Strona 109 z 136

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 24 lut 2016, 11:24
autor: aaa
Czy WKD ma jakieś swoje wymogi dotyczące wysokości położenia maszynisty? Przez to wychodzą takie potworki.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 24 lut 2016, 20:26
autor: przewoz
Wygląda słabo z tej pozycji, ale i tak lepiej niż na wizualizacji.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 13:30
autor: Piottr
WOW, wreszcie jakiś pojazd kolejowy, który będzie się wyróżniał na tle nijakich i podobnych do siebie "obłokształtnych" pojazdów czy to dalekobieżnych, czy to lokalnych, tłuczonych od czasów 14WE na jedno kopyto (z wyjątkiem nowego Flirta).

Gusta nie podlegają dyskusji, mnie się on podoba wyjątkowo, jeszcze bardziej niż DWA Protos, nad którego ponadczasowym i nowoczesnym wyglądem przodu swego czasu się rozpływałem. Szacun dla projektanta za odwagę i szacun dla producenta za wykonanie pojazdu kolejowego, który będzie, mam nadzieję, nowym wyróżnikiem Wukadki.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 14:29
autor: paszym
Ja podobno mam spaczony gust, ale mnie też się podoba. Z tym że wygląd to rzecz drugorzędna. Skok jakościowy byłby gdyby gabaryty siedzeń nie były przystosowane do krasnoludków a do ludzi.

A tymczasem od paru dni na kilku przejazdach na linii WKD działa już sygnalizacja świetlna i dźwiękowa (nie zazdroszczę mieszkańcom przy przejazdach), a w Otrębusach są też szlabany. Mimo to ograniczenia prędkości jakoś nie chcą zniknąć. Po co to komu?

BTW Chyba jedynym przejazdem na którym nie ma ograniczenia prędkości (ani sygnalizacji) jest ten przy p.o. Podkowa Leśna Wschodnia. Czym się ten przejazd wyróżnia? Wypadki akurat tam na pewno były i to nie byle jakie stłuczki.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 14:41
autor: person
WKD to zaledwie jedna linia, a będą po niej kursowały 4 różne (wyglądowo) typy taboru: stary, prototyp (ekhu, ekhu), Pesa i Newag. Wszystkie inne.

Ja naprawdę nie wymagam, aby produkować pojazdy wyglądające tak samo jak 50 lat temu, ale czy naprawdę każdy nowy pojazd musi wyglądać zgoła inaczej? To samo mamy u siebie z tramwajami, czy pociągami.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 14:55
autor: Wiliam
Starych chyba już nie będzie, bo nie pojadą na większym napięciu, ale ogólnie coś w tym jest co mówisz. Nie Monachium przypadkiem zamawiając nowy tabor do metra wymaga, by wyglądał... jak stary?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 15:03
autor: person
W Berlinie też dziwnym trafem nowe składy metra nieco nawiązują do poprzednich. Podobnie bywa w UKeju. A może to tylko (idealistyczne) wrażenie.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2016, 15:05
autor: Emyl
Tylko pamiętajcie, że żeby zestandaryzować design taboru, to najpierw trzeba dojść do takiego, który rzeczywiście jakoś wygląda :P

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 26 lut 2016, 21:10
autor: Michalk001
Mnie 39WE akurat też się podoba, jest ciekawy i ma jedną wielką zaletę w porównaniu do większości współczesnych składów. Nie wygląda i nie oferuje widoczności czołgu, gdzie maszynista widzi jedynie tor przed sobą i prawie nic poza tym. Tutaj maszynista ma naprawdę doskonałą widoczność i może wcześniej dostrzec zagrożenie - a nie jak w Elfie dopiero gdy mu coś wyskoczy na tory.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 27 lut 2016, 0:13
autor: rhemek
To wyglada dokladnie jak Predator ze slynnego filmu.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 16 mar 2016, 22:55
autor: alojz
39WE jeździ już samodzielnie po sieci PLK. W weekend przebył trasę że Żmigrodu do Nowego Sącza - http://silesiainfotransport.pl/?p=8530
Podobno w najbliższych dniach będzie testowany na pętli grybowskiej.

Ogłoszono przetarg na wakacyjną KKA - http://wkd.com.pl/dla-kontrahentow/prze ... 10-00.html

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 19 mar 2016, 21:42
autor: Ficek
Teraz z kolei 39WE stoi na terenie Instytutu Kolejnictwa w Warszawie: http://www.garnek.pl/ficek/31070859/39we-001

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 24 mar 2016, 12:04
autor: Wiliam
W czasie majówki WKD planuje zmianę napięcia w sieci trakcyjnej: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 51654.html

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 29 mar 2016, 21:48
autor: Walas
39WE-001 ma przyjechać do Grodziska prawdopodobnie w nocy 31.03/1.04 :).

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 29 mar 2016, 22:09
autor: Ficek
Ale przyjedzie tylko na kilka godzin na testy w nocy (oczywiście będzie jeździć na zimno) w celu obserwacji jak będzie zachowywać na łukach po czym wróci.