Malowanie pojazdĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Flash8222
Posty: 7605
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 sie 2011, 11:07

bepe pisze:
Czotyk pisze:Wszystko będzie lepsze od tej niemieckiej flagi
Ja nie wiem, co ludzie z tą niemiecką flagą mają...
Widocznie mają coś za złe Niemieckiemu narodowi, że cały czas nowe barwy im się tylko z tym kojarzą...

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 28 sie 2011, 11:09

Ciekawe co? :>
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Michalk001
Posty: 1220
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 28 sie 2011, 12:12

Co do malowania hybryd to wizualizacja mi się nie podoba - może ze względu na zły odcień zieleni (wygląda jak sreberko od cukierków) - zapewne to ograniczenia programu w którym było robione. A może wykorzystać dawny ciekawy, prosty i skuteczny pomysł z Katowic?

Kiedy przyszły pierwsze Ikarusy automaty serii 280.58 (u nas 51xx) wyróżniało je malowanie: przód i tył oryginalne, a boki w ładnej mocnej zieleni z napisami w stylu "Ekologia z nami" - dokładnie już nie pamiętam, bo autobus (1605) widziałem tylko raz w życiu będąc tam u rodziny. Ale sam pomysł był doskonały - przód i tył nawiązywały do reszty taboru i nie było wątpliwości kto jest jego właścicielem, a boki zielone przez co doskonale wyróżniał się z tłumu czerwonych pobratymców. Co prawda teraz ta "ekologia" budzi uśmiech po tylu latach, ale to chyba pierwsza seria w której coś zaczęto robić celem ograniczenia emisji spalin, i zostało to podkreślone w malowaniu. Dodatkowo autobus podjeżdżając pod przystanek - lub gdy dobiegało się do niego z tyłu nie różnił się od pozostałych, dopiero przy wsiadaniu każdy widział że ma do czynienia z czymś "innym".
Dodaję zdjęcie poglądowe - niestety słabej jakości i nie oddaje zielonego odcienia, lecz innych nie udało mi się wygrzebać z internetu.
http://www.phototrans.eu/images/photos/ ... 367897.jpg

U nas mogłoby być podobnie - przód/tył w barwach W-wy, a boki zielone z odpowiednimi napisami (góra mogłaby zostać czarna).
Może komuś udałoby się zrobić wizualkę?

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 28 sie 2011, 14:09

Czotyk pisze:Ciekawe co? :>
Osobiście nie przepadam za narodem Niemieckim z własnego doświadczenia ( wymiany klubowe ) natomiast nie upoważnia mnie to do tego bym ich nienawidził za coś co się wydarzyło 60 lat temu kiedy jeszcze nie było mnie w planach, moich rodziców a nie chce mi sie sprawdzać czy wtedy moi dziadkowie żyli a jak żyli to byli strasznie "młodzi".

IMHO, to malowanie "Flaga Niemiecka" jak to nazywacie, jest najlepszym jakie było i mam nadzieje że takie zostanie ;-)

To co DomasQ przerobił, powiem że nie wygląda tak źle, troszkę żywiej ten autobus wygląda ;-)
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Michalk001
Posty: 1220
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 28 sie 2011, 14:14

A co do "flagi" to malowanie mi się osobiście podoba - kolory ładnie współgrają ze sobą podkreślając nowoczesność taboru. No może czerwony jest nieco za jasny, mógłby być jak ten "prawdziwy" z dawnych lat stosowany obecnie na pociągach SKM. Do Niemców też nic nie mam - że kiedyś znalazł się jeden psychol który pokierował państwem to naprawdę nie jest wina całego narodu.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 28 sie 2011, 14:45

Michalk001 pisze:Co do malowania hybryd to wizualizacja mi się nie podoba - może ze względu na zły odcień zieleni (wygląda jak sreberko od cukierków) - zapewne to ograniczenia programu w którym było robione. A może wykorzystać dawny ciekawy, prosty i skuteczny pomysł z Katowic?
Prosty i ciekawy.. ja bym powiedział - przekombinowany (ilość i rozmieszczenie barw) i prostacki (brak pomysłu na pogodzenie kolorów, zestawianie na chama, bez względu na efekt końcowy). Przypomina nieco erę reklamy autobusowej, kiedy naklejano pstrokatą siatę na bok autobusu niczym na billboard.
Wierzę, że kiedyś w końcu przełamie się myślenie o konieczności wiązania barw komunikacji z kolorami flagi miasta - strasznie to prymitywne, bezmyślne, szczególnie że mnóstwo miast ma takie same flagi (a więc i kolory autobusów). Czekam na wzór z dominacją lekko srebrnej szarości, kremowego lub białego.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 sie 2011, 15:30

blinski pisze: Wierzę, że kiedyś w końcu przełamie się myślenie o konieczności wiązania barw komunikacji z kolorami flagi miasta
W takim Poznaniu już dawno przełamali - od lat mają autobusy żółto-zielone, a w herbie dominuje u nich niebieski.
Okropne. Ale za to skojarzenie Ikarusa z ekologią jest urzekające :D

primoż
Posty: 3779
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 28 sie 2011, 15:41

bepe pisze:W takim Poznaniu już dawno przełamali - od lat mają autobusy żółto-zielone, a w herbie dominuje u nich niebieski.
Zdaje się, że przed wojną już takie mieli malowanie na tramwajach :-k
bepe pisze:Ale za to skojarzenie Ikarusa z ekologią jest urzekające :D
To były czasy, kiedy się pojawiły silniki Euro1. To była nowość na rynku. I dlatego w szczególności podkreślano tą ekologiczność.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 28 sie 2011, 16:01

bepe pisze:Ja nie wiem, co ludzie z tą niemiecką flagą mają...
Panie, bo to ukryta opcja niemiecka!
bepe pisze:Poza tym to malowanie wcale nie jest takie złe, jak się na początku wydawało. Kwestia przyzwyczajenia.
Jest świetne. Znacznie odmłodziło wizualnie nie tylko U15, ale też wszystkie inne typy wozów.

[ Dodano: |28 Sie 2011|, 2011 16:02 ]
Flash8222 pisze:Widocznie mają coś za złe Niemieckiemu narodowi, że cały czas nowe barwy im się tylko z tym kojarzą...
Ja Niemców zwyczajnie nie lubię, ale jakoś mi się to skądinąd ładne malowanie nie kojarzy z tym państwem i narodem.

[ Dodano: |28 Sie 2011|, 2011 16:04 ]
Michalk001 pisze:Do Niemców też nic nie mam - że kiedyś znalazł się jeden psychol który pokierował państwem to naprawdę nie jest wina całego narodu.
No cóż, to nie był jedyny wyskok ten "wspaniałego" narodu ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sie 2011, 16:36

BJ pisze:No cóż, to nie był jedyny wyskok ten "wspaniałego" narodu ;)
Zakończmy ten temat.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
SieneK
Posty: 514
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:37
Lokalizacja: WWrembertówC

Post autor: SieneK » 28 sie 2011, 18:14

bepe pisze:
Czotyk pisze:Wszystko będzie lepsze od tej niemieckiej flagi
Ja nie wiem, co ludzie z tą niemiecką flagą mają...

Poza tym to malowanie wcale nie jest takie złe, jak się na początku wydawało. Kwestia przyzwyczajenia.
takie barwy żałobne po ...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 sie 2011, 20:13

blinski pisze:Wierzę, że kiedyś w końcu przełamie się myślenie o konieczności wiązania barw komunikacji z kolorami flagi miasta - strasznie to prymitywne, bezmyślne, szczególnie że mnóstwo miast ma takie same flagi (a więc i kolory autobusów).
Niestety, w Radomiu to będzie testowane z kolorami granatowym, niebieskim, pomarańczowym i różowo-czerwonym na białym tle...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 28 sie 2011, 21:08

Wolfchen pisze:Niestety, w Radomiu to będzie testowane z kolorami granatowym, niebieskim, pomarańczowym i różowo-czerwonym na białym tle...
O, ciekawe jak wyjdzie, choć 5 kolorów to trochę za dużo, 3 w zupełności wystarczają (chyba że wśród kolorów jest i biały i czarny, to i przy 4 nie czuje się przesytu). Masz gdzieś wizualizację? Najlepsze malowanie w Polsce ma teraz Szczecin - odstaje od reszty kraju o parę długości, jeśli chodzi o walory artystyczne, to w zasadzie zupełnie inny poziom. Do niedawna najlepiej wyglądały autobusy krakowskie, zresztą i stare, i nowe malowanie (na manach) jest dobre. Całkiem ok jest również czerwono-biało-zielone lubelskie, choć poprowadzenie linii jest nie do końca przemyślane. Dobrze wyglądały 'warszawskie kolory' na lubelskich nabytkach sprzed 3 lat, jeśli koniecznie musi być czerwień i żółć, to najlepiej w takich proporcjach:
http://www.mmlublin.pl/photo/427165/Nowe+autobusy+w+MPK
(logo przewoźnika to już inna para kaloszy). Banalne, ale zawsze ładne zestawy kolorystyczne (z białym i kremowym prawie każdy kolor wygląda dobrze) mają Gdańsk i Gdynia. Poznań za to, przez stosowane odcienie, to chyba jedno z najgorszych malowań. A można było dać ciemną, zgaszoną zieleń i żółć przechodzącą w kremowy - byłoby świetnie.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 sie 2011, 21:19

blinski pisze:O, ciekawe jak wyjdzie, choć 5 kolorów to trochę za dużo, 3 w zupełności wystarczają (chyba że wśród kolorów jest i biały i czarny, to i przy 4 nie czuje się przesytu). Masz gdzieś wizualizację?
Obrazek

Coś w tym stylu, tylko jeszcze nie wiadomo jak będą dokładnie rozmieszczone te pasy. Moim zdaniem - tragedia, wolę biało-czerwone... (-(
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sie 2011, 22:04

Boże, po co było z tego urlopu wracać? ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ