Plany poszerzenia wylotĂłwek z Warszawy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 wrz 2006, 17:27

Busmann pisze:Poszerzenie się przyda, ale zmiany wielkiej nie będzie, bo i tak w okolicy Hynka się utknie.
:arrow: Utknie to się przede wszystkim w Raszynie. Korki przy Hynka to pikuś w porównaniu z tymi w Raszynie.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 06 wrz 2006, 18:14

Dlatego wracając ze Śląska jadę zazwyczaj 721 przez Magdalenkę i Piaseczno bo nie uśmiecha mi się stanie w gigantyczych korkach wjazdowych. Poszerzanie nie da za wiele, tu rozwiązaniem jest magiczne słowo "obwodnica"
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 wrz 2006, 23:00

Ze Śląska na Bródno? Polecam Nadarzyn -> Pruszków przez Aleje Jerozolimskie -> Piastów lub Ursus -> Połczyńska.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 07 wrz 2006, 9:11

Busmann pisze:obwodnica Warszawy o parametrach autostrady. Droga ekspresowa też dobra.
W zupełności ekspresówka wystarcza.

[ Dodano: 2006-09-07, 09:12 ]
inż. Glonojad pisze:Ze Śląska na Bródno? Polecam Nadarzyn -> Pruszków przez Aleje Jerozolimskie -> Piastów lub Ursus -> Połczyńska.
Zamienił stryjek... #-o

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 wrz 2006, 9:36

Dennis pisze:
inż. Glonojad pisze:Ze Śląska na Bródno? Polecam Nadarzyn -> Pruszków przez Aleje Jerozolimskie -> Piastów lub Ursus -> Połczyńska.
Zamienił stryjek... #-o
Zwłaszcza, że z powodu remontu ul. Prusa w Pruszkowie przelotowa Al. Wojska Polskiego kompletnie stoi.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 wrz 2006, 11:42

Dennis pisze:
inż. Glonojad pisze:Ze Śląska na Bródno? Polecam Nadarzyn -> Pruszków przez Aleje Jerozolimskie -> Piastów lub Ursus -> Połczyńska.
Zamienił stryjek... #-o
Nie sądzę, mimo remontu w Pruszkowie jedzie się krócej. I piszę to z doświadczenia.
Poza tym, nikt nie każe jechać przez środek Pruszkowa... można uciec wiaduktem nad WKD do Reguł, można jechać przejazdem... :-$
W każdym razie, jakoś co pół roku napada mnie i jadę przez Piaseczno. W porównaniu z tą masakrą, droga przez Pruszków to podróż autostradą w środku nocy... jak na dłoni widać, jak wiele może poprawić mierna oferta kolei (Pruszków) w porównaniu do oferty beznadziejnej (Piaseczno). No i lokalizacja linii grodziskiej względem zabudowy jest jednak lepsza, niż w Piasecznie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 wrz 2006, 11:52

ostatnio lokalizacja się poprawiła, bo powstało os. Słowicza, jakby tak wybudowac p.o. na południe od przejazdu na 721, to sporo osób przesiadło by sie na kolej, no i oczywiście wspólny bilet
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 07 wrz 2006, 11:53

Pomijam już Pruszków. Ale skrzyżowanie przy CW nie zachęca. Szczególnie w "propotokach" w godzinach szczytu jest masakryczne #-o

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 wrz 2006, 16:08

Ja wiem? Rzeczywiście, w szczycie porannym do Śródmieścia trace na trasie do TW jakieś 15 minut w stosunku do pozaszczytu, z czego większośc przypada na to skrzyżowanie. Ale jakoś specjalnie ciężko nie jest. Piszę oczywiście o perspektywie samochodziarskiej, chociaż 716 traci summa summarum pewnie tyle samo czasu (poza extremum przed ósmą, ale wówczas autobusem mi się jechać zdarza tamtędy bardzo rzadko).
A poza tym, wcale przez to skrzyżowanie jechać nie trzeba.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 wrz 2006, 0:50

:arrow:
GW pisze:Wylotówka na Gdańsk podrzucona sąsiadom

Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2006-09-13 22:30

Drogowcy wybiorą wkrótce ostateczną trasę nowego wyjazdu z Warszawy na północ. Wszystkie jej proponowane wersje wywołują głośne protesty.

Nowa dwupasmówka będzie drogą ekspresową. Wojciech Dąbrowski, szef generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu wspólnie z władzami Warszawy wybrali właśnie najlepszy według nich wariant. Definitywnie odpadły inne propozycje, m.in. przy rezerwacie Łosiowe Błota przez Blizne i Babice czy lansowana przez władze Łomianek trasa po wale przeciwpowodziowym wzdłuż Wisły. Oba mocno oprotestowali ekolodzy.

Bo deweloper nie informował

Najnowsza wersja też wywołuje sprzeciwy. Tym razem protestują np. mieszkańcy Radiowa. - To nieuczciwe, że nam ją tu wciskają - uważa Radosław Kowalewski z samorządu os. Radiowo. - Powinna zostać w korytarzu rezerwowanym od lat koło Chomiczówki. Ludzie, którzy wprowadzali się tam do bloków, dobrze wiedzieli, że ona kiedyś tam powstanie. Pewnie nie chciało im się sprawdzić planów zagospodarowania przestrzennego.

W domu przy terenach rezerwowanych pod Trasę N-S zamieszkała kilkanaście lat temu Hanna Gill, działaczka stowarzyszenia Chomiczówka przeciw Degradacji. Teraz twierdzi, że deweloper, firma Barc, o niczym jej nie informował. - Nie możemy zgodzić się, żeby taka droga przecinała gęsto zabudowane osiedla. Tu są nie tylko bloki z lat 90., ale starsze z lat 70. Poza tym kiedyś ta trasa była obliczona na o wiele mniejszy ruch - uważa.

Protesty przeciw protestom

Protesty mieszkańców Chomiczówki ostro krytykuje inna organizacja społeczna - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji (SISKOM), które popiera budowę tras szybkiego ruchu na peryferiach Warszawy. - Protestując przeciwko tej drodze, doprowadzili do bezsensownych rozwiązań. Teraz prawdopodobnie trzeba będzie odginać na zachód również trasę mostu Północnego. A to doprowadzi do paraliżu ulic na Chomiczówce, bo każdy będzie chciał jechać jak najkrótszą drogą przez ul. Conrada. W dodatku trzeba będzie zniszczyć las koło lotniska i zburzyć część domów na osiedlu Radiowo - wylicza Robert Chwiałkowski z SISKOM-u.

Który wariant będzie ostatecznie wybrany? O tym w ciągu kilku tygodni ma zdecydować szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek. Budowa nowej wylotówki na Gdańsk zacznie się najwcześniej za trzy-cztery lata.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 wrz 2006, 8:36

No rewelacja że się wszyscy o tym wariancie produkują, tylko dlaczego durna GW nie zamieściła jakiej mapki? ](*,) A może jest tylko w papierowce?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 14 wrz 2006, 8:43

Ej ej ej, tylko mi nic nie wyburzać na os.Radiowo [-X O-)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 wrz 2006, 14:13

inż. Glonojad pisze:No rewelacja że się wszyscy o tym wariancie produkują, tylko dlaczego durna GW nie zamieściła jakiej mapki? ](*,) A może jest tylko w papierowce?
Mapka jest w papierowym wydaniu GW.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 wrz 2006, 18:02

To wieczorkiem obejrzę :)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 14 wrz 2006, 18:31

R-11 Kleszczowa pisze:
inż. Glonojad pisze:No rewelacja że się wszyscy o tym wariancie produkują, tylko dlaczego durna GW nie zamieściła jakiej mapki? ](*,) A może jest tylko w papierowce?
Mapka jest w papierowym wydaniu GW.
I pewnie na siskomie są te mapki.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ