(!) Pożary w stolicy

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2961
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 08 mar 2013, 0:09

Matrix2441 pisze:Nie wiem czy to się tu nadaje, ale dziś ok. 14.40 paliła się spora połać trawy między Al. "Solidarności", a Radzymińską w pobliżu wiaduktu kolejowego niedaleko Tesco.
Sezon się zaczyna ;-)
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 08 mar 2013, 6:46

W pobliżu Hali Mirowskiej paliły się stoiska z kwiatami: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 79127.html
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 08 mar 2013, 8:10

MeWa pisze:Coś pali się pod Halą Mirowską albo w samej Hali.
A temu się na fraszki zebrało... :)
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1234
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 08 mar 2013, 15:28

vernalisadonis pisze:Sezon się zaczyna
Dziś to samo, tyle, że na tyłach Statoilu przy Radzymińskiej niedaleko Piotra Skargi.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 mar 2013, 18:59

102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 23 mar 2013, 14:31

W czasie remontu na forum na mieście doszło do kilku pożarów w centrach handlowych, na Pradze Północ ostatnio co 2-3 dni palą się opuszczone kamienice lub garaże.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 23 mar 2013, 15:37

Mam wrażenie że stoją za pożarami kamienic, stoją ich właściciele, którzy za wszelką cenę chcą zbudować coś nowego w miejsce ruin...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 mar 2013, 20:40

Na Pradze znowu coś płonie chyba...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 27 mar 2013, 22:01

Pożar altany na działkach przy dworcu wschodnim (od strony kijowskiej) - dwie osoby (bezdomne) doznały obrażeń ciała.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 27 mar 2013, 23:16

Dzisiaj paliły się kontenery na śmieci przy dworcu Gdańskim. Jeden z ochroniarzy zorientował się jak ogień zajął i spalił dwa z pięciu.
Załączniki
1.jpg

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 27 mar 2013, 23:54

Pożar pustostanów na Łomżyńskiej (18 i 26), min. 1 bezdomny doznał obrażeń ciała.
Zastępy z Marcinkowskiego, Majdańskiej, Młodzieńczej i Słowackiego jednocześnie walczą na dwóch frontach.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 28 mar 2013, 20:48

Mam wrażenie że stoją za pożarami kamienic, stoją ich właściciele, którzy za wszelką cenę chcą zbudować coś nowego w miejsce ruin...
W sumie mnie by to nie dziwiło. Koszty remontów tych ruder są masakryczne i nie zwrócą się właścicielowi ;/
Mam okazję podziwiać skalę remontu jaka występuje w takich kamienicach.
Kompletnie do przebudowy system wodno-kanalizacyjny (czytaj kucie ścian i kompletna wymiana rur, niejednokrotnie dach, instal. elektryczna, centralne, często niedrożne ciągi wentylacyjne. Do tego izolacja.
Jeśli jeszcze rudera jest do tego "zabytkiem" to koszty rosną lawinowo i mogą sięgnąć 10-15 mln za remont + ewentualne koszty kredytu (u mojej babci w kamienicy sam remont dachu kosztował przeszło 2 mln - wymiana krokwi i blach dachowych).
Budynek nie ma opcji "odpracować" strat przed kolejnym remontem.
Dlatego między innymi władze Warszawy często nie remontują ruder/zabytków tylko czekają aż się zawalą (wyjątkiem jest sytuacja gdy można wydać na to pieniądze z Brukseli) lub szukają "jelenia" który zrobi to na własny rachunek (proponuję poczytać o tym jakie kwiatki wychodzą przy wynajmie lokali użytkowych od miasta).
Koleżanka chciała wynająć lokal dla swojej szkoły/studia tańca. Jak przeliczyła cenę najmu i remontu (lekko ponad 200 tys. same zrobienie instalacji elektrycznej jeszcze przed uruchomieniem placówki) to podziękowała.

Nie posądzam właścicieli o celowe podpalenia, ale fakt jest taki że pożar bywa dla nich wybawieniem... bo nie sądzę by właściciel takiej kamienicy mógł sobie pozwolić na wyłożenie wspomnianych wcześniej kwot na remonty.

A tutaj na koniec odgrzebany artykuł z grudnia ubiegłego roku, który uzmysławia że większość ruder/kamienić w Warszawie i tak ulegnie zniszczeniu:
150 mln pln wystarczy może na remont 10-15 kamienic, a jest to ambitny plan 5 letni.

150 mln pln na remonty kamienic w okresie 2013-2017
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 22 kwie 2013, 15:39

Pożar traw na Białołęce już dogasa. W ostatnim czasie jak to zwykle o tej porze roku bywa, mnóstwo pożarów traw w Warszawie i okolicznych powiatach. Wczoraj płonęło aż 100ha w Wólce Smoszewskiej pod Zakroczymiem. Dym był widoczny m.in. z zapory w Dędem.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Qbeer
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:16

Post autor: Qbeer » 08 maja 2013, 19:38

del

jgas
Posty: 579
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 08 maja 2013, 23:35

Niesłuszne Twe obawy. Paliła się zawartość blaszanej budy stojącej przed blokiem.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 86475.html

ODPOWIEDZ