Komunikacja w Legionowie i okolicach

Moderator: Wiliam

Blotny
(plunio7)
Posty: 672
Rejestracja: 26 cze 2010, 20:27
Lokalizacja: Odolany

Post autor: Blotny » 02 sty 2013, 17:51

Mam wrażenie, że rozpoczynacie z różnych przystanków i o różnych porach. Pewnie w 50 minutach uda się zmieścić od Sobieskiego w porannym szczycie, natomiast z Urzędu Miasta w dzień świąteczny i 60 minut może nie starczyć.

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 02 sty 2013, 18:56

A ja liczyłem na podstawie doświadczenia, jedynie z powrotem z Warszawy jest problem by się w godzinie wyrobić, ale to tylko w weekendy, bo jak wiadomo 723/731 jeździ rzadziej niż 511/510/503/705/735+M1

[ Dodano: |2 Sty 2013|, 2013 18:57 ]
plunio7 pisze:Mam wrażenie, że rozpoczynacie z różnych przystanków i o różnych porach. Pewnie w 50 minutach uda się zmieścić od Sobieskiego w porannym szczycie, natomiast z Urzędu Miasta w dzień świąteczny i 60 minut może nie starczyć.
Dokładnie liczę z Sobieskiego/Siwińskiego, ale Urząd Miasta to tylko jeden przystanek dalej, w dzień świąteczny też nie ma problemu :)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 sty 2013, 22:33

michalek^ pisze:
Bernard pisze:1. 723+510/511/705/735+M1 = ponad 60 min. 6,40zł+3,40=9,80zł (można ryzykować dojazd tylko na bilecie 60 min. za 6,40 ale bywa ciężko).
Jakie ciężko?! 731/723+511/510/503/705/735+M1 to około 55 minut (udaje mi się w 50 dojechać), więc dla mnie wychodzi 3,2zl (wcześniej 2,6zl, a wczesniej 2zl)
A w przeliczeniu na bilety okresowe? Chyba że codziennie jeździsz 2x60 min...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 03 sty 2013, 10:27

Nie jeżdżę codziennie do centrum.

metron

Post autor: metron » 03 sty 2013, 11:11

michalek^ pisze:No przestańcie, według Naszego kochanego Prezydenta ta oferta komunikacyjna jest wręcz zaje****a.

No faktycznie oferta jest....rewelacyjna. Albo SKM co godzinę albo podróż autobusem krążącym po Jabłonnie do tego z przesiadkami
Podejrzewam że sporo ludzi wybierze ten autobus ze względu na czas dojazdu i wygodę

Awatar użytkownika
aqqaqq
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:01

Post autor: aqqaqq » 04 sty 2013, 9:17

Obrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7885
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 sty 2013, 11:27

Rosa pisze:Pamiętaj że wtedy były inne ceny biletów ZTM. Teraz po znaczących podwyżkach ludzie chętnej bedą szukac alternatyw (tym bardziej że nadchodzi koniec wspólnego biletu a za rok kolejna podwyżka)
Inne, nie inne. Koszty komunikacji zastępczej wyszły panu Kubalskiemu bokiem. Tu też wcale lepiej by nie było.
Bernard pisze:Mickiewicza - Warszawa Centrum

1. 723+510/511/705/735+M1 = ponad 60 min. 6,40zł+3,40=9,80zł (można ryzykować dojazd tylko na bilecie 60 min. za 6,40 ale bywa ciężko).
Jeżdżąc codziennie nikt nie bawi się w minutówki, tylko bierze bilet 30, 90-dniowy. Nawiasem: ile kosztuje bilet miesięczny w Transludzie z Legionowa do Warszawy?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 04 sty 2013, 13:17

MisiekK pisze: Jeżdżąc codziennie nikt nie bawi się w minutówki, tylko bierze bilet 30, 90-dniowy.
Nawiasem mówiąc niekoniecznie na 2 strefy :)
Rozmawiałem wczoraj z jednym licealistą (co prawda z Marek a nie Legionowa) i spytałem go jak tam po podwyżce cen biletów okresowych. Okazało się ze specjalnie go nie dotkneła bo i tak nie kupuje biletu na dwie strefy bo mu sie nie opłaca. Kupuje na 1 strefe a ostatnią kontrolę na przystankach podmiejskich miał 9 miesięcy temu.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 04 sty 2013, 14:46

MisiekK pisze:Jeżdżąc codziennie nikt nie bawi się w minutówki, tylko bierze bilet 30, 90-dniowy. Nawiasem: ile kosztuje bilet miesięczny w Transludzie z Legionowa do Warszawy?
Normalny - 160zł, Ulgowy (szkolny) - 81,60zł, Ulgowy (studencki) - 78,40zł

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 05 sty 2013, 0:21

MisiekK pisze:Jeżdżąc codziennie nikt nie bawi się w minutówki, tylko bierze bilet 30, 90-dniowy. Nawiasem: ile kosztuje bilet miesięczny w Transludzie z Legionowa do Warszawy?
Owszem. Dlatego pisałem o pasażerach okazjonalnych.
Rosa pisze: Kupuje na 1 strefe a ostatnią kontrolę na przystankach podmiejskich miał 9 miesięcy temu.
Niech nie będzie taki pewny. Na odcinku Pałac - Urząd Miasta kontrolę napotykam często. A jeżdżę sporadycznie.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 05 sty 2013, 10:32

Bernard pisze:
Rosa pisze: Kupuje na 1 strefe a ostatnią kontrolę na przystankach podmiejskich miał 9 miesięcy temu.
Niech nie będzie taki pewny. Na odcinku Pałac - Urząd Miasta kontrolę napotykam często. A jeżdżę sporadycznie.
Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że są przynajmniej raz w tygodniu.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 sty 2013, 11:04

Ale są trasy gdzie kontrolerzy są rzadkoscia i jak ktoś codziennie przez kilka lat jeździ do szkoly to w koncu sie nauczy że tu trzeba miec ważny bilet a tu nie za bardzo. Podałem autentyczny przyklad i skoro ten licealista nie kupuje biletu na 2 strefy i jakos bezpiecznie bez żadnej kary sobie codziennie jeździ do szkoly to znaczy że jego załozenia dotyczące zasadności placenia wyższej ceny za bilet 2 strefowy były słuszne.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 05 sty 2013, 12:17

No, ja codziennie dojeżdżam 1 do Gdańskiego. I tam kontrole się nie zdarzają. Ale nic dziwnego - jak mają tam wsiąść kontrolerzy i sprawdzić bilety, jak komukolwiek ciężko wsiąść :D
Co nie zmienia faktu, że ludzie kupują bilety raczej z uczciwości. I liczba osób jeżdżących na gapę jest naprawdę IMO mała - wszyscy moi znajomi jakoś kasują bilety, a raczej nie wszyscy mają sterty pieniędzy.
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 sty 2013, 12:44

Rosa pisze:Ale są trasy gdzie kontrolerzy są rzadkoscia i jak ktoś codziennie przez kilka lat jeździ do szkoly to w koncu sie nauczy że tu trzeba miec ważny bilet a tu nie za bardzo.
Oczywiście, że są takie trasy. Na pewno nie należy do nich strefa w Markach; no chyba że Twój wymyślony/wymyślający licealista jeździ z Nadmy do Strugi.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 sty 2013, 13:09

Nope, jeździ ze Szkolnej do Centrum

ODPOWIEDZ