przeguby to co? To oczywiście żart
[ Dodano: 2008-04-20, 22:47 ]

Nie wiem czy to prawda ale kleszcze mają oddać 2/719->R-5, takie słuchy były od kiermanów z kleszczy
[ Dodano: 2008-04-20, 23:04 ]

Prawdo podobnie R-5 na dostać brygady na krótkie wozy. Już teraz jest tendencja w zakładzie do przechodzenia kierowców na krótkie wozy i oddawanie ikarusów, bo już teraz jest więcej brygad na krótkie wozy. Wiem ,że chcieli do R-5 dołożyć do planu krótkich brygad, bo kierownictwo było bardzo zbulwersowane faktem, że musieliby znaleść jeszcze dodatkowo 25 ( dwudziestu pięciu) kierowców by wyjść z pełnym planem.

: 21 kwie 2008, 11:14
autor: Misiek997
gregory5576 pisze:Jak nie ma a bydgoskie przeguby to co? To oczywiście żart
Są jeszcze KRakowskie

: 22 kwie 2008, 9:01
autor: gregory5576
Misiek997 pisze:Są jeszcze KRakowskie


Tak masz rację, zapomniałem o nich

: 26 kwie 2008, 21:46
autor: 1000
Które brygady ma Veolia na 159?
PS. i ewentualnie, który brygady Veolii są na pozostałych liniach