Nazwa dla nowej pętli w Wilanowie

Moderator: Wiliam

Która nazwa nowego krańca jest najlepsza?

MIASTECZKO WILANÓW
53
44%
ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ
19
16%
ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
10
8%
WILANÓW ZACHODNI
10
8%
BŁONIA WILANOWSKIE
11
9%
WILANÓW-ŚWIĄTYNIA
17
14%
 
Liczba głosów: 120

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 25 cze 2010, 14:42

Nie głosuję, bo wg mnie powinna to być nazwa "WILANÓW NOWY", natomiast dotychczasową nazwę "WILANÓW" powinno się przemianować na "WILANÓW STARY".
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

148
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:30
Lokalizacja: WARSZAWA -PIASKI

Post autor: 148 » 28 cze 2010, 22:20

yavorius pisze:A teraz przeczytaj to, co napisałeś. Ze dwa razy. ](*,)
Moze bys rozwinąl swoja myśl ,wiesz że forum jest od tego by wyrazac swoje opinie. To jest moje zdanie .Ja tak uważam a ty mozesz se miec jakie tam chcesz miasteczko chociaz nadal twierdze ze w takiej krolewskiej dzielnicy nazwa miasteczko to tragedia.
Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 28 cze 2010, 22:52

Ale co tu rozwijać? Po prostu przeczytaj jeszcze raz, przeczytaj uważnie... "tu jest Warszawa, a nie prowincja"... "miasteczko to takie małe miasto"... "jeżeli (...) w jakimś referendum mieszkańcy (...) zdecydują się na odłączenie od miasta"... Nic? Naprawdę nic? Teraz jeszcze dodałeś "w takiej królewskiej dzielnicy nazwa miasteczko to tragedia". Humorystycznie to jest bez zarzutu, ale przecież traktujesz to jako jakieś poważne argumenty, a to już bez zarzutu nie jest. To, że forum jest do tego, by wyrażać swoje opinie nie znaczy, że każda opinia jest dobra ;-)

148
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:30
Lokalizacja: WARSZAWA -PIASKI

Post autor: 148 » 28 cze 2010, 23:00

Przeczytałem i potwierdzam to co napisałem.Jak ktos lubi walic głowa w mur to niech se wali.
Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 28 cze 2010, 23:14

Ale co potwierdzasz? Że Warszawa to nie prowincja, że miasteczko to małe miasto, że mówisz serio o jakimś referendum, czy może królewskość Wilanowa? Widzę, że naprawdę nie widzisz jak kuriozalne jest to, co piszesz - bo o to tu właśnie chodzi, a nie o to, że ktoś się z tym zgadza, czy nie zgadza.

Tłumaczysz nam nieświadomym, co znaczy słowo "miasteczko" i podkreślasz, że Warszawa miasteczkiem nie jest - co już samo w sobie jest NIEZWYKLE odkrywcze - i zdajesz się sądzić, że używając nazwy "Miasteczko Wilanów" ktoś stara się tę dzielnicę wykluczyć z Warszawy poprzez przypisanie jej statusu osobnego miast(eczk)a. Brniesz dalej w ten absurd pisząc coś o jakimś referendum #-o Równie dobrze mógłbyś się spierać, że tak bliska Ci nazwa Piaski na oznaczenie dzielnicy jest niestosowna, bo tam nie ma wcale dużo piachu i jeśli mieszkańcy się chcą przy tym upierać to niech np. wystąpią do odpowiedniej jednostki o nadanie osiedlowej piaskownicy miana pustyni. Wszak pustynia to dużo piachu. Wtedy wszystko będzie w porządku. Pojmujesz powoli jak niedorzeczne to jest? A Wilanów jest dzisiaj tak królewską dzielnicą, jak Szmulki żydowską ](*,)

148
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:30
Lokalizacja: WARSZAWA -PIASKI

Post autor: 148 » 28 cze 2010, 23:28

Pink pisze:Ale co potwierdzasz? Że Warszawa to nie prowincja, że miasteczko to małe miasto, że mówisz serio o jakimś referendum, czy może królewskość Wilanowa? Widzę, że naprawdę nie widzisz jak kuriozalne jest to, co piszesz - bo o to tu właśnie chodzi, a nie o to, że ktoś się z tym zgadza, czy nie zgadza.

Tłumaczysz nam nieświadomym, co znaczy słowo "miasteczko" i podkreślasz, że Warszawa miasteczkiem nie jest - co już samo w sobie jest NIEZWYKLE odkrywcze - i zdajesz się sądzić, że używając nazwy "Miasteczko Wilanów" ktoś stara się tę dzielnicę wykluczyć z Warszawy poprzez przypisanie jej statusu osobnego miast(eczk)a. Brniesz dalej w ten absurd pisząc coś o jakimś referendum #-o Równie dobrze mógłbyś się spierać, że tak bliska Ci nazwa Piaski na oznaczenie dzielnicy jest niestosowna, bo tam nie ma wcale dużo piachu i jeśli mieszkańcy się chcą przy tym upierać to niech np. wystąpią do odpowiedniej jednostki o nadanie osiedlowej piaskownicy miana pustyni. Wszak pustynia to dużo piachu. Wtedy wszystko będzie w porządku. Pojmujesz powoli jak niedorzeczne to jest? A Wilanów jest dzisiaj tak królewską dzielnicą, jak Szmulki żydowską ](*,)
Normalnie czekałem ąz dasz upust swoim emocjom.Mój wywód nie przecze jest barwny.Ja problemu nie mam ale jak widze ty masz spory .Referendum w kontekscie mojej wypowiedzi miało dowodzic jedynie jak bez sensowna nazwą w miescie stołecznym moze byc "miasteczko".Wszytkie te słowa które przytaczasz z moje wypowiedzi...królewski Wilanów-człowieku czy twój horyzont myslowy ogranicza sie do fascynacji Ikarusem?Świat sie nie kończy na komunikacji miejskiej.
Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 cze 2010, 23:32

Koniecznie trzeba zmienić nazwę Krakowskie Przedmieście, kto tam jakieś przedmieście widzi, to ja nie wiem.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 28 cze 2010, 23:33

148 z pewnością robi sobie kosmiczne jaja z nas, inaczej nauka radziecka nie znajduje wytłumaczenia dla jego tekstów.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 28 cze 2010, 23:41

Nie dałem upustu emocjom, a najwyżej życzliwości - starałem się uzmysłowić ci "łopatologicznie", jak absurdalne jest to, co piszesz. Ale widzę, że zbyt wysoko cię oceniłem i rację miał person, który skomentował to na stronie pierwszej.

W związku z tym nie zamierzam więcej się produkować w tym temacie, tobie natomiast radzę nie snuć domysłów co do mojej osoby i horyzontów, bo gruuubo się pomyliłeś - trudno byłoby mnie w ogóle nazwać pasjonatem komunikacji miejskiej. Sporo wskazuje również na to, że poziomem wykształcenia i wiedzą (w tym historyczną) jednak sporo cię przewyższam, bo tak na moje oko, bazując na sensowności i składni twoich wypowiedzi, masz jakieś 15 lat. Góra.

Zresztą wszystko jedno. Może się mylę, może jesteś profesorem historii, wszechstronnie uzdolnionym, współczesnym człowiekiem renesansu... to wszystko nie zmienia faktu, że dotychczasowe twoje wypowiedzi w tym temacie są absurdalne, chaotyczne i niejednoznaczne, więc nie dziw się, jeśli niewłaściwie uchwyciłem ich sens. Starałem się. Szkoda tylko, że niepotrzebnie. Inni okazali się mądrzejsi ode mnie i nie wchodzili w ogóle w polemikę.

148
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:30
Lokalizacja: WARSZAWA -PIASKI

Post autor: 148 » 28 cze 2010, 23:52

chester pisze:148 z pewnością robi sobie kosmiczne jaja z nas, inaczej nauka radziecka nie znajduje wytłumaczenia dla jego tekstów.
Nicea albo śmierć :D
Nie podoba mi sie nazwa "miasteczko" ale nie sadzilem ze moj wywod pełen zbyt daleko idacych wniosków zrobi taka furore. :grin:
Pink zagmatwalismy sie troche w naszych sporach ale fajnie jest gdy znajdzie sie adwersarza.
Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 lip 2010, 2:37

MichalJ pisze:Koniecznie trzeba zmienić nazwę Krakowskie Przedmieście, kto tam jakieś przedmieście widzi, to ja nie wiem.
I Pole Mokotowskie. Pole? W środku miasta? I to stolicy? To nie wieś!
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 03 lip 2010, 9:01

Z własnego poletka polecam też pozbyć się Narwiku. Przecież to nie tutaj! :P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lip 2010, 11:54

To i PKP Włochy trzeba zmienić...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 05 lip 2010, 9:02

Bastian pisze:To i PKP Włochy trzeba zmienić...
No i całą Pragę...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 lip 2010, 12:45

Zdecydowanie Miasteczko.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ