Strona 2 z 3
: 23 gru 2009, 20:31
autor: piotram
SławekM pisze:Takie pytanie. W jakim okresie czasu może on wrócić do służby liniowej? Rozumiem, aktualnie może być uruchamiany oraz jazdy testowe solo i z #2091 (pewnie w nocy...). Domyślam się, że w tym roku jeszcze nie wyjedzie "z towarem" na miasto. Pytam z czystej ciekawości.
Nie wiem czy on w ogóle wrócił z kompletną aparaturą, czy nie będą go uzbrajać u nas. No i może nie chcieć dobrze współpracować z drugim wagonem, co może wydłużyć całą "procedurę". A jazdy testowe robi się rano, najczęściej na Cm.Wolski, w nocy warsztaty nie pracują.
[ Dodano: |23 Gru 2009|, 2009 20:34 ]
MisiekK pisze:Glonojad pisze:"bis" używane jest wtedy, gdy wagon zostanie podmieniony w całości. Czyli przyjdzie z inna tabliczką znamionową.
Znane są liczne przypadki przekładania tabliczek

Ale wywiadowcy taborowi czuwają....
W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90, a co

: 24 gru 2009, 2:47
autor: mkm101
piotram pisze: Nie wiem czy on w ogóle wrócił z kompletną aparaturą, czy nie będą go uzbrajać u nas.
Wygląda na to że z aparaturą
piotram pisze:W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90
Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową
: 24 gru 2009, 13:11
autor: piotram
mkm101 pisze:piotram pisze:W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90
Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową
No właśnie, ale oficjalnie nic dla nas nie wyprodukował, a tabliczka jest inna.
: 24 gru 2009, 15:09
autor: beni
@piotram :
1006 - vin175 - 105N - rok prod. 10.75r - w 10.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 04.87r Wrocław 2276''
1006'' - vin3030 - 105Na - rok prod. 06.90r - w 09.90r wrócił do stolicy
Drugi taki przypadek tylko z większym wymiarem :
1018 - vin187 - 105n - rok prod. 10.75r - w 09.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 05.87r Wrocław 2212''
wagony numer vin 3090 - 106Na - rok prod. 09.90r jako 106Na nie sprzedany tak jak 106N o numerach vin 3087, 3088, 3089.
Pudła same 3087, 3088, 3089 trafiły na Śląsk a 3090 jako 105Na trafił do stolicy za zaległy 1018''.
Pozdrawiam.
Źródło -
Monografia wagonów 105N / Na oraz pochodnych od 1973 roku po dzień 30.09.2009. Baza w miarę możliwości aktualizowana. Dodam tylko że aż 43 ludzi z całej Polski to prowadzi. I taka encyklopedia wiedzy powstała.
: 25 gru 2009, 0:11
autor: mkm101
beni pisze:1006 - vin175 - 105N - rok prod. 10.75r - w 10.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 04.87r Wrocław 2276''
1006'' - vin3030 - 105Na - rok prod. 06.90r - w 09.90r wrócił do stolicy
Trudno żeby wagon który nigdy wcześniej w Warszawie nie był, miał do niej "wracać"
beni pisze:Drugi taki przypadek tylko z większym wymiarem :
1018 - vin187 - 105n - rok prod. 10.75r - w 09.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 05.87r Wrocław 2212''
Źródło -
http://tramwar.republika.pl/twzpz.html
beni pisze:Monografia wagonów 105N / Na oraz pochodnych od 1973 roku po dzień 30.09.2009. Baza w miarę możliwości aktualizowana. Dodam tylko że aż 43 ludzi z całej Polski to prowadzi. I taka encyklopedia wiedzy powstała.
Widzisz, do prowadzenia takiej bazy wystarczy jeden człowiek, który bardzo dobrze zna ten temat. A do napisania powyższego postu wystarczyło przeczytać monografię TW oraz monografię Konstalu.
Myślałem że po zbłaźnieniu się na temat remontów tramwajowych (post z 16.12.09) dasz nam trochę wytchnienia...
[ Dodano: |25 Gru 2009|, 2009 00:17 ]
piotram pisze:mkm101 pisze: Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową
No właśnie, ale oficjalnie nic dla nas nie wyprodukował, a tabliczka jest inna.
Oficjalnie była to modernizacja 105N

105Na, natomiast na tabliczce jak najbardziej był nr fabr 3030 i rok prod 1990.
Bez tabliczki (ewentualnie tabliczkę zdjęto na R-1 zaraz po przyjeździe) był 1018"
: 25 gru 2009, 10:33
autor: beni
To pokaż mi gdzie masz w monografii TW oraz Konstalu że akurat pudło o numerze vin 3090 dotarło jako 1018''. No pokaż w którym miejscu bo raczej tego nie ma w monografiach a sam piszesz że tabliczke zdjęto zaraz po powrocie. G prawda tabliczka znamionowa została w Konstalu gdyż na niej było 106Na a wagon był 105Na.
Sam nie wiesz a tylko się czepiasz nie potrzebuje informacji z twojej strony bo w niej też masz braki i to spore, po drugie co wywiadowcy nie wiedzą które ex Gorzowskie pudła poszły na 1212 i 1102 bo masz je jako znak zapytania. Po za tym co powiesz o numerach vin 3178 i 3179

. Warszawa

: 25 gru 2009, 11:41
autor: Glonojad
Ty mkm'a101 nie pouczaj, Ty grzecznie siedź cicho i słuchaj jak mówi, a na koniec powiedz "Tak, proszę Pana" i "Dziękuję, proszę Pana". Bo on, w przeciwieństwie do Ciebie, nie kłamie i nie zmyśla. Ka-Pe-Wu?
: 25 gru 2009, 11:47
autor: beni
O rzecznik mkm się odnalazł zaraz może jeszcze prawnik jakiś się znajdzie ???
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 25 gru 2009, 11:50
autor: Glonojad
Prawnik? Prędzej psychiatra.

: 26 gru 2009, 0:32
autor: Tyrystor
beni pisze:O rzecznik mkm się odnalazł zaraz może jeszcze prawnik jakiś się znajdzie ???
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Beni, do jasnej anielki - jeżeli kiedyś twoje informacje pokryją się z prawdą i nie będzie to incydent, to może kiedyś będziesz miał taką renomę jak mkm101.
: 26 gru 2009, 1:09
autor: mkm101
beni pisze: To pokaż mi gdzie masz w monografii TW oraz Konstalu że akurat pudło o numerze vin 3090 dotarło jako 1018''. No pokaż w którym miejscu bo raczej tego nie ma w monografiach a sam piszesz że tabliczke zdjęto zaraz po powrocie.
Nie ma ich w ww źródłach, bo Twoje informacje są nieprawdziwe.
beni pisze:G prawda tabliczka znamionowa została w Konstalu gdyż na niej było 106Na a wagon był 105Na.
Po raz kolejny wykazujesz się ignorancją
Wagony 1006" i 1018" powstały w 1990r. - oba mają typowe dla stopiątek z tego okresu duże klapy wentylacyjne w dachu. Małe klapy w dachu mają dopiero stopiątki produkowane od 1991r.
8 szt. pudeł/wagonów 106Na powstało w latach 1991/1992. Wszystkie one miały małe klapy wentylacyjne w dachu. Konstal próbował je sprzedawać co najmniej do końca 1992r, dopiero później wykorzystał niesprzedane cztery pudła do innych celów.
(dla osób mniej obeznanych z tematem klap wentylacyjnych -
tutaj - linia zdjęć pod pierwszą tabelką)
beni pisze:Sam nie wiesz a tylko się czepiasz nie potrzebuje informacji z twojej strony bo w niej też masz braki i to spore, po drugie co wywiadowcy nie wiedzą które ex Gorzowskie pudła poszły na 1212 i 1102 bo masz je jako znak zapytania.
W przeciwieństwie do Ciebie - nie piszę bzdur ani informacji niepotwierdzonych do końca i nie staram się wprowadzać innych w błąd.
Do moderatorów - czy można posprzątać te bzdety, tak żeby ktoś nie znający poziomu (nie)wiarygodności beniego przypadkiem nie uznał ich za objawioną prawdę?
: 26 gru 2009, 8:58
autor: TLG
mkm101 pisze:czy można posprzątać te bzdety, tak żeby ktoś nie znający poziomu (nie)wiarygodności beniego przypadkiem nie uznał ich za objawioną prawdę?
Można. Niemniej jednak ja zawsze wychodzę z założenia, ze każdy sam odpowiada za informacje, które podaje korzystając ze swojego autorytetu. Myślę, że po zdementowaniu tychże niepotrzebnie wdajecie się w dalszą dyskusję toteż na razie pozostawię to tak, jak jest.
: 06 mar 2010, 11:26
autor: Dzulikiewicz
Wiadomo kiedy wyjedzie na linię?
: 06 mar 2010, 16:09
autor: Flash8222
W swoim czasie...
: 06 mar 2010, 16:27
autor: Dzulikiewicz
Cóż za precyzyjna odpowiedź.