Zmarli [2012]

Moderator: Szeregowy_Równoległy

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 01 lut 2012, 22:54

Alligator, posłuchaj sobie Kleyffa - http://www.youtube.com/watch?v=wnH1d4wh9tg - choć nie mam wielkiej nadziei, że zrozumiesz.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 01 lut 2012, 23:38

Trzeba mieć naprawdę coś z głową, żeby przez krótki epizod, bez znajomości realiów czy - jak wnioskuję - całej twóczości, oceniać całe życie danej osoby.
Krótki epizod trwający kilka dekad?
Sorry ta Pani nigdy ideologii się nie pozbyła, nigdy jej nie zmieniła. Zawsze pozostała zwolenniczką "socjalizmu z ludzką twarzą".
A co do znajomości realiów...
MeWa p. Szymborska nie była zmuszona realiami, ona do końca życia pozostała socjalistką - jeszcze w ostatnich latach popierała te środowiska propagujące "socjalizm z ludzką twarzą", więc tutaj trudno mówić o jakimkolwiek odniesieniu się do realiów... ona przez całe życie była po prostu socjalistką.
Na marginesie, można być wielkim twórcą, a człowiekiem gnidą...
Ciekawe, że "świat" uznał inaczej i jednak postanowił Szymborskiej znaczącą nagrodę przyznać...
Obama też Nobla dostał i czy to czyni go wielkim człowiekiem?
Tzw. "Świat" (a właściwie decydenci w kwestii Nobla, a nie świat jako ludzie) podejmuje różne dziwne decyzje i nie jedna z nich rozbija się o granice absurdu.
e to niesmaczne o ludziach zmarłych mówi się dobrze albo WCALE , przynajmniej tak mnie uczyli mądrzy ludzie
W takim razie śmierć tej Pani powinniśmy przemilczeć jako ogół.
O ludziach mówi się prawdę... a w wypadku tej Pani, prawdą jest to że podpisała się (wraz z 52 innymi członkami związku literatów polskich) pod rezolucją popierają wyroki sądowe skazujące trzech księży na karę śmierci w pokazowym procesie sądowym z roku 1953.
Sorry nikt mi nie wmówi że to była kwestia czasów... czy czegokolwiek innego.
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 lut 2012, 0:03

Aligator pisze:Zawsze pozostała zwolenniczką "socjalizmu z ludzką twarzą".
No i co z tego, nawet jeśli przyjąć Twoją intepretację - jej prawo.
Zresztą Nobla dostała nie za poglądy, a za wiersze i twórczość. I za to ją ludzie cenią.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 02 lut 2012, 0:11

Aligator pisze: Krótki epizod trwający kilka dekad?
Sorry ta Pani nigdy ideologii się nie pozbyła, nigdy jej nie zmieniła. Zawsze pozostała zwolenniczką "socjalizmu z ludzką twarzą".
A co do znajomości realiów...
MeWa p. Szymborska nie była zmuszona realiami, ona do końca życia pozostała socjalistką - jeszcze w ostatnich latach popierała te środowiska propagujące "socjalizm z ludzką twarzą", więc tutaj trudno mówić o jakimkolwiek odniesieniu się do realiów... ona przez całe życie była po prostu socjalistką.
Na marginesie, można być wielkim twórcą, a człowiekiem gnidą...
Czy ty mówisz poważnie? Chciałbyś kogoś winić za poglądy socjalistyczne? Przecież nad byciem zwolennikiem reformatorskiego socjalizmu w kraju, gdzie panował socjalizm bez perspektyw na zmianę można jedynie ze zrozumieniem pokiwać głową, jako za postawą najbardziej racjonalną. W jaki sposób to może kogokolwiek stawiać w złym świetle?
Sorry nikt mi nie wmówi że to była kwestia czasów... czy czegokolwiek innego.
Dlatego nie ma sensu z tobą o pewnych rzeczach rozmawiać, jesteś impregnowany na wiedzę niepasującą do twoich poglądów.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27441
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lut 2012, 0:17

Aligator pisze:Na marginesie, można być wielkim twórcą, a człowiekiem gnidą...
Ty nie jestes nawet wielkim tworca, a o byciu gnida nie decyduja poglady polityczne, ale nieumiejetnosc zamkniecia mordy w odpowiednim momencie. Prosiles mnie ostatnio o szacunek dla siebie - w tym momencie wyjatkowo dobitnie udowodniles, ze nie zaslugujesz nan.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 02 lut 2012, 1:23

:idea: :idea: Ten wątek powstał by informować o zmarłych i pisać z szacunkiem. Pani Wisława, Miłosz i inni mieli prawo pisać peany o Stalinie i Związku Radzieckim. Ci ludzie przeżyli wojnę i naprawdę czuli się wolni. Nobla za literaturę nie dostaje się za poglądy polityczne. :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lut 2012, 14:45

Leszek Walczak - prezes SKM...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Professor
Posty: 681
Rejestracja: 05 lut 2011, 19:30
Lokalizacja: Kobiałka/Witolin

Post autor: Professor » 10 lut 2012, 15:25

Glonojad pisze:Leszek Walczak - prezes SKM...
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/68 ... lczak.html

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 lut 2012, 21:50

"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 12 lut 2012, 6:10


Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 12 lut 2012, 9:56

Wielka szkoda.

[*] Whitney Houston

Moim zdaniem nie ważne kto jakie ma poglądy. W życiu człowiek podjemuje różne decyzje i sam za te decyzje odpowiada.
To jakim jest człowiekiem dana osoba my zwykli ludzie wiemy tyle ile w mediach nam powiedzą. A jacy byli ludzie którzy odeszli, wiedzą tak naprawde osoby które ich dobrze znały i uczestniczyły w ich życiu.

Dlatego nie ładnie jest mówić tym bradziej po śmierci danej osoby, jaka była, jeśli się jej nie znało.

A jakie jest odczucie do osoby zmarłej, przez panią/pana "X" czy "Y" która zmarłego człowieka nie znała, wcale mnie to nie interesuje.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 12 lut 2012, 14:27

Szymon pisze:Whitney Houston :shock:
Po tym jak nas [polaków] potraktowała na którymś festiwalu jakoś nie spacjalnie mi jej szkoda.
Jakby niewiadomo kto przyjechał do trzeciego świata...

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 lut 2012, 14:52

Też akurat to najbardziej zapamiętałem, jej wystep w Sopocie. Pierwszego dnia Lionel Richie z naprawde fajnym wystepem, potrafił porwac publicznosc a nastepnego dnia gwiazda festiwalu W Houston ktorej wystep to była totalna tragedia. Myśle że tego dnia straciła wielu fanow w Polsce a jeśli tak wygladały jej inne koncerty to nie ma co się dziwic że jej gwiazda zgasła.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 lut 2012, 15:23

Jak zmagała się z nałogami i straciła głos (taki głos!), to trudno, żeby jej gwiazda nie zgasła...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 lut 2012, 10:11

Małgorzata Mandryk, instruktorka z "Nauki Jazdy".
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany