Strona 109 z 194

: 10 maja 2012, 14:41
autor: MichalJ
To wsiadaj na Wwa Kasprzaka.

: 10 maja 2012, 14:52
autor: fik
a) ryzykując, że mi pociąg odjedzie, podczas gdy autobus stoi w korku?
b) czekając na mrozie/deszczu, miast we wnętrzu ogrzewanego pociągu?

: 10 maja 2012, 14:57
autor: Wolfchen
MeWa pisze:20 maja br. do historii odchodzi przystanek Warszawa Wola :)
Piramidalna bzdura i brak myślenia ze strony PKP... Żeby chociaż powiesili drogowskazy, bo znam sporo osób, które na Wolę szły po torach... 8-(

: 10 maja 2012, 14:57
autor: MichalJ
Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?

: 10 maja 2012, 15:02
autor: fik
MichalJ pisze:Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?
Zdarzyło mi się z RZS na Kasprzaka jechać 40 minut... Decyzja jest idiotyczna, nie ma o czym rozmawiać, Czesi w ramach jednej stacji (Praha-Smichov) mają trzy punkty taryfowe i nikomu to nie przeszkadza.

A dopiero będzie zabawnie, jak Hafas komuś pokaże pięciominutową przesiadkę z kierunku skierniewickiego (wjazd na peron 2) na "peron 8".

: 10 maja 2012, 15:03
autor: chester
Myślałem, że po aferze z "Peronem 5" w Katowicach już nikt nie będzie kombinować z wycieczkami przez miasto do innego peronu tej samej stacji.

: 10 maja 2012, 15:05
autor: R-9 Chełmska
fik pisze:
MichalJ pisze:Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?
Zdarzyło mi się z RZS na Kasprzaka jechać 40 minut... Decyzja jest idiotyczna, nie ma o czym rozmawiać, Czesi w ramach jednej stacji (Praha-Smichov) mają trzy punkty taryfowe i nikomu to nie przeszkadza.

A dopiero będzie zabawnie, jak Hafas komuś pokaże pięciominutową przesiadkę z kierunku skierniewickiego (wjazd na peron 2) na "peron 8".
Może zrobią jak ze skrajnymi peronami w Monachium, wpisując ją w hafas jako kilkuminutowy spacer? Ale w Polsce to pewnie za trudne.

: 10 maja 2012, 15:12
autor: fik
R-9 Chełmska pisze: Może zrobią jak ze skrajnymi peronami w Monachium, wpisując ją w hafas jako kilkuminutowy spacer?
Tak jest to zrobione teraz i jak widać - niektórym nie wystarcza.

: 10 maja 2012, 16:34
autor: MichalJ
Zmiana nazwy peronu nie musi oznaczać zmiany czasu na przesiadkę w hafasie.

Z punktami taryfowymi gorzej, chociaż oczywiście każda spółka może podjąć decyzję o niepobieraniu opłat i nie wymaga to zmiany konstytucji.

: 10 maja 2012, 18:40
autor: przewoz
chester pisze:Myślałem, że po aferze z "Peronem 5" w Katowicach już nikt nie będzie kombinować z wycieczkami przez miasto do innego peronu tej samej stacji.
W Katowicach i tak jest dalej, bo dochodzi jeszcze choćby przejście przez skrzyżowanie.
Ale mimo to rozumiem te wszystkie problemy związane z Warszawą Wola i faktycznie nie wszystko jest takie oczywiste.

: 10 maja 2012, 21:16
autor: Plesim
Wy to o przyszłości a taka opcja jest zrealizowana na Wschodnim. Jeszcze niedawno przejście z peronu 6 na 5 zajmowało kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Obecnie jest to wyprawa krajoznawcza. Oczywiście dla osób znających dworzec. Droga wiedzie następująco: Schodzimy do tunelu wschodniego i kierujemy się w stronę Lubelskiej (innej możliwości nie ma). Tunel centralny jest całkowicie zamknięty więc zostaje tylko zachodni, lecz tu wstęp jest jeszcze dodatkowo utrudniony przez urządzenia ułożone po obu stronach wejścia. Po przeciśnięciu się już tylko krok aby znaleźć się na w/w peronie.
Zapomniałem dodać, że przy jedynym zejściu z peronu 6 i 7 ustawione są rusztowania i malowane są zadaszenia.

: 10 maja 2012, 21:30
autor: aaa
A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?

: 10 maja 2012, 21:35
autor: BJ
Kiedy będą remontowane pozostałe perony na DwW?

: 10 maja 2012, 21:38
autor: Plesim
aaa pisze:A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?
Tak. Jedyne wyjście jest od strony Lubelskiej.
BJ pisze:Kiedy będą remontowane pozostałe perony na DwW?
Na następne EURO w Polsce :dance:
Na razie to zaczęli demolować (chyba) 3 peron. Koparka rozłupuje świeżą nawierzchnię.

: 10 maja 2012, 21:40
autor: przewoz
Nie będą na razie. Maja tylko przejść naprawę. Jak? Nie wiem.

[ Dodano: |10 Maj 2012|, 2012 21:40 ]
aaa pisze:A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?
Tak, dziś zamknięty od razu za peronem szóstym.