Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 18:33

marko80 pisze:w ciemnogrodzie zyjemy
Serce roście, patrząc na te czasy.
Wolfchen pisze:Samowolka budowlana
Załamka. No proszę, bez takich.
A generalnie to ludzie sprzeciwili się biskupom - to chyba dobrze, nie?

Komorowski popełnił dwa błędy: pierwszy - sprzeciwiając się tablicy pamiątkowej, drugi - dzisiaj, oddając pole obrońcom krzyża. Teraz nawet jeśli władza będzie chciała wszystko załatwić bez kamer, w nocy to i tak następnego dnia wyrosną kolejne krzyże, aż nie pojawi się tablica.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 sie 2010, 18:36

MeWa pisze:ale też, trzeba przyznać, wyważnonej, spokojnej kampanii (głównie zasługa Kluzik-Rostkowskiej).
Której nikt nie odważył się rzucić "sprawdzam".
Ale, jak widać, długo tej fikcji nie udało się utrzymać.
Maska. Mieli rację ci, którzy w nią nie uwierzyli.
Szarpanina by tylko ukoronowała tę świętą walkę...
Dokładnie. Jeszcze by się jakiegoś męczennika wykreowało.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 sie 2010, 18:49

Tm pisze:Załamka. No proszę, bez takich.
A czy mieli zgodę na postawienie obiektu małej architektury na terenie publicznym od zarządcy terenu? Czy było to uzgodnione z konserwatorem zabytków? Możesz nie odpowiadać, każdy wie, jak było i jak jest.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 18:51

Wolfchen pisze:A czy mieli zgodę na postawienie obiektu małej architektury na terenie publicznym od zarządcy terenu?
No tragedia, z pewnością największym kłopotem w związku z całą sprawą jest to, że protestujący sprzeciwiają się MPZP.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 18:56

Tm pisze:Komorowski popełnił dwa błędy: pierwszy - sprzeciwiając się tablicy pamiątkowej
Ja też tam nie chcę tablicy. Wystarczy pomnik na Powązkach. I grobowiec na Wawelu. Ewentualnie w Smoleńsku też coś można postawić.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 sie 2010, 19:09

Tm pisze:No tragedia, z pewnością największym kłopotem w związku z całą sprawą jest to, że protestujący sprzeciwiają się MPZP.
Największym kłopotem jest to, że nie usunęli tego od razu, czy wręcz nie uniemozliwili postawienia.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 19:17

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... rchii.html
Sariusz-Skąpska o krzyżu: Dochodzi do jakiejś anarchii
ps, PAP
2010-08-03, ostatnia aktualizacja 25 minut temu


Nieprzeniesienie krzyża do kościoła św. Anny to anarchia - oceniła Izabella Sariusz-Skąpska, córka prezesa Federacji Rodzin Katyńskich Andrzeja Skąpskiego, który 10 kwietnia zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

- Dochodzi do jakiejś anarchii po prostu. To jest jedyne, co można powiedzieć. (...) Jeśli jakaś grupa ludzi blokuje coś, co wcześniej było ustalone, to chyba są jakieś akcje anarchistyczne - oceniła Sariusz-Skąpska, która pełni funkcję sekretarza Rady Federacji Rodzin Katyńskich.

Według niej ludzie, którzy domagają się pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim, fałszywie go wykorzystują. Zwróciła uwagę, że z ich powodu księża, którzy chcieli uroczyście przenieść krzyż do kościoła św. Anny, musieli się wycofać. W jej ocenie, protestujący w ten sposób obrazili Kościół.

"Mój ojciec byłby zdruzgotany"

- Nie zgadzam się, by symbol mojej wiary był wykorzystwany rzekomo w uczczeniu pamięci mojego ojca. On jako człowiek bardzo głęboko wierzący byłby tutaj zdruzgotany - uznała Sariusz-Skąpska.

- Widziałam w dłoniach tych protestujących osób zdjęcia i z przerażeniem myślałam, że mogły się tam znaleźć zdjęcia mojego taty, mam nadzieję, że tak nie było. To przerażające - mówiła.

"Na władzach spoczywa straszliwa odpowiedzialność"

Według niej, na władzach, w tym Kancelarii Prezydenta, spoczywa ogromna odpowiedzialność za to, co się będzie w tej sprawie działo dalej. - To jest straszliwa odpowiedzialność. Patrzę na to ze ściśniętym sercem. Tam nagle pojawiły się akty przemocy, a wtedy wystarczy bardzo niewielka iskra, żeby doszło do nieszczęścia - dodała Sariusz-Skąpska.

O nieprzeniesieniu krzyża we wtorek sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny poinformował szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Według niego, o dalszych losach krzyża powinien decydować Kościół.

Decyzja ta ma związek z zamieszkami, do jakich doszło podczas próby przeniesienia krzyża - protestujący pod krzyżem nie chcieli dopuścić do niego ani harcerzy, ani towarzyszących im duchownych. Doszło też do przepychanek po drugiej stronie Krakowskiego Przedmieścia, gdzie strażnicy miejscy powstrzymywali napierający tłum przeciwników przenoszenia krzyża.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 19:23

Bastian pisze:Ja też tam nie chcę tablicy.
A stojący tam chcą. Tyle się słyszy narzekań, że Polacy nie interesują się dobrem wspólnym, że nie tworzą zrzeszeń, nie angażują się w lokalne inicjatywy. Źle?
Chcieliście społeczeństwa obywatelskiego, no to je macie.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 03 sie 2010, 19:39

To nie jest społeczeństwo obywatelskie, to nie jest walka o dobro wspólne, nie jest to również zrzeszenie ani zaangażowanie w lokalną inicjatywę. To co wyprawiali było na poziomie kibolskich walk o flagi. Czy to również nazwiesz zachowaniami podchodzącymi pod społeczeństwo obywatelskie ewentualnie lokalną inicjatywą? Nie, to zwykły bandytyzm. Atakowanie strażników miejskich, policjantów i BORowików również jest wporzo i nie ma w tym nic złego? Moim zdaniem służby powinny zaprowadzić porządek, albo chociaż doprowadzić do sytuacji, w której ten krzyż zostałby przeniesiony. Ludzie, którzy walczyli o krzyż mentalnie niewiele się dla mnie różnią od islamskich ekstremistów. Fanatyzm w czystej postaci. Taki bezmózgi fanatyzm.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 sie 2010, 19:43

Tm pisze:
Bastian pisze:Ja też tam nie chcę tablicy.
A stojący tam chcą. Tyle się słyszy narzekań, że Polacy nie interesują się dobrem wspólnym, że nie tworzą zrzeszeń, nie angażują się w lokalne inicjatywy. Źle?
Chcieliście społeczeństwa obywatelskiego, no to je macie.
Rozumiem, że to szyderstwo ze społeczeństwa obywatelskiego ma być? Rodzaj samospełniającej się przepowiedni, "a PiS mówił, że Polakom potrzebna jest silna ręka, bo się rozpełzną"?

Bo to jest anarcha, a nie żadne społeczeństwo obywatelskie. Tak samo, jak zarzucanie rządowi zbrodni "w potocznym sensie"*, jak próby podważania wyników wyborów itp.

* - heh. Wychodzi na to, że jeśli ja jestem Palikotem Wawkomu, to Jarosław Kaczyński jest Palikotem PiSu...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 03 sie 2010, 20:05

Bastian pisze:Ja też tam nie chcę tablicy. Wystarczy pomnik na Powązkach.
Ty jako antyklerykal mozesz sobie nie chciec, na szczescie jestes w mniejszosci. Widac ze z ciebie przemawia antyklerykalizm oraz nienawisc nie tylko do sp. L. Kaczynskiego i PiSu ale i tego wszystkiego czego ta tragedia jest symbolem.

Dlaczego pomnik ma byc na Powazkach? Zeby bylo z dala, niewidoczne, aby zapomniec? Niesamowite jest to ze tak latwo ty i tobie podobnym chcecie tak szybciutko sprzatnac ta tragedie pod dywan, tak jak by zgineli jacys zwykli ludzi. Przeciez zginal Prezydent i czesc elity politycznej naszego kraju. Obywatelska postawa nakazuje dac tym ofiarom szacunek, ale widac twoja nienawisc do tych ludzi zaslepia.

Przeciez to ma nie byc tablica czy pomnik upamietniajacy tylko sp. prezydenta, ale ku czci tragedii i ofiarom. Dlaczego jakas symboliczna tablica nie moze byc tam gdzie jest krzyz postawiony w autentycznym odruchu ludzi? Czy zapominamy ze jest pamiatka po pierwszej mszy Papieza-Polaka na placu Pilsudskiego? To ci nie przeszkadza? No tak, wtedy kosciol byl dobry w walce o socjalizm z ludzka twarza, wiec kosciol zrobil swoje, kosciol moze odejsc.

Oczywiste jest, ze jakas tablica, symboliczny pomnik ofiar powinien tam byc gdzie jest krzyz. Gdyby POlszewii naprawde zalezalo na zgodzie i demokracji, to by komoruski dzien po wygraniu wyborow powiedzial tak: krzyz zostaje do postawienia tablicy/pomnika, a teraz rozpisujemy konkurs na tablice/pomnik. A nie on jeszcze nie przysiezony, zaraz po wyborach kaze usunac krzyz.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 20:12

Bez takich. Nie zauważyłem żeby Bastian był antyklerykałem, ani nawet zatwardziałym lewicowcem.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 20:12

Wszystkich proszę - spokojnie.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 03 sie 2010, 20:12

Niesamowite jak wiekszosc na tym wawkomie to antyklerykalne typy ktore sa zaslepione ideologia. Najlepiej tylko wyzywac ludzi od przezwisk. Ale zapomnialem ze ci najglosniej krzycza o tolerancji itd. sa najbardziej nietolerancyjny. Wszystko jest ok, tylko Katolicyzm jest be. Niemartwcie sie tyle roboty jeszcze przed wami. Tyle symboli chrzescijanskich do konfiskaty: z cmentarzy, kosciolow, sklepow, instytucji publicznych, zabronic skrzyzowan tylko ronda, zdelegalizowac znak "plus" bo jest chrzescijanski.

Jak pederasci sobie imprezuja to media bebnia jak to sluzy budowie spoleczenstwu obywatelskiemu. Obrona pederastow jest cacy i buduje spoleczenstwo obywatelskie, obrona krzyza jest be i buzy spoleczenstwo obywatelskie.

Ale zapomnialem: zeby demokracja zwyciezala i zgoda budowala!!!! Urra, urra, urra!!!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 20:21

geograf_OSU pisze:Przeciez zginal Prezydent i czesc elity politycznej naszego kraju.
E tam, taka elita. No, z paręnaście osób by się zebrało. Szacunek się należy wszystkim ofiarom, ale to nie to samo, co wynoszenie na piedestał.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ