Komunikacja gminna z taryfą ZTM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 mar 2009, 23:56

Przypominam, że rozkłady na stronie nie są przez nikogo "umieszczane", tylko generowane z bazy aktualnej na dany dzień.

Jeżeli rozkład został on zrobiony ztm-owskim programem do robienia rozkładów, to nie da się go tam umieścić. Być może dałoby się go wklepać poprzez ten program, ale o to bym się musiał dopytać.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 01 kwie 2009, 0:07

na stronie Warbusa są tabelki w .xls. Dość to wszystko nieczytelne, przydałby się schemat tych tras

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 kwie 2009, 0:22

No i trochę okłamują ludzi pisząc "honorujemy warszawską kartę miejską"...

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 01 kwie 2009, 4:58

Co do strony generowanej przez jakiś program.
Przecież to są zwykłe pliki HTML i jakiś zmyślny programista mógłby napisać program który odpowiednio by dodawał to i owo do rozkładów.

nie ma ku temu żadnego problemu. ino trzeba by przez opublikowaniem rozkładów przegenerować je zewnętrznym oprogramowaniem.

Sam bym spróbował takie napisać ale jestem w permanentnym niedoczasie.
Obrazek

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5270
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 01 kwie 2009, 8:51

Piotrek pisze:
Bastian pisze:Ja myślę, że w jakiejś formie się coś pojawi.
Naprawdę to taki duży problem w rozkładach umieścić zwyczajnie linię L-1 etc? Pytam się bo nie wiem, a nie wydaje mi się mimo wszystko.
Tak zwyczajnie to może nie powinno nawet być. Jakaś wyraźna informacja, że to nie są linie ZTMu i odpowiedzialność za te linie mniejsza (żadna?). Żeby się ludzie później niepotrzebnie nie czepiali jakości usług.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 01 kwie 2009, 10:25

SławekM pisze:W cale bym się nie zdziwił jakby chodziło o coś takiego
Tak dokładnie, to ten wóz, tylko troche inaczej wygląda(tablice itd
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Paweł D.
Posty: 5292
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 01 kwie 2009, 10:43

Ojciec Dyrektor pisze:Jeżeli rozkład został on zrobiony ztm-owskim programem do robienia rozkładów, to nie da się go tam umieścić. Być może dałoby się go wklepać poprzez ten program, ale o to bym się musiał dopytać.
A czy system ZTM przetrawi coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

7* - kursuje tylko w Niedziele i święta Kościelne

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 01 kwie 2009, 12:41

Trochę dziwna ta polityka ZTM. Włączyli coś pod swoją banderę, a teraz nawet nie poinformowali o tego istnieniu, nie mówiąc o zamieszczeniu choćby linka do rozkładu jazdy.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 kwie 2009, 14:16

Trochę dziwna ta polityka ZTM. Włączyli coś pod swoją banderę, a teraz nawet nie poinformowali o tego istnieniu, nie mówiąc o zamieszczeniu choćby linka do rozkładu jazdy.
Spoko, zorientują się za kilka miesięcy. Rzadko potrafią coś na czas zrobić.

Co do
TGM pisze:Jakaś wyraźna informacja, że to nie są linie ZTMu i odpowiedzialność za te linie mniejsza (żadna?).
Myślę, że adnotacja przy rozkładzie by wystarczyła. W zachodnich miastach takie linie są np. oznaczone innym kolorem na stronach internetowych, ale o tym nawet nie myślę.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 01 kwie 2009, 14:22

Proszę o trochę cierpliwości - Lesznowola to program pilotażowy i ZTM będzie stopniowo poprawiał system łącznie z informacją pasażerską. Mamy następne zgłoszenia kolejnych gmin chętnych na tego typu komunikację (niekoniecznie mikrobusami). Myślę, że jest kwestią czasu "wpisanie komunikacji eksterytorialnej w machinę ZTM":)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 kwie 2009, 14:24

Dęboszczak pisze:Proszę o trochę cierpliwości - Lesznowola to program pilotażowy i ZTM będzie stopniowo poprawiał system łącznie z informacją pasażerską. Mamy następne zgłoszenia kolejnych gmin chętnych na tego typu komunikację (niekoniecznie mikrobusami). Myślę, że jest kwestią czasu "wpisanie komunikacji eksterytorialnej w machinę ZTM":)
Ok, ale myślę, że chociaż wrzucenie informacji że to od dzisiaj wszystko zaczyna działać, nawet bez rozkładów nie jest problemem.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 kwie 2009, 15:38

Paweł D. pisze:
Ojciec Dyrektor pisze:Jeżeli rozkład został on zrobiony ztm-owskim programem do robienia rozkładów, to nie da się go tam umieścić. Być może dałoby się go wklepać poprzez ten program, ale o to bym się musiał dopytać.
A czy system ZTM przetrawi coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

7* - kursuje tylko w Niedziele i święta Kościelne
Skoro przetrawił ' e - kurs tylko w soboty', to przetrawi i święta kościelne, bracie :)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 01 kwie 2009, 18:13

Kod: Zaznacz cały

7* - kursuje tylko w Niedziele i święta Kościelne
A w uroczystości to co, kursuje?! Ojcze Dyrektorze ratuj!

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 01 kwie 2009, 22:17

Dęboszczak pisze:Mamy następne zgłoszenia kolejnych gmin chętnych na tego typu komunikację (niekoniecznie mikrobusami).
Jak na razie to słychać o Jabłonnie. I jakiś czas temu przewinęła się sprawa Ząbek i linii X :arrow: i na tym się właściwie lista kończy.
Jakoś nie słychać o żadnej innej znaczącej gminie zainteresowanej tym pomysłem (nie licząc gm. Radzymin która ma 1000 pomysłów na miesiąc).
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 01 kwie 2009, 22:25

Była też mowa o Chotomowie (Ktoś mówił, że tam będzie L-5) Słyszałem też o Piasecznie.
A i dzisiaj pierwszy raz jechałem na karcie:) można powiedzieć, że jestem pionierem.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

ODPOWIEDZ