Pasażerowie - informacja SMS-em

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 06 lis 2011, 7:30

Ale niesmartfony sa w regresie. To jak w dobie dzisiejszych nośników danych rozwijać dyskotekę 5,25". Zanim opracujesz i wdrozysz swoją usługę, nie bedzie potrzebna. Jak chcesz dać cos nowego, wyprzedz rynek o krok, a nie patrz trzy wstecz.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 06 lis 2011, 9:37

Rozklad wysyłany SMSem to wg mnie bardzo dobry pomysł. Nie oszukujmy się, internetu w komorce uzywa < 50% uzytkowników telefonow (a pewnie bliżej 20 czy 30%) a reszta też by może chciała sprawdzic sobie rozklad telefonu.
Smartfon to też może będzie moda która minie, ja np wróciłem do normalnego telefonu bo stwierdziłem że wolę miec telefon niz kombajn z komputerem, aparatem i wodotryskami.

paolo11051
Posty: 155
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:19
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: paolo11051 » 06 lis 2011, 11:37

Jeśli chodzi o jakdojade, to nie trzeba instalować żadnej aplikacji.
Popieram jednego z przedmówców, pomysł byłby dobry kilka lat temu.

Ujmę to w ten sposób:

a) osoba młodsza sprawdzi rozkład komórką na jakdojade
b) osoba starsza (emeryt) ma czas i nie wyda pieniędzy na smsa czy cokolwiek innego. A nawet jeśli zechce dowiedzieć się czegoś o rozkładzie, to zadzwoni na infolinię ZTM.
SMSa może nie odczytać, musiałaby wyciągać okulary itd itp.

Twierdzę, krótko mówiąc, że nie miałbyś popytu na swoją usługę, albo w najlepszym przypadku popyt śladowy.

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 06 lis 2011, 13:25

Teraz ja napiszę swoje wynurzenia na ten temat, ale pewnie nikomu się one nie przydadzą :P
Mianowicie - mam telefon bez wifi, korzystałam z darmowego Itinera (dopóki telefon widział kartę pamięci...), teraz muszę wykorzystywać innych żeby sprawdzili rozkład na stronie ZTMu ze swoich smartfonów - ja z tego nie korzystam, bo muszę płacić za połączenie z internetem. A jakdojade komórkowe wg mnie źle działa na smartfonach, bo mógłby wykorzystać mapę żeby zaznaczyć dwa punkty, a trzeba jednak wpisać przystanek lub ulicę.

Kamil_kosz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2011, 21:21

Post autor: Kamil_kosz » 06 lis 2011, 13:32

Na podstawie danych z UKE oraz innych raportów które udało mi się odnaleźć w sieci wynika:
- Penetracja rynku telefonii mobilnej w Polsce wynosi około 120%
- Liczba użytkowników smartfonów w Polsce wynosi około 30% z czego jedna piąta to ciągle użytkownicy Symbiana

Co prawda liczba użytkowników smartfonów charakteryzuje się dynamicznym wzrostem, to jednak jeszcze przez kilka lat liczba osób korzystających z tradycyjnych telefonów komórkowych będzie znacząca.

Odnośnie szybkości wprowadzenia takiej usługi to może być kwestia kilku miesięcy. Jestem przekonany, że testową wersję udałoby się wprowadzić do końca roku.

Kamil_kosz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2011, 21:21

Post autor: Kamil_kosz » 08 lis 2011, 0:02

Zachęcam do dalszych wypowiedzi na temat tej usługi.

ODPOWIEDZ