Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 22 maja 2009, 13:05

Już nie? A komu to sprzedali?
Już mam. Wyguglowałem sobie...

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 maja 2009, 13:05

Bastian pisze:postanowiła przejść na abonament
A czy na pewno będzie sie to opłacać? Oferty na kartę (zwłaszcza ostatnio) są bardzo korzystne.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 22 maja 2009, 13:08

prosper5250 pisze:Już nie? A komu to sprzedali?
pl.wikipedia.org pisze:22 lutego 2008 roku Netia zawarła umowę sprzedaży 23,4% udziałów w P4 na rzecz Tollerton Investments Limited i Novator Telecom Poland S.a.r.l. za 130 mln euro. Tym samym wycofała się z inwestycji w tego operatora komórkowego.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 maja 2009, 13:09

Tm pisze:
Bastian pisze:postanowiła przejść na abonament
A czy na pewno będzie sie to opłacać? Oferty na kartę (zwłaszcza ostatnio) są bardzo korzystne.
Kwestia nowego telefonu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 22 maja 2009, 13:12

Bastian pisze:
Tm pisze: A czy na pewno będzie sie to opłacać? Oferty na kartę (zwłaszcza ostatnio) są bardzo korzystne.
Kwestia nowego telefonu.
To jak masz abonament w Plusie to zerwij z nimi umowe z okazji rozsyłania nowego regulaminu, podpisz nową, weź dla niej nowy telefon i niech ma dalej telefon na kartę. Rozmowy w abonamentach są po prostu droższe i mniej tam można dostosować do indywidualnego profilu dzwonienia.

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 22 maja 2009, 13:16

Rosa pisze:To jak masz abonament w Plusie to zerwij z nimi umowe z okazji rozsyłania nowego regulaminu, podpisz nową
Zrywając umowę traci się numer, a na jego zachowaniu zdaje się zależy.

A jeśli chodzi o telefony, to tu zdecydowanie Play ma przewagę.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 maja 2009, 13:17

Bastian pisze:Kwestia nowego telefonu.
Jeśli opłata za abonament plus rozmowy będzie przewyższać opłaty za karty to warto policzyć po jakim czasie zamortyzuje się ten telefon "za złotówkę". Być może będzie taniej jak kupicie komórkę w sklepie - w tym celu przydatna są wyszukiwarki w rodzaju ceneo.pl (duże promocje i szeroki wybór mają w salonach Euro).
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 22 maja 2009, 13:38

Zrywając umowę traci się numer? Jakim prawem?
Być może operatorzy próbują coś ściemniać, ale to jest sprzeczne z prawem telekomunikacyjnym.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 22 maja 2009, 14:53

Bastian pisze:Play, wygląda na to, jest najbardziej opłacalny finansowo, ale jak zacząłem czytać opinie, to nabrałem wrażenia o nienajlepszej jakości obsługi i problemach z dodzwonieniem się. Jak to jest naprawdę? Ktoś ma doświadczenia? Co polecacie?
Ja polecam Playa, jest to naprawdę świetna sieć. Od dwóch lat korzystam z promocji "Rok darmowych SMS-ów", po wakacjach przechodzę na Play Fresh, który ma bardzo atrakcyjną ofertę. Jestem bardzo zadowolony z Playa. Niektórzy mówią, że za rozmowy do sieci Play płaci się więcej, niż do innych sieci. Tym się też nie przejmuje, bo drugi telefon mam w sieci Orange. (jednak tam doładuję konto raz na jakiś czas, bo Orange w porównaniu do Playa, to dno)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 maja 2009, 18:58

radeom pisze:Niektórzy mówią, że za rozmowy do sieci Play płaci się więcej, niż do innych sieci. Tym się też nie przejmuje,
W końcu Ty za to nie płacisz jak dzwonią do Ciebie na Play :twisted:

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 22 maja 2009, 20:41

Kwestia nowego telefonu.
Jest jeszcze MixPlus.
R-9 Chełmska pisze:Wszyscy mają do play wyższe stawki, gdyż play nie podlega pod specjalne wytyczne UKE dot. opłat między sieciami za połączenia między sieciami.
Trzeba dodać jeszcze, że Play ma wyższe koszty wynikające z niedostatecznej ilości nadajników i koniecznośći korzystania z roamingiu krajowego.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 22 maja 2009, 22:55

SławekM pisze:
radeom pisze:Niektórzy mówią, że za rozmowy do sieci Play płaci się więcej, niż do innych sieci. Tym się też nie przejmuje,
W końcu Ty za to nie płacisz jak dzwonią do Ciebie na Play :twisted:
Dzwonią właśnie na Orange. Tylko po to mam drugi telefon. :razz:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 maja 2009, 0:27

No dobra, dwa telefony nie wchodzą rachubę :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 23 maja 2009, 8:54

Się jeszcze nie wypowiedziałem.
Mam abonament w PLAY od XII 2007.

Za 30zł brutto miesięcznie mam do wygadania 40zł i do tego jeszcze Samsunga L760.

Obrazek

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ dla abonentów PLAY jest jeszcze tańszy PLAY Online.

Moje stawki wynoszą 49gr/min do wszystkich sieci (może być) i 15gr/SMS też do wszystkich. MMS w cenie SMS, połączenie z siecią w celu jego wysłania jest bezpłatne.

Zdziwiony? A mnie dziwi, że w grudniu '07 nie przeszedłeś na Play Lajt! :D

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 23 maja 2009, 9:26

jgas pisze:Zrywając umowę traci się numer? Jakim prawem?
Być może operatorzy próbują coś ściemniać, ale to jest sprzeczne z prawem telekomunikacyjnym.
Jeśli zrywasz umowę, tracisz numer. Co innego, gdy chcesz przenieść numer - wtedy umowa zostaje rozwiązana, a numer zachowany. Ja bynajmniej zrozumiałem wypowiedź Rosy jako zerwanie umowy bez przeniesienia numeru.
JKTpl pisze:MMS w cenie SMS, połączenie z siecią w celu jego wysłania jest bezpłatne.
Play Ci płaci za takie posty? :P
BTW, w żadnej sieci nie płacisz za transmisję danych do wysłania/odebrania MMSa, jest ona wliczona w opłatę za jego wysłanie.

ODPOWIEDZ