Zmiany obsługowe - czerwiec 2008

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 473
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 04 cze 2008, 20:29

To skoro na wakacje Woronicza (11 brygad) i Redutowa (5 brygad) zejdzie z E-2, ze względu na jej zawieszenie wakacyjne, to mam taką propozycję.

Ostrobramska oddałaby do Woronicza w DP 5 brygad na 171 a wzięłaby od Redutowej 5 brygad na 507 i wystawiałaby na nie SU18.

Redutowa wysyłałaby na 507 o 3 odkurzacze więcej i o dwa więcej na powiedzmy 190.

Woronicza dodatkowo zwiększyłaby udział w 171 DP o powiedzmy 2 x SU18 (czyli łącznie 7 SU18) a pozostałe wolne SU18 (4 sztuki) wysyłałaby na 131 lub 709 lub 319 lub 189 lub na coś innego.

Co wy na to?

A po wakacjach to pomyślimy później jak już Solaris dostarczy częściowo nowe autobusy. Będzie wtedy więcej możliwości.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 cze 2008, 20:37

A wieczorem 116 od 20:00 co 30 minut :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 04 cze 2008, 21:03

jacek pisze:
Dęboszczak pisze: Sytuacja z E2 jest jasna: powtórka z rozrywki: 116 co 7,5/15/10/15 a E2 dziękujemy na okres wakacji.
A jednak (-(
Będzie zapewne lament, mimo zadziwiajacej częstotliwości 116 :shock:
Lament to będzie jak ktoś uzna, że na 116 wystarczą bezokienne i bezklimne piętnastki :P .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 04 cze 2008, 21:04

Kozik pisze:To skoro na wakacje Woronicza (11 brygad) i Redutowa (5 brygad) zejdzie z E-2, ze względu na jej zawieszenie wakacyjne, to mam taką propozycję.

Ostrobramska oddałaby do Woronicza w DP 5 brygad na 171 a wzięłaby od Redutowej 5 brygad na 507 i wystawiałaby na nie SU18.

Redutowa wysyłałaby na 507 o 3 odkurzacze więcej i o dwa więcej na powiedzmy 190.

Woronicza dodatkowo zwiększyłaby udział w 171 DP o powiedzmy 2 x SU18 (czyli łącznie 7 SU18) a pozostałe wolne SU18 (4 sztuki) wysyłałaby na 131 lub 709 lub 319 lub 189 lub na coś innego.

Co wy na to?

A po wakacjach to pomyślimy później jak już Solaris dostarczy częściowo nowe autobusy. Będzie wtedy więcej możliwości.
A Ostrobramska na 171 ma 5 dodatków, żeby dokonać takiej operacji?

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 21:05 ]
TGM pisze:
jacek pisze: A jednak (-(
Będzie zapewne lament, mimo zadziwiajacej częstotliwości 116 :shock:
Lament to będzie jak ktoś uzna, że na 116 wystarczą bezokienne i bezklimne piętnastki :P .
nie, na 116 utrzymanie nakazu #

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 04 cze 2008, 21:14

inż. Glonojad pisze:A wieczorem 116 od 20:00 co 30 minut
No właśnie. Czy z tym nic sie nie da zrobić? :bow:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 cze 2008, 21:22

E2 wieczorem nie jeździ, więc 116 często pewnie nie jest potrzebne :p

Zresztą, skoro nie jest potrzebne (czy też wykonalne....) częste 189 czy 517 wieczorem, to o czym tu mówimy...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

NR
(tygrys)
Posty: 1938
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 04 cze 2008, 22:27

Maciek pisze:Czy mi się wydaje czy na 523 jeździ tylko jedna wtyczka? Jeśli tak to czemu dostała taki dupny numer jak C13?
Powinno iść wg. kolejności, czyli C11. :-$
czy czasami wtyczki o #11 i 12 nie są zawiezszone
to było też z #13 i odwiesili

kozioł

Post autor: kozioł » 04 cze 2008, 22:30

tygrys pisze:
Maciek pisze:Czy mi się wydaje czy na 523 jeździ tylko jedna wtyczka? Jeśli tak to czemu dostała taki dupny numer jak C13?
Powinno iść wg. kolejności, czyli C11. :-$
czy czasami wtyczki o #11 i 12 nie są zawiezszone
to było też z #13 i odwiesili
Mi też się zdaje, że jeździ tylko jedna, na dodatek po południu na 188 wtyk niet.
Może zapomnieli o reszcie, dostali informację o jednej wtyczce i się skończyło? :grin:

NR
(tygrys)
Posty: 1938
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 04 cze 2008, 22:41

kozioł pisze:
tygrys pisze:czy czasami wtyczki o #11 i 12 nie są zawiezszone
to było też z #13 i odwiesili
Mi też się zdaje, że jeździ tylko jedna, na dodatek po południu na 188 wtyk niet.
Może zapomnieli o reszcie, dostali informację o jednej wtyczce i się skończyło? :grin:
R10 ma D15 i D16/188

kozioł

Post autor: kozioł » 04 cze 2008, 23:15

I w tym momencie D14.
Znów mają, ale nie wystawiają. Po południu od trzech dni żadnej wtyki nie widziałem, a jedna ma przyjazd mniej więcej tak, jak wracam ze szkoły :-"
Poranną solówkę na 188 widuje.

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 cze 2008, 10:32

Dęboszczak pisze:A Ostrobramska na 171 ma 5 dodatków, żeby dokonać takiej operacji?
Jeśli dobrze rozumiem, twierdzisz, że brygady, które schodzą z linii, kursujących w godzinach szczytu, a zawieszonych na wakacje, nie mogą stać się całkami? A te, które schodzą z całek nie mogą stać się dodatkami?To w takim razie ludzie pozbawieni tramów w wakacje będą bardzo biedni, bo okaże się, że zetki mogą w znacznej większości jeździć tylko w godzinach szczytu, bo brygady wzięto głównie z zawieszonych na wakacje linii okresowych.
Kozik pisze:Ostrobramska oddałaby do Woronicza w DP 5 brygad na 171 a wzięłaby od Redutowej 5 brygad na 507 i wystawiałaby na nie SU18.
I Ostrobramska wzięłaby brygady zaczynające na Bemowie? Zresztą nawet gdyby się taki manewr udał, to nie sądzę, by ZTM oznaczył w rozkładach te dodatkowe brygady jako niskopodłogowe (nawet, gdyby formalnie były takowe), a to właśnie dlatego, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja we wrześniu.
TGM pisze:Lament to będzie jak ktoś uzna, że na 116 wystarczą bezokienne i bezklimne piętnastki :P .
Skoro w zeszłym roku nikt tak nie uznał, to dlaczego ma uznać w tym roku? Choć z drugiej strony, zakaz może być tylko w teorii, a jakie wozy będą wyjeżdżać w praktyce, to się dopiero okaże.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 05 cze 2008, 10:45

fraktal pisze:
Dęboszczak pisze:A Ostrobramska na 171 ma 5 dodatków, żeby dokonać takiej operacji?
Jeśli dobrze rozumiem, twierdzisz, że brygady, które schodzą z linii, kursujących w godzinach szczytu, a zawieszonych na wakacje, nie mogą stać się całkami? A te, które schodzą z całek nie mogą stać się dodatkami?To w takim razie ludzie pozbawieni tramów w wakacje będą bardzo biedni, bo okaże się, że zetki mogą w znacznej większości jeździć tylko w godzinach szczytu, bo brygady wzięto głównie z zawieszonych na wakacje linii okresowych.
Kozik pisze:Ostrobramska oddałaby do Woronicza w DP 5 brygad na 171 a wzięłaby od Redutowej 5 brygad na 507 i wystawiałaby na nie SU18.
I Ostrobramska wzięłaby brygady zaczynające na Bemowie? Zresztą nawet gdyby się taki manewr udał, to nie sądzę, by ZTM oznaczył w rozkładach te dodatkowe brygady jako niskopodłogowe (nawet, gdyby formalnie były takowe), a to właśnie dlatego, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja we wrześniu.
TGM pisze:Lament to będzie jak ktoś uzna, że na 116 wystarczą bezokienne i bezklimne piętnastki :P .
Skoro w zeszłym roku nikt tak nie uznał, to dlaczego ma uznać w tym roku? Choć z drugiej strony, zakaz może być tylko w teorii, a jakie wozy będą wyjeżdżać w praktyce, to się dopiero okaże.
Chodzi o strukturę zadań na danym zakładzie a nie liczbę brygad! Jeśli chcesz przerzucić 5 wozów między zakładami to najlepiej przerzucać takie same typy brygad tj. 5 dodatków z R-10 za 5 dodatków z R-7.

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 cze 2008, 11:35

Dęboszczak pisze:Chodzi o strukturę zadań na danym zakładzie a nie liczbę brygad!
No właśnie to samo powiedziałem, tylko z innej perspektywy. A zatem ironicznie nieco podchodząc do sprawy, okaże się, że aby wziąć brygady na zetki, trzeba będzie pewnie pociąć brygady całodzienne i przenieść je na linie zastępcze, aby struktura zadań nie została naruszona. Albo wysyłać niektóre zetki tylko w godzinach szczytu. Ot co.

NR
(tygrys)
Posty: 1938
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 05 cze 2008, 12:41

fraktal pisze:
Dęboszczak pisze:Chodzi o strukturę zadań na danym zakładzie a nie liczbę brygad!
No właśnie to samo powiedziałem, tylko z innej perspektywy. A zatem ironicznie nieco podchodząc do sprawy, okaże się, że aby wziąć brygady na zetki, trzeba będzie pewnie pociąć brygady całodzienne i przenieść je na linie zastępcze, aby struktura zadań nie została naruszona. Albo wysyłać niektóre zetki tylko w godzinach szczytu. Ot co.
Bo MZA decydyje ile wyślę całek a ile dodatków w uzgodnieniu z ZTM

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 cze 2008, 16:11

tygrys pisze:Bo MZA decydyje ile wyślę całek a ile dodatków w uzgodnieniu z ZTM
A ja uważam, że więcej do powiedzenia powinien mieć w tej kwestii ZTM (czyli powinien decydować ZTM w porozumieniu z MZA), żeby właśnie nie mogło dojść do takich absurdów, jak napisałem powyżej (choćby tylko ironicznie). Widać MZA wie, jak wykorzystać swoją uprzywilejowaną pozycję na rynku przewozów.

Zablokowany